Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Uroczyste zakończenie termomodernizacji

Burmistrz Gminy oraz Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na uroczyste zakończenie termomodernizacji obiektu szkoły, które odbędzie się 27 kwietnia 2016r. o godzinie 10.00 na placu przed wejściem głównym szkoły.

 

Gazetka szkolna - drugi numer

15 kwietnia ukazał się drugi numer gimnazjalnej gazetki, którą niezmiennie redagują drugoklasistki: Joanna Banasiak, Iga Knape i Joanna Marchlewska pod opieką merytoryczną p. Mai Markiewicz. Poza tym nasz miesięcznik dosięgnęły zmiany: czasopismo dwukrotnie zwiększyło swą objętość oraz, co istotne, doczekało się tytułu. Od teraz nosi ono nazwę "Czasu kurz", co stanowi symboliczne nawiązanie do poezji patrona naszego gimnazjum, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zapraszamy do lektury.

 

Turnusy rehabilitacyjne

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych informuje o możliwości składania wniosków na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników urodzonych w latach 2001 - 2009.

Spotkania z rodzicami - klasy I-II szkoły podstawowej

Zebrania z rodzicami uczniów klas I – II odbędą się 26. 04.2016r. (wtorek) o godzinie 17.00. Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy przed zebraniami na spotkanie z dietetykiem o godzinie 16.00 w stołówce szkolnej.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na brak wyników „Sprawdzianu kompetencji trzecioklasistów” i opracowywaną diagnozę gotowości szkolnej, spotkania z rodzicami klas trzecich, oddziałów „0” oraz przedszkola planowane są na miesiąc maj.

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędą się 26 kwietnia 2016r. (wtorek) o godzinie 16.00. Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej klas IV-VI zapraszamy tego samego dnia na godzinę 17.00.

O godzinie 16.00 dla rodziców uczniów klas IV - VI (przed spotkaniami z wychowawcą) oraz o godz. 17.00 dla rodziców uczniów klas gimnazjum (po spotkaniach z wychowawcami) w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie z dietetykiem, na które serdecznie zapraszamy.

Harmonogram spotkań:

Gimnazjum
Klasa Wychowawca Sala
I A Maja Markiewicz 110
I B Ewa Antończak 113
II A Krzysztof Cichowicz 108
II B Anna Cichowicz 117
III A Anna Siemasz 111
III B Katarzyna Kierek 105

 

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
IV A Bogusława Mazik 115
IV B Edyta Czajkowska 34
V A Marzena Olszewska 30
V B Anita Młotkiewicz 33
V C Marta Mazurowska-Siemińska 116
VI A Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
VI B Anna Kaźmierczak-Grzyb 35

 

Serdecznie zapraszamy.

Gazetka szkolna

18 marca ukazała się pierwsza publikacja naszej nowej gazetki gimnazjalnej prowadzonej w ramach projektu edukacyjnego. Miesięcznik spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony odbiorców, co bardzo uszczęśliwiło jego redaktorki: Joannę Marchlewską, Igę Knape i Joannę Banasiak, które przygotowały ten numer pod opieką merytoryczną p. Mai Markiewicz. Zapraszamy do lektury.

 

"Mali uczniowie idą do szkoły" - podsumowanie projektu

W październiku 2015r. nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Mali uczniowie idą do szkoły". Głównym jego celem było zapoznanie uczniów z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.

W ramach akcji w lutym nasi uczniowie zorganizowali  kiermasz wykonanych przez  siebie książek. Integralnym elementem akcji był wybór najciekawszej pracy, która wzięła udział w konkursie. W szkole 20 uczniów wykonało książki według własnego pomysłu. Komisja konkursowa wybrała pracę uczennicy kl. III B Małgorzaty Hiller, która wzięła udział w konkursie  zorganizowanych w ramach akcji UNICEF. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 kwietnia 2016. Książki wykonane przez uczniów zostały zaprezentowane na forum szkoły.

Rodzice mogli je kupić na kiermaszu "Książka dla Afryki" - dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla dzieci z Mali. Na ten sam cel przeznaczono również pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły i sprzedawanych w grudniu na zorganizowanym przez nich kiermaszu.

Egzaminy gimnazjalne

Informujemy, że 18, 19, 20 kwietnia 2016 r. są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych dla klas I i II Gimnazjum. Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach od 7.00 do 15.00.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews