Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Wizyta na poczcie

Nauka i zabawa  to hasło towarzyszy  pierwszoklasistom już od pierwszych dni w szkole.

W dniu dzisiejszym tj.19.10.2017r. pod opieką swoich wychowawczyń dzieci poszły na zajęcia do Urzędu Pocztowego w Dobrzanach. Idąc przypomniały sobie zasady ruchu drogowego, utrwaliły wiedzę o kulturalnym zachowaniu w różnych sytuacjach, obserwowały jesienne zmiany w przyrodzie, porównały las z parkiem.

Na poczcie dzieci poznały pracę pocztowca, listonosza. Zapoznały się z usługami świadczonymi przez ten urząd, poznały rodzaje przesyłek, drogę listu od nadawcy do odbiorcy. Dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki pocztowe, naklejki na listy i przesyłki, książkę do klasowych biblioteczek oraz słodkości. Uczniowie zaś złożyli życzenia z okazji ich  święta pracownikom poczty.

W drodze powrotnej skorzystały ze sprzętu na miejskim placu zabaw - propagując aktywny wypoczynek.

 

Wyjazd do lasu

Jesienne zmiany w polskiej przyrodzie uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej poznali w środowisku leśnym. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pana Wiesława Borzęckiego dzieci poznały rodzaje drzew i krzewów ,istotne różnice  między drzewem a krzewem,  utrwaliły zasady przebywania w lesie , numery telefonów alarmowych i zasad ich używania.

Dzieci  wraz z wychowawcami  spacerowały ścieżkami  leśnymi zażywając świeżego powietrza, poruszając się w naturalnym środowisku  poznały zalety aktywnego spędzania wolnego czasu, integrowały się z rówieśnikami, poznawały piękno najbliższej okolicy.

Po spacerze na terenie szkółek leśnych czekała na wszystkich uczestników zajęć niespodzianka – pyszna kiełbaska z grila, puszyste bułeczki i uwielbiany ketchup. Każda klasa otrzymała też książkę o roślinach leśnych. Po pożywnym posiłku dzieci miały jeszcze możliwość swobodnej zabawy w otoczeniu drzew i krzewów zabarwionych jesiennymi kolorami.

Przedstawienie "Magiczny kapelusz"

Dnia 12.10.2017r w szkole gościli aktorzy z teatru z Krakowa. Pokazali  oni dzieciom przedstawienie dotyczące różnych aspektów tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka i zwracania uwagi na to co w „środku” a nie tylko na zewnątrz.

Dbanie o higienę osobistą

W miesiącu wrześniu i październiku uczniowie klas I-III poznawali tajniki dbania o higienę osobistą. Pielęgniarka poprowadziła zajęcia dotyczące zasad zachowania higieny, dbania o zdrowy uśmiech, w tym zalety fluoryzacji zębów.
Klasy I włączyły się też w obchody światowego dnia mycia rąk. I tu znowu z pomocą podążyła pani Ania Szymczak uświadamiając dzieciom jak prawidłowo myc ręce. Tego dnia dzieci poznały opowiadanie, w którym mali bohaterowie uświadomili konieczność dbania o higienę rąk w różnych sytuacjach. Dzieci malowały też obrazki tematyczne, dekorowały szkolny korytarz tak aby każdy wiedział, że czyste ręce- to klucz do zdrowia.
 

Program profilaktyczno-wychowawczy szkoły
Uwaga Rodzice!

Informujemy, że w związku ze zmianą godzin remontu przejazdu kolejowego w Ognicy, zajęcia lekcyjne 19 października 2017r. odbędą się zgodnie z planem lekcji, tj. od 8:00 do 14:20.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
13 października 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Dobrzan Pani Anna Gibas, Przewodnicząca Rady miejskiej Pani Halina Zalewska,  Ksiądz Proboszcz Rafał Sorkowicz,  Prezydium Rady Rodziców Panie Aleksandra Sójka i Marta Ulewicz, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Młotkiewicz, który złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom.
Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, pamiątkowe upominki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.


W części artystycznej  uczniowie z klasy III c oraz przedstawiciele z  klasy IV – VI pod kierunkiem pani Teresy Koczot oraz pani Edyty Czajkowskiej tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego podziękowali nauczycielom wręczając im kwiaty.

Konkurs "Moda na niepalenie"

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Powiat Stargardzki, Komendę Powiatową Policji oraz Państwową Inspekcję Sanitaną w Stargardzie.

Regulamin konkursu

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews