Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Uwaga rodzice!
Zapraszamy rodziców wychowanków oddziałów "zerowych" na spotkanie w dniu 24 maja 2016 r. o godzinie 16:00.
XI Dzień zdrowia

We wtorek 26 kwietnia 2016r. w  klasach I-III odbył się XI Dzień Zdrowia. Uczniowie na poszczególnych poziomach zmagali się w konkurencjach intelektualnych i sportowych, udowadniając swoją wiedzę i umiejętności z zakresu  zdrowego stylu życia oraz dbania o swoje bezpieczeństwo i życie.

Wykonywaniu wszystkich zadań przypatrywało się JURY w składzie: Pani kierownik edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej Agnieszka Szmiłyk, logopeda pani Magdalena Szmiłyk ,ks. Marek Czarnecki oraz pielęgniarka szkolna p. Anna Szymczak.

Reprezentanci poszczególnych klas najpierw wykonywali zadania umysłowe: rozwiązywali krzyżówki, quizy, rebusy, układali wyrazy i zdania, odpowiadali na pytania zadawane przez JURY. Następnie odbyły się konkurencje sportowe: rzuty do celu, bieg z ringo na głowie slalomem, skoki na skakance, kręcenie kołem hula-hop. W tych konkurencjach brały udział wszyscy uczestnicy. Po zakończeniu zabawy JURORZY odczytali werdykt wręczyli dyplomy oraz upamiętnili tę chwilę wspólną fotografią.

Na koniec  wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na przepyszne wiosenne kanapki w stołówce szkolnej  ufundowane przez panią Burmistrz Dobrzan.

W trosce o nasze bezpieczeństwo

29 kwietnia zakończyły się powiatowe eliminacje XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pn. "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Prace plastyczne na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu przygotowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu stargardzkiego. Wśród wyróżnionych uczestników, znalazła się uczennica naszj szkoły: Nikola Boczek z klasy Vc. Gratulujemy!

źródło: http://powiatstargardzki.eu

Spotkania z rodzicami

Wychowawcy klas Ia, IIIa, IIIb szkoły podstawowej zapraszają rodziców na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 11.05.2016r. o godz. 16:30.

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w szkole dobrzańskiej odbył się apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 11:00 w hali widowiskowo-sportowej zebrali się nauczyciele i uczniowie wszystkich klas oraz zaproszeni goście. Obchody rozpoczęły się od wprowadzenia sztandarów z wizerunkiem patrona Szkoły Podstawowej, czyli Tadeusza Kościuszki, i wizerunkiem patrona Gimnazjum – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Następnie z należytą estymą odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszystkich uczestników wprowadziło to w podniosły nastrój.

Kolejnym punktem było wystąpienie Pana Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach Jerzego Młotkiewicza. Zapoznał audytorium w historię tego wiekopomnego wydarzenia. Świetnym uzupełnieniem tej zapowiedzi okazała się być część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych gimnazjum pod opieką wychowawczyń: Pani Mai Markiewicz i Pani Ewy Antończak. Inscenizacja traktowała o grupce uczniów zastanawiających się nad historią pierwszej konstytucji w Europie. Z kontemplacji wyrwał ich Stanisław August Poniatowski, ówczesny król Polski. Edukował on młodzież o tamtym czasie. Podczas dokształcania odnosił się do uczniów z lekką pogardą i z dezaprobatą w stosunku do ich wiedzy i postawy patriotycznej. Przedstawienie przebiegało płynnie i było udane. Publiczność odniosła się do występu z aplauzem.

Na koniec apelu Pani Wicedyrektor Anna Brzozowska-Kulesz oficjalnie podziękowała organizatorom za przygotowanie spotkania, a gościom za przybycie. Następnie wszyscy rozeszli się do klas.

Miłosz Czajka, klasa I "a"

Zakończenie termomodernizacji budynku szkoły

Dnia 27 kwietnia br. odbył się apel z okazji zakończenia termomodernizacji budynku naszej szkoły. Punktualnie o godzinie 10:00 w głównym holu zebrali się goście, rodzice oraz uczniowie i nauczyciele – główni beneficjenci projektu. Głos zabrał Pan Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach Jerzy Młotkiewicz, który w swym wystąpieniu serdecznie przywitał wszystkich przybyłych oraz przedstawił zaproszonych gości. Następnie po krótkim przemówieniu Pani Burmistrz Gminy Anny Gibas nastąpiło wspólne przecięcie wstęgi przez wyżej wymienione osoby, a także Księdza Proboszcza Krzysztofa Musiałka oraz Panią Martę Ulewicz – przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej.

Po symbolicznym ponownym otwarciu budynku szkolnego reprezentanci klas IV-VI szkoły podstawowej i wszystkich oddziałów gimnazjum oraz przedstawiciele wykonawców i innych instytucji udali się na spotkanie do świetlicy szkolnej w naszej szkole, na którym zostały zaprezentowane szczegóły projektu. Umowa z wykonawcą została podpisana już w sierpniu 2014 roku, ale fizyczne prace rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku i zostały zakończone w kwietniu 2016 roku. W prezentacji multimedialnej zostały przedstawione zdjęcia elewacji szkoły sprzed prac remontowych i z teraz, wyremontowanej hali sportowej,  kotłowni oraz nowego pieca na biomasę do niej wstawionego, silosu na wcześniej wymienione paliwo oraz nowych rur. Następnie przedstawiono tabele, które pokazywały przewidywane statystyki zwiększenia ekologiczności oraz zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku oraz ich odpowiedniki w rzeczywistości. W ostatniej części pokazu slajdów podano wykonawców oraz sponsorów projektu. Po prezentacji każdemu uczniowi wręczono drobny upominek w postaci okolicznościowego kalendarza, po czym zaproszono wszystkich na poczęstunek.

Wojciech Kawa, klasa I "a"

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

29 maja 2016 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wspólnie z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Fundacją „Z NAMI BEZPIECZNIEJ” przeprowadzili powiatowe eliminacje do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Krygier, Tomasz Baryłka i Igor Mediuch.

Drużyny zmagały się w czterech konkurencjach. Pierwszym zadaniem uczestników turnieju był test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami poruszania się po drodze. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami technicznej jazdy rowerem. Po zakończonym turnieju można było zobaczyć pokaz sprzętu saperskiego i zjeść pyszną grochówkę.

Nasi uczniowie drużynowo zajęli II miejsce. Natomiast w kwalifikacji indywidualnej II miejsce zajął Igor Mediuch.

Finał 1 z 10

Dnia 21 marca 2016 roku w Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobrzanach o godzinie 1100 odbył się, wzorowany na teleturnieju prowadzonym przez Tadeusza Sznuka, konkurs "1z10".

Zwyciężczyni wygrała bon na 300zł oraz dzień wolny od pytania i kartkówek dla całej swojej klasy.

Wyniki:
I miejsce – Paulina Lubarczyk kl.IIIa
II miejsce – Paulina Salamon kl.IIb
III miejsce – Zuzanna Kwiatkowska kl.Ib
IV miejsce – Małgorzata Hiller kl.IIIb
V miejsce – Aleksandra Olesińska kl.IIIa
VI miejsce – Olaf Gwóźdź kl.Ia
VII miejsce – Klaudia Lewosiuk kl.Ib
VIII miejsce – Tomasz Baryłka kl.IIIb
IX miejsce – Jakub Kołodziej kl.IIIb
X miejsce – Daria Szymanowska kl.Ib

W skład konkursowego jury wchodzili: Pani Marta Mazurowska, Pani Katarzyna Kruszyńska, Pani Ewa Antończak, Pani Bogusława Mazik i Pan Krzysztof Cichowicz na czele z Panią Anną Cichowicz.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews