Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Moda na niepalenie

22 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Moda na niepalenie – w swoim założeniu miał promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogu palenia wyrobów tytoniowych, kształtowanie asertywnych zachowań wobec palenia tytoniu oraz promowanie mody na niepalenie. W konkursie udział brali  uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. Zadaniem uczestników ze szkół podstawowych było przygotowanie plakatu, natomiast uczniowie szkół gimnazjalnych pisali krótkie wiersze.

Konkurs zorganizował Powiat Stargardzki, Powiatowa Komenda Policji w Stargardzie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stargardzie. Honorowy patronat nad Konkursem objął Starosta Stargardzki.

Laureatką konkursu została Nikola Boczek z klasy VIc.
Pełni dumy,  serdecznie gratulujemy Nikoli.

 

Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2016r. W klasach trzecich zorganizowano dzień pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Hasło to, przyświeca ogólnopolskiemu programowi zwiększającemu świadomość zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tego dnia uczniowie klasy III A. III B i III C, przy pomocy wychowawców: pani E. Olesińskiej, B. Szymańskiej oraz M. Zalewskiej bawili się rozwiązując zadania matematyczne , gry logiczne, poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz wykonali pyszne zdrowe śniadanie. Wszyscy bawili się wspaniale i w przyszłości na pewno nie zapomną o pierwszym śniadaniu.

Pasowanie na ucznia

3 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  Pasowania pięciu uczniów z klasy pierwszej. Po odśpiewaniu hymnu pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe uroczyście ślubowali. Następnie dyrektor szkoły Jerzy Młotkiewicz wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowania na uczniów. Świeżo pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, które wręczyły panie z Rady Rodziców – p. Marta Ulewicz i p. Agnieszka Motyl. Po tym miłym akcencie pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Kaźmierczak. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki tematyczne związane z uroczystością. Na zakończenie p. Kierownik Aldona Andrukowicz wręczyła każdemu uczniowi odblaskowe woreczki z rządowego programu „Bezpieczna +” koordynowanego przez p. Pedagog Danutę Skupin. Dopełnieniem miłego i pełnego wrażeń dnia był poczęstunek w Sali, przygotowany przez rodziców.

Obsługa kotłowni - informacja o wyborze oferty
Bal wszystkich świętych

W piątek 4 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3. Bal miał na celu promocję dobrej chrześcijańskiej zabawy oraz pogłębienia świadomości religijnej dzieci dotyczącej postaci świętych.

Gazetka gimnazjalna

Pod koniec października ukazał się pierwszy po wakacyjnej przerwie numer gimnazjalnego czasopisma "Czasu Kurz". W nim m.in. sprawozdania z apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej i pasowania pierwszoklasistów oraz wizyty sędzi Anny Marii Wesołowskiej, recenzje filmowe, wywiad z nauczycielem, a także nowe rubryki: kącik podróżniczy i postać miesiąca. Redakcja gazetki zaprasza do lektury.

Dni wolne

31 października i 2 listopada  są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych Jeśli nie możecie Państwo pozostawić tego dnia dziecka w domu, może być ono objęte opieką świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. W tym dniu nie ma kursów autobusów szkolnych ani obiadu.

Spotkanie z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędą się 25 października 2016r. (wtorek) o godzinie 16.00. Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej klas I-VI zapraszamy tego samego dnia na godzinę 17.00.

Harmonogram spotkań:

Gimnazjum
Klasa Wychowawca Sala
I A Danuta Skupin 116
I B Krzysztof Mazurek 111
II A Maja Markiewicz 110
II B Ewa Antończak 113
III A Krzysztof Cichowicz 108
III B Marta Mazurek 114

 

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I A Barbara Kaźmierczak 18
II A Teresa Koczot 23
II B Jolanta Chorążykiewicz 24
III A Edyta Olesińska 17
III B Bogusława Szymańska 8
III C Danuta Zalewska 19
IV A Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
IV B Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
V A Bogusława Mazik 115
V B Edyta Czajkowska 34
VI A Marzena Olszewska 30
VI B Anita Młotkiewicz 33
VI C Katarzyna Kierek 105

Serdecznie zapraszamy.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews