baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

http://www.bydgoszcz.pl/binary/DEN_tcm29-110096.JPGUwaga!5 marca obchodzony jest dzień dentysty. Tego dnia, przedszkolaki z najmłodszej grupy miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech lśnił czystością. Dzieci wraz z wychowawczynią odwiedziły gabinet stomatologiczny, obejrzały narzędzia jakich używa dentysta oraz dowiedziały się na czym polega jego praca. Działania te miały na celu przełamanie lęku i obaw przed wizytą w tym miejscu. Wychowankowie wspólnie dokonali selekcji produktów spożywczych, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe. Odszukiwali komplety przyborów łazienkowych, a także tworzyli „uzębienie” przeliczając ziarenka grochu. Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.  Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała ich w inny dzień. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.  W trakcie uroczystości dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Były to dni  niezwykłe, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dni pełne wzruszeń, uśmiechów, radości…


BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY W GRUPIE TRZYLATKÓW

W dniu 20 grudnia, tuż po występie jasełkowym w grupie trzylatków odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych wychowanków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały  kolorowe bombki. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

20 grudnia w przedszkolu odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez najmłodszych wychowanków naszego przedszkola – grup dzieci 3 i 4 letnich. Przygotowane zostało przez wychowawców wymienianych wyżej grup : panią Monikę Brzezińską, Ewelinę Filip i Magdalenę Dziwińską. Odbiorcami widowiska byli rodzice, dyrekcja i kierownictwo przedszkola. Wysęp w wzruszający sposób wprowadził przybyłych gości  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Po występie nastąpiło składanie życzeń oraz świąteczne spotkania w poszczególnych grupach. Grupa „Smerfy” wraz z rodzicami spotkali się w sali na grupowej wigilii, zaś „Krasnale” wykonywali wspólnie z rodzicami świąteczną bombkę. 

19 grudnia, tuż po powrocie z kiermaszu bożonarodzeniowego, w świetlicy przedszkolnej odbyło się wspólne kolędowanie. Każda z grup zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę bądź pastorałkę.  Również wychowawczynie pracujące w naszym przedszkolu wspólnie zaśpiewały dla dzieci kolędę „Lulajże Jezuniu”, co bardzo spodobało się dzieciom. Całe wydarzenie odbyło się w podniosłej atmosferze. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek oraz świąteczne składanie życzeń.
06.12.2019r. grupy 0A i 0B wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Szynkiewicz oraz p. Mirosławą Zalewską odwiedziły Operę na Zamku w Szczecinie. Dzieci miały okazję obejrzeć przepiękny spektakl pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Przedstawienie przeniosło wszystkich w cudowny świat baśni, a muzyka na żywo powodowała to, że mali odbiorcy sztuki nie mogli oderwać oczu od sceny. Wszyscy byli zadowoleni i pod wielkim wrażeniem


04.12.2019 r. grupy 0A, 0B oraz C odwiedziły Bibliotekę Miejską w Dobrzanach na zaproszenie p. Beaty Grąźlewskiej. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać literatury dziecięcej czytanej  przez pracowników biblioteki, poznały poszczególne działy placowki oraz miały okazję własnoręcznie wykonać pudełeczko z Mikołajem. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek, a Panie z Biblioteki podziękowanie za zajęcia oraz poświęcony czas.


Dnia 03.12.2019 r. klasy 0 A i B wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Szynkiewicz i p. Mirosławą Zalewską odwiedziły Dom Chlebowy w Marianowie. Odbyły się tam warsztaty kulinarne podczas których dzieci miały okazję upiec chleb, podpłomyki oraz, jak to w okresie przedświątecznym, upiec i ozdobić pierniki. Na zakończenie na wszystkich uczestników wycieczki czekała pyszna, gorąca pizza.

PRZEDSZKOLAKI Z DOBRZAN W SALI ZABAW „KRAINA SMERFA”

3 grudnia najmłodsi wychowankowie naszego przedszkola z grup 3 i 4 latków pod opieką swoich wychowawczyń odwiedziły bawialnie „Kraina smerfa” w Reczu. Dla niektórych wychowanków było to wielkie przeżycie, ponieważ był to pierwszy wyjazd autobusem. Zabawa w bawialni miała na celu integracje rówieśniczych grup oraz rozwijanie sprawności ruchowej dzieci. Wychowankowie byli zachwyceni wyjazdem, a 2 godziny zabawy minęły bardzo szybko. 
ANDRZEJKI” W DOBRZAŃSKIM PRZEDSZKOLU

29 listopada przedszkole w Dobrzanach zamieniło się w krainę czarów. Wszystkie grupy, począwszy od maluszków, a kończąc na zerówkach wróżyły, czarowały i z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość. Imprezie towarzyszyła muzyka, tańce i słodkie przekąski. Dzieci kosztowały słodkości w których znajdowały się zaklęcia i czary. Był to bardzo magiczny i tajemniczy dzień, który dostarczył naszym wychowankom wiele emocji.Dinozaury w grupie trzylatków

27.11.2019 grupę trzylatków odwiedziły dinozaury. Dzieci poznały nazwy niektórych dinozaurów oraz dowiedziały się jak wyglądało ich życie miliony lat temu. Wspólnie jako archeolodzy stworzyli szkielet dinozaura.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W DOBRZAŃSKIM PRZEDSZKOLU

Poniedziałek, 25 listopada był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia obchodzony jest „światowy dzień pluszowego misia”. Z tej okazji wychowankowie dobrzańskiego przedszkola, wyposażeni w swoje ulubione pluszaki uczestniczyły w przeróżnych zabawach i konkurencjach związanych właśnie z tą szczególną zabawką – pluszowym misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji : zabawy ruchowe, konkursy, misiowe tańce, a nawet degustacja miodu bardzo przypadły do gustu naszym wychowankom. Zwieńczeniem uroczystości było wykonanie wspólnej fotografii każdej grupy z ogromnym pluszowym misiem.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w przedszkolu w Dobrzanach odbyła się 21 listopada. Ślubowanie złożyła grupa maluchów – „Krasnali”, które pod opieką swoich wychowawczyń – pani Eweliny Filip, pani Moniki Brzezińskiej i pani Justyny Domian zaprezentowały przygotowaną część artystyczną. Dla większości dzieci był to pierwszy bardzo poważny występ przed tak liczną widownią. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem przez panią kierownik Alinę Zdziebłowską oraz wręczenie pamiątkowego dyplomu przez panią dyrektor Krystynę Bugajnę.  Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenie ze swoich pociech.
„ Przedszkolaki dla Niepodległej ”

           W poniedziałek  18 listopada 2019 r. przedszkolaki z grupy B, C i O A wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Magdaleną Dziwińską, p. Anną Tumiłowicz i p. Małgorzatą Szynkiewicz zaprezentowały patriotyczne przedstawienie z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przybyli na nie rodzice, dzieci, dziadkowie oraz zaproszeni goście - Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych - Pani Krystyna Bugajna i Kierownik Edukacji Przedszkolnej oraz Wczesnoszkolnej - Pani Alina Zdziebłowska.   Podczas przedstawienia dzieci 4, 5 i 6-letnie recytowały wiersze, odgrywały pantonimy, tańczyły i śpiewały piosenki patriotyczne. W ten sposób pokazały, jak ważna jest dla nich nauka historii i patriotyzmu. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawam, a dzieci słodkim upominkiem. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!

DZIEŃ KUNDELKA W GRUPIE TRZYLATKÓW


Wtorek, 5 listopada był kolejnym nietypowym dniem w grupie maluchów. Tego dnia przedszkolna sala zamieniła się w pluszowe psie miasteczko, a wszystko to z powodu obchodów dnia kundelka. Celem zajęć było poznanie psich zwyczajów oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby i krzywdę czworonożnych przyjaciół. Dzieci karmiły kartonowego pieska, dobierały mu miskę – przy czym niczego nieświadome doskonale ćwiczyły matematykę.

„ Dobry nastrój, śmieszne minki to zasługa witaminki” – rozstrzygnięcie konkursu.

31 października 2019r. w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzanach. Celem konkursu była popularyzacja spożywania owoców i warzyw, poznanie ich wartości odżywczych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Każda z grup w wyjątkowy sposób zaprezentowała walory owoców i warzyw, czym zdobyła uznanie wymagającego jury. Ciekawe stroje, bogata forma i niecodzienna inscenizacja sprawiły, że przedszkole w tym dniu zamieniło się w kolorowy sad i ogród. Każde dziecko zostało nagrodzone za trud włożony w przygotowanie do występu. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w organizację tego nietypowego dnia !KONCERT W PRZEDSZKOLU

24 października wychowankowie przedszkola w Dobrzanach mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie muzycznym przygotowanym przez agencję artystyczną „Pro Musica”. Dzieci w zabawny sposób zapoznane zostały z instrumentami takimi jak : trąbka, pianino i drzewo deszczu. Koncert ten przybrał formę bajki opowiadanej przez aktora, której współtowarzyszyła muzyka grana na różnych instrumentach. Zadowolone twarze naszych podopiecznych były najlepszym odzwierciedleniem całego wydarzenia !21 października 2019 r. /poniedziałek/ siódma lekcja jest odwołana dla całej szkoły i przedszkola, wszyscy kończymy  o 13 25, zaraz po dzwonku są odjazdy.
DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE MALUCHÓW


17 października najmłodsza grupa przedszkolna obchodziła DZIEŃ MARCHEWKI. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolor pomarańczowy, a także stworzyły specjalny stół na którym umieściły marchewkowe przysmaki. Dowiedziały się również jakie walory odżywcze ma marchew, oraz jak ważne jest jej spożywanie. Degustowały marchew pod różnymi postaciami : surową, gotowaną, jadły marchewkowe babeczki i surówkę, które przygotowane zostały przez mamy naszych wychowanków. Obserwowały również produkcję soku, który wykonały dla nich wychowawczynie. Zwieńczeniem wydarzenia było wykonanie zdjęć w marchewkowej foto budce. Był to dzień wyjątkowy i niezapomniany dla naszych najmłodszych wychowanków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację święta !W dniu 10 października 2019 r. do biblioteki przybyła grupa pięciolatków pod opieką wychowawczyni Pani Anny Tumiłowicz. Dzieci pięknie mówiły o czytaniu,  bibliotece, o konieczności szanowania książek, opowiadały o tym, co czytają im rodzice. Następnie wysłuchały słuchowiska o przygodach kasztaniaków i wykonały, pracując w grupach, kompozycje plastyczne, przedstawiające bohaterów audycji.
Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze.

Beata Grąźlewska


UWAGA!

Plan dnia na dzień 11 października 2019 r.

7.45 -12.45:  zajęcia odbędą się zgodnie z planem,

po zajęcia o 13 uczniowie  udają się do domów. 

Dzień 14 października 2019 r. 

jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przedszkole zapewnia opiekę dzieciom na dyżur,  w tym dniu nie ma dowozu uczniów do przedszkola.


Krystyna Bugajna 

Dyrektor Zespołu Szkół

Publicznych w Dobrzanach


TEATRZYK KUKIEŁKOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU

7 października 2019r wychowankowie przedszkola w Dobrzanach mieli zaszczyt uczestniczyć w teatrzyku kukiełkowym. W spektaklu nie oglądaliśmy żywych aktorów, w ich role wcieliły się kukiełkowe lalki, przybliżając nam tematy znane wszystkim dzieciom. Ta forma teatralna, ciekawa scenografia i interesująca tematyka bardzo spodobała się przedszkolakom. 
08.10.2019 r. grupy 0A, C, B wraz z Wychowawczyniami: Małgorzatą Szynkiewicz, Anną Tumiłowicz oraz Magdaleną Dziwińską odwiedziły Urząd Pocztowy w Dobrzanach w ramach Światowego Dnia Poczty. Dzieci miały okazję poznać kolejny zawód jakim jest zawód listonosza. Dzieci z fascynacją obserwowały pracowników podczas rutynowych czynności. Na koniec pięknie podziekowały wręczając dyplom Przyjaciela Przedszkola wraz życzeniami dalszych sukcesów. Wizytę uważamy za udaną, gdyż u pracowników. Urzędu wywołał uśmiech na twarzy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie oraz zaangażowanie.
We wtorek 8 października września 2019 r.  o  godz. 16, odbędą się zebrania dla rodziców oddziałów zerowych i przedszkola.
„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” – SPOTKANIE 

Z PRZEDSTAWICIELAMI BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ 

W DOBRZANACH

26 września wszystkie grupy przedszkolne i oddziały zerowe wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami biblioteki miejskiej w Dobrzanach. Celem spotkania było omówienie projektu „Mała książka – wielki człowiek” oraz zachęcenie dzieci do skorzystania z tej atrakcyjnej oferty. Akcja ta ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem, które jak wiadomo ma istotny wpływ na rozwój małego dziecka. 

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Lipskiej i pani Joannie Jarosińskiej za przybliżenie szczegółów projektu, a rodziców naszych wychowanków zachęcamy do wzięcia w nim udziału !


W POSZUKIWANIU JESIENI

 23 września to dzień w którym rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Tego dnia dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej wraz z wychowawczynią panią Eweliną Filip wybrały się na spacer w poszukiwaniu uroków jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale również nauki. Podziwiając otaczającą nas przyrodę, maluszki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy oraz zebrały skarby jesieni… Wszystkie zebrane dary wykorzystane zostały do dekoracji sali i stworzenia pięknych prac plastycznych. Oprócz tego dzieci posegregowały zebrane zdobycze, przeliczały je, określały których jest więcej, a których mniej. To była naprawdę wspaniała lekcja przyrody ! 

Korzystając z jesiennej pogody, w piątek 20 września w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z grup 4- ,5- i 6- latków wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Szadzku, gdzie miały zajęcia w terenie, które umożliwiły im bliższy kontakt z przyrodą. Ten niezwykle atrakcyjny wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy przedszkola z Nadleśnictwem Dobrzany. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego w szkółce leśnej oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Po dotarciu na miejsce powitali nas bardzo serdecznie Pani Natalia oraz Pan Robert, którzy byli naszymi przewodnikami i fantastycznie opowiadali o różnorodności gatunków drzew w Polsce. Na początku spotkania pani Natalia przypomniała zasady bezpieczeństwa i zachowywania się w lesie. Wytłumaczyła dzieciom po co i w jaki sposób sadzi się las. Podczas ciekawej prelekcji przedszkolaki dowiedziały się także, że las nie sieje się sam i potrzebuje pomocy człowieka. Następnie oglądały z Panem Robertem małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Spacerując po ścieżce edukacyjnej dzieci poznawały przyrodę, patrząc na ciekawe tablice edukacyjne. Po spacerze, małych miłośników przyrody czekała niespodzianka – kiełbaski z grilla. Pobyt w Szkółce Leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, zawodzie leśnika oraz dbaniu o przyrodę. Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Dobrzany za mile spędzony czas w Dniu Przedszkolaka, połączony z edukacją.DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE MALUCHÓW

20 września przedszkolaki w całej Polsce obchodzili swój dzień.  W przedszkolu w Dobrzanach również zorganizowano wiele atrakcji dla swoich wychowanków. Wychowankowie najmłodszej grupy brali udział w przeróżnych inicjatywach – tańczyli, tworzyli piękne prace plastyczne, bawili się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a wszystko po to by uśmiech nie schodził im z ust. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki, która bardzo podobała się przedszkolakom.          Korzystając z okazji życzymy wszystkim dzieciom samych wspaniałych chwil, radości na co dzień, by każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń !

                                        Grono pedagogiczne przedszkola w DobrzanachSPOTKANIE Z POLICJĄ

Dnia 17 września w świetlicy przedszkolnej odbyło się spotkanie z policjantem posterunku policji w Dobrzanach. Podczas spotkania wychowankowie utrwalili sobie wiedzę dotyczącą prawidłowego przechodzenia przez ulicę, a także poznali tajniki zasad ruchu drogowego. Wizyta policjanta wywołała entuzjazm wśród przedszkolaków.

We wtorek 10 września 2019 r.  o  godz. 16, odbędą się zebrania dla rodziców oddziałów zerowych i przedszkola.


W przedszkolu nie ma rozpoczęcia roku, pracujemy od 6.30 do 15.30. Dzieci dojeżdżające 2go września wracają do domu  o 10 30.


ROK SZKOLNY 2019/2020BAL KARNAWAŁOWY

"W karnawale czas na bale" i w naszym Przedszkolu też odbył się bal 24. 01. 2019 r. Był to dzień, w którym w odwiedziny do nas wybrali się superbohaterowie i postacie z bajek. Było kolorowo, tanecznie i wesoło o czym świadczą załączone zdjęcia.


PASOWANIE

07. 12. 2018 r.w naszym przedszkolu w grupie Smerfów odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci pod czujnym okiem swoich pań Magdaleny Dziwińskiej, Teresy Koczot i Eweliny Filip chętnie i z uśmiechem po raz pierwszy miały okazję zaprezentować poznane wierszyki i piosenki za co otrzymały od Rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pan Dyrektor Jerzy Młotkiewicz za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonał uroczystego aktu pasowania, pani kierownik Alina Ździebłowska przygotowała dla każdego przedszkolaka drobny upominek. Nie zabrakło życzeń i upominków dla każdego Smerfa i Smerfetki, a uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, za co głośno mówimy DZIĘKUJEMY !!!

INFORMACJA O ZEBRANIU Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU


Dnia 06 marca 2019 roku o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami w przedszkolu. 

Godzina 16.00 -  spotkanie w stołówce szkolnej z ajentem stołówki – panią Martą Stopa, następnie informacja o projekcie Ja w Internecie, na zakończenie spotkania w salach z wychowawcami.

Dyrektor ZSP

Jerzy Młotkiewicz


Wystawa w bibliotece

W dniu 19. 11. 2018 r. grupa Tygrysków pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Szynkiewicz oraz pani Magdaleny Szmiłyk odwiedziła Bibliotekę Miejską w Dobrzanach. Celem wyprawy było obejrzenie wystawy Okładek Płyt Winylowych, której autorem i właścicielem  jest pan Piotr Fidler. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z historią okładek, sposobami powstawania czy też projektowania ich, a także poznać działanie adapteru. Dla niektórych z dzieci był to pierwszy kontakt z dawnymi sposobami odtwarzania muzyki. Wszystko to bardzo zainteresowało naszych podopiecznych i chętnie słuchały ciekawostek oraz muzyki z adapteru. Dziękujemy panu Piotrowi, że podzielił się z nami swoim hobby i za poświęcony nam czas.


Przedstawienie w SCK

W dniach 08. 11. 2018 r. grupa B (Księżniczek i Rycerzy) oraz C (Tygrysków), a także 09. 11. 2018 r. 0A i 0B odwiedziły Stargardzkie Centrum Kultury. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. "Afryka Kazika". Jest to historia mężczyzny (tytułowego Kazika), który wybrał się na wyprawę do Afryki i tam przeżywa on różne przygody. Historia ta posiada wiele zabawnych epizodów, było trochę grozy, ale też dużo pouczających treści. Dzieciom bardzo się podobało i opiekunom także.


Dzień Kundelka (grupa TYGRYSKI pięciolatki)

Dnia 29.10.2018 r. grupa pięciolatków obchodziła Dzień Kundelka. Zaprosiliśmy w tym dniu gościa. Odwiedziła nas pani Iza Dalidowicz właścicielka hodowli „Cztery łapy“ wraz ze swoją pupilką - suczką Gracy rasy YORK TERRIER BIEWER. Ma ona niespełna rok, uczestniczy w psich wystawach i uwielbia dzieci. Przedszkolaki były zaciekawione i zachwycone. Chętnie słuchały wiadomości dotyczących m.in. odżywiania, wizyt u weterynarza, higieny, nawyków, przygotowań do wystawy i dowiedziały się co to jest „rodowód“. Gracy polubiła nas a my ją. Każdy miał okazję pogłaskać małą ulubienice. Było nam smutno, gdy musiała nas pożegnać. Na zakończenie tego cudownego dnia każdy miał okazję zrobić pieska z papieru i nadać mu imię. Radości i śmiechu nie było końca:)


Przedstawienie profilaktyczne

W dniu 21.10. 2018 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Kurtyna z przedstawieniem o charakterze profilaktycznym pt. „Jestem królem zamku“. Był to pouczający pełen humoru spektakl, który przypadł gustom naszym młodym widzom :)


Dzień Chłopaka

W dniu  01.10.2018 r. w grupie „Tygryski“ (pięciolatków) odbył się Dzień Chłopaka - Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dziewczynki wraz  z wychowawczynią (p. Małgorzatą Szynkiewicz) zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat“;  sprawdziły wiedzę chłopców z zakresu dobrego zachowania (okazało się, że w grupie Pięciolatków są sami mali dżentelmeni); ogoliły chłopców za pomocą drewnianych patyczków, a na zakończenie wręczyły  chłopcom  Certyfikat  Superchłopaka zaprojektowanego przez  p. Maję Markiewicz. Baaardzo dziękujemy!!! Pozostała część dnia upłynęła nam na tańcach i zabawach.