Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Leeuwenhoek XXI – z mikroskopem do szkół

Dnia 16 maja 2016 roku w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty, które prowadził pan Adrian Augustyniak, mikrobiolog Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wszyscy zainteresowani mogli po raz pierwszy zobaczyć jak wygląda mikroskop kontrastowo-fazowy oraz poznać tajniki jego działania. Chętni uczniowie wykonywali preparaty mikroskopowe z przyniesionych przez siebie próbek środowiskowych, którymi były: woda z oczka wodnego, jogurt naturalny, woda z akwarium, niepasteryzowane mleko, woda z rzeki, woda z kiszonych ogórków, pyłki różnych roślin. Następnie przy użyciu mikroskopu uczniowie obserwowali żywe bakterie, drożdże, pierwotniaki oraz różne kształty ziaren pyłku. Pan Adrian opowiadał w bardzo ciekawy i przystępny dla nas sposób o negatywnej i pozytywnej roli bakterii w przyrodzie i w życiu człowieka oraz uczył nas jak należy prawidłowo odczytywać obraz widziany pod mikroskopem.
Zainteresowani mogą zajrzeć na stronę: www.facebook.com/leeuwenhoekxxi. Znajdziecie tam filmy i zdjęcia wykonane podczas warsztatów prowadzonych nie tylko w naszej szkole.
Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach.

Edukujemy - Pomagamy

 Od 2011 roku nasze gimnazjum współpracuje z Organizacją Odzysku S.A. REBA poprzez udział w  Szkolnym Programie zbiórki zużytych baterii. W roku szkolnym 2015/2016 przystąpiliśmy do konkursu „ Edukujemy – Pomagamy” w kategorii "Konkurujemy jak Pracowite Mrówki". 16 czerwca 2016 r. rozstrzygnięto konkurs. W województwie Zachodniopomorskim nasze gimnazjum uzyskało tytuł laureata w rywalizacji na największą masę zebranych baterii (90 kg) oraz masę baterii w przeliczeniu na jednego ucznia (0,7 kg).
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

Kiermasz podręczników

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kiermaszu podręczników szkolnych, który odbędzie się 22 czerwca w sali 112 na 4,5 godzinie lekcyjnej.

Uwaga! Podręczniki używane, ale w dobrym stanie, mogą sprzedawać jedynie uczniowie klasy III gimnazjum.

Prosimy, by rodzice i  uczniowie kupujący zapoznali się z aktualnym wykazem podręczników na rok  szkolny 2016/2017.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Dnia 14 czerwca 2016r. Dyrektor z Pedagogiem wzięli udział  spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską  pt.”Nowe zagrożenia – jak uchronić dziecko przed konfliktem z  prawem".  Spotkanie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu na zaproszenie Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych.
Sędzia mówiła o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych, jakie wywierają piętno na dzieciach. Poruszyła tematykę: przemocy, agresji, cyberprzemocy, wczesnej inicjacji seksualnej.

Bezpieczne wakacje

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z materiałami dotyczacymi bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Bezpieczne wakacje na terenie powiatu stargardzkiego

Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku MEN

Aktualne przepisy prawne

Baza wypoczynku

Bezpieczna woda [PDF]

 

Profilaktyka Kleszczowego Zapalenia Mózgu
Uwaga rodzice!

Przypominamy rodzicom dzieci przyjętych do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017 o konieczności podpisania umów w terminie do 24.06.2016. Nie podpisanie umowy skutkuje skreśleniem dziecka z listy wychowanków przedszkola. Umowy można odbierać i podpisywać w sekretariacie szkoły w terminie od 20.06 do 24.06 czerwca.

Gimnazjalna gazetka

Pod koniec maja ukazał się trzeci numer naszej gimnazjalnej gazetki "Czasu kurz". W tym numerze m.in. sprawozdania ze szkolnych wydarzeń oraz uczniowskich wycieczek, wywiad z nauczycielem i informacje o osiągnięciach naszych uczniów. Redaktorki miesięcznika, Asia Banasiak, Iga Knape i Asia Marchlewska, zapraszają do lektury.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Następny >>

Powered by CuteNews