Dzień Patrona Szkoły.
23 marca nasza społeczność szkolna jednoczy się, aby oddać hołd człowiekowi, którego nazwisko stało się synonimem wolności, odwagi i niezłomności. Tadeusz Kościuszko – Naczelnik powstania, bohater dwóch narodów i wizjoner wyprzedzający swoją epokę – to postać, która na co dzień inspiruje nas do nauki i pracy nad własnym charakterem.
Dzień Patrona to święto nas wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. To dzień, w którym z dumą powtarzamy, że jesteśmy częścią szkoły noszącej imię wielkiego Polaka. Oto Żywa Lekcja Historii przedstawiona poprzez gry terenowe, podczas których odkrywamy na nowo biografię Kościuszki – nie tylko jako żołnierza, ale także inżyniera i obrońcę praw człowieka. Turnieje sportowe, konkursy plastyczne na najciekawszy portret Tadeusza Kościuszko czy budowanie budowli strategicznych z klocków, makaronu, gotowanie ulubionych potraw naszego Patrona pozwalają każdemu uczniowi znaleźć swój sposób na uczczenie tego dnia. Podczas obchodów Święta Patrona odwiedzili nas żołnierze, którzy opowiadali o swojej służbie. Przedstawili również ścieżkę kariery wojskowej, omawiając poszczególne stopnie awansu oraz wymagania, jakie należy spełnić, aby rozwijać się w strukturach armii. Uczniowie dowiedzieli się także o korzyściach płynących ze służby wojskowej. Spotkanie przebiegło w miłej i inspirującej atmosferze.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!