Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Wyjazd do domu chlebowego w Marianowie

We wtorek 29 listopada klasy trzecie szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach pod hasłem: „Od ziarenka do bochenka”.
Uczniowie już na początku, po zabiegach higienicznych, dowiedzieli się, jak powstaje chleb; próbowali samodzielnie mielić ziarna zbóż na mąkę. Następnie przy specjalistycznych stołach formowali małe bochenki chleba, świąteczne pierniki, ciastka cynamonowe, drożdżówki. Wszystkie te wyroby piekarnicze zostały umieszczone w piecu, a następnie uczniowie mogli je – jeszcze gorące - zabrać do domu. Uczestnicy warsztatów zostali również poczęstowani specjalnymi babami w kształcie Mikołaja i zajączka oraz pizzą. Dodatkową atrakcją był przewóz elektrycznym busem.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, pozyskali nowe umiejętności wyrabiania ciast, formowania wypieków, niewątpliwie wykorzystają je przed świętami bożonarodzeniowymi.

Obsługa informatyczna - informacja o wyborze oferty

Wszystkie kolory świata

W tym roku szkolnym ponownie uczniowie wezmą udział w akcji charytatywnej UNICEF. Tegoroczny projekt zatytułowany WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA ma na celu zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.
Ponadto ma zadanie pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki  ona będzie miała kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki- specjalny dokument, w którym umieszczą fotografię swojej laleczki, bądź narysują jej portret, wpiszą dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/hobby. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci.
Wykonanie takiej laleczki jest niezwykle proste- wystarczy odrysować wzór na materiale (szablon  przysłany przez UNICEF), a po wycięciu wypchać miękkim materiałem i obszyć. Później można już przystępować do upiększania! Na tym etapie uczniowie mogą dać upust swojej wyobraźni i kreatywności i wcielić się w rolę artystów oraz kreatorów mody.
Następnie w szkole odbędzie się wystawa gotowych prac połączona z aukcją. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł).
Po zakończonej akcji  szkoła wpłaci zebrane pieniądze na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.

Projekt edukacyjny

Uwaga drugoklasiści! Dostępna jest szkolna baza tematów projektu edukacyjnego. Zapraszamy do wyboru tematu.

Uwaga rodzice!

Informujemy, iż  30 listopada (środa) w godz. 16:00-17:00 odbędą się Spotkania Trójstronne (Uczeń-Rodzic-Nauczyciel). Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z wychowawcą o zachowaniu i postępach w nauce. W tym dniu będą dostepni wszyscy nauczyciele uczący w klasach IV-VI.

Kevin sam w banku

Projekt „Kevin sam w banku”? Kto nie zna Kevina? I kto nie słyszał z jakimi zagrożeniami borykał się we własnym domu pod nieobecność rodziców. Chcemy, aby nasi uczniowie znali podstawowe zasady korzystania z bankowości elektronicznej i byli bezpieczni w sieci. W związku z tym 22 listopada 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum spotkali się z przedstawicielami  Baku Spółdzielczego na pouczającej prelekcji dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych i rachunków internetowych. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Moda na niepalenie

22 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Moda na niepalenie – w swoim założeniu miał promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogu palenia wyrobów tytoniowych, kształtowanie asertywnych zachowań wobec palenia tytoniu oraz promowanie mody na niepalenie. W konkursie udział brali  uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. Zadaniem uczestników ze szkół podstawowych było przygotowanie plakatu, natomiast uczniowie szkół gimnazjalnych pisali krótkie wiersze.

Konkurs zorganizował Powiat Stargardzki, Powiatowa Komenda Policji w Stargardzie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stargardzie. Honorowy patronat nad Konkursem objął Starosta Stargardzki.

Laureatką konkursu została Nikola Boczek z klasy VIc.
Pełni dumy,  serdecznie gratulujemy Nikoli.

 

Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2016r. W klasach trzecich zorganizowano dzień pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Hasło to, przyświeca ogólnopolskiemu programowi zwiększającemu świadomość zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tego dnia uczniowie klasy III A. III B i III C, przy pomocy wychowawców: pani E. Olesińskiej, B. Szymańskiej oraz M. Zalewskiej bawili się rozwiązując zadania matematyczne , gry logiczne, poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz wykonali pyszne zdrowe śniadanie. Wszyscy bawili się wspaniale i w przyszłości na pewno nie zapomną o pierwszym śniadaniu.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następny >>

Powered by CuteNews