Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2016r. W klasach trzecich zorganizowano dzień pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Hasło to, przyświeca ogólnopolskiemu programowi zwiększającemu świadomość zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tego dnia uczniowie klasy III A. III B i III C, przy pomocy wychowawców: pani E. Olesińskiej, B. Szymańskiej oraz M. Zalewskiej bawili się rozwiązując zadania matematyczne , gry logiczne, poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz wykonali pyszne zdrowe śniadanie. Wszyscy bawili się wspaniale i w przyszłości na pewno nie zapomną o pierwszym śniadaniu.

Pasowanie na ucznia

3 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  Pasowania pięciu uczniów z klasy pierwszej. Po odśpiewaniu hymnu pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe uroczyście ślubowali. Następnie dyrektor szkoły Jerzy Młotkiewicz wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowania na uczniów. Świeżo pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, które wręczyły panie z Rady Rodziców – p. Marta Ulewicz i p. Agnieszka Motyl. Po tym miłym akcencie pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Kaźmierczak. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki tematyczne związane z uroczystością. Na zakończenie p. Kierownik Aldona Andrukowicz wręczyła każdemu uczniowi odblaskowe woreczki z rządowego programu „Bezpieczna +” koordynowanego przez p. Pedagog Danutę Skupin. Dopełnieniem miłego i pełnego wrażeń dnia był poczęstunek w Sali, przygotowany przez rodziców.

Obsługa kotłowni - informacja o wyborze oferty
Bal wszystkich świętych

W piątek 4 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3. Bal miał na celu promocję dobrej chrześcijańskiej zabawy oraz pogłębienia świadomości religijnej dzieci dotyczącej postaci świętych.

Gazetka gimnazjalna

Pod koniec października ukazał się pierwszy po wakacyjnej przerwie numer gimnazjalnego czasopisma "Czasu Kurz". W nim m.in. sprawozdania z apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej i pasowania pierwszoklasistów oraz wizyty sędzi Anny Marii Wesołowskiej, recenzje filmowe, wywiad z nauczycielem, a także nowe rubryki: kącik podróżniczy i postać miesiąca. Redakcja gazetki zaprasza do lektury.

Dni wolne

31 października i 2 listopada  są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych Jeśli nie możecie Państwo pozostawić tego dnia dziecka w domu, może być ono objęte opieką świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. W tym dniu nie ma kursów autobusów szkolnych ani obiadu.

Spotkanie z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędą się 25 października 2016r. (wtorek) o godzinie 16.00. Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej klas I-VI zapraszamy tego samego dnia na godzinę 17.00.

Harmonogram spotkań:

Gimnazjum
Klasa Wychowawca Sala
I A Danuta Skupin 116
I B Krzysztof Mazurek 111
II A Maja Markiewicz 110
II B Ewa Antończak 113
III A Krzysztof Cichowicz 108
III B Marta Mazurek 114

 

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I A Barbara Kaźmierczak 18
II A Teresa Koczot 23
II B Jolanta Chorążykiewicz 24
III A Edyta Olesińska 17
III B Bogusława Szymańska 8
III C Danuta Zalewska 19
IV A Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
IV B Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
V A Bogusława Mazik 115
V B Edyta Czajkowska 34
VI A Marzena Olszewska 30
VI B Anita Młotkiewicz 33
VI C Katarzyna Kierek 105

Serdecznie zapraszamy.

Wizyta sędzi Anny Marii Wesołowskiej w naszej szkole.

„Świadomość i znajomość prawa to niezwykle ważne kwestie w naszym życiu i należy je wdrażać już od najmłodszych lat” - uważa sędzia Anna Maria Wesołowska, która od dawna uczestniczy w procesie szerzenia świadomości prawnej dzieci i  młodzieży.
"Jak uchronić się przed konfliktem z prawem?" to temat, na który 17.10. 2016r. rozmawiała z uczniami w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach podczas spotkania zorganizowanego w ramach programu „Bezpieczna+”.
Anna Maria Wesołowska uświadamiała młodych ludzi, gdzie istnieją granice między głupstwem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem. Pani Sędzia upatruje przyczyn tego stanu w zacierających  się  u młodzieży  granicach między tym, co jest dobre, a co złe. Bogato ilustrując przykładami zaczerpniętymi z pracy sędziowskiej, przedstawiała konsekwencje łamania prawa przez młodych ludzi. Wśród omówionych znalazły się następujące zagadnienia: poniżanie, niszczenie mienia, rozbój, demoralizacja, podrabianie dokumentów, zbyt wczesna inicjacja seksualna.
Podczas wizyty Pani Anna Maria Wesołowska zachęcała młodzież do aktywnego włączania się w edukację prawną poprzez tworzenie w szkołach tzw. „kącika prawnego”. Powinny się w nim znaleźć podstawowe informacje prawne, które odnoszą się do życia młodych ludzi i ich rodzin.
Uczniowie podczas wizyty gościa mogli dowiedzieć się również wiele o pracy sędziego, pracy w sądzie, a także o wymaganiach tego zawodu i ścieżce edukacyjnej. Uczniowie mieli także okazję przymierzyć togę sędziowską i wziąć do ręki łańcuch. Istniała również możliwość zadawania pytań, otrzymania autografu oraz zrobienia z gościem zdjęcia.
Podczas drugiego spotkania, w którym   uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście Pani Sędzia omówiła kwestie dotyczące ochrony młodzieży przed przemocą i konfliktami z prawem, a także rozwijaniu dialogu międzypokoleniowego na rzecz rozwiązywania konfliktów rodzinnych.  Pani sędzia uświadamiała, że coraz więcej młodych ludzi staje przed sądem, coraz młodsi dokonują kradzieży, rozboju, sięgają po alkohol, narkotyki, rozpoczynają współżycie seksualne. Poruszyła także zagadnienia dotyczące niebezpieczeństw, które czyhają na nasze dzieci i młodzież w Internecie. Zwróciła uwagę na problemy przemocy fizycznej i psychicznej w rodzinie. Sędzia Wesołowska omawiając przepisy prawa, powoływała się na własne doświadczenia z sali rozpraw.  Pani Anna Maria Wesołowska szczególnie uwrażliwiała dorosłych, jak ważna jest umiejętność słuchania i rozmawiania z młodym człowiekiem. Były to nie tylko bardzo pouczające spotkania, jak również momentami wzruszające do łez.
 

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Następny >>

Powered by CuteNews