Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Andrzejki

30 listopada 2017 r. wśród dzieci z klas młodszych panował nastrój pełen tajemnicy, zaciekawienia, zabawy, radości , a czasem nawet zaskoczenia. Andrzejki były organizowane w każdej klasie na swój jedyny i niepowtarzalny sposób. Oprócz wróżb i zabaw był też słodki i owocowy  poczęstunek. Dzieci miło spędziły czas, poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Chętnie współpracowały podczas zabaw, samodzielnie przygotowywały niektóre wróżby i zabawy, przeprowadzały je wśród rówieśników.

Obsługa informatyczna - informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja dyrektora ZSP Dobrzany dotycząca organizacji dnia 22 grudnia 2017

W dniu 22 grudnia w porozumieniu z organem prowadzącym zostaje zmieniona organizacja dnia
w związku ze spotkaniem świąteczno-noworocznym na targowisku miejskim w Dobrzanach.

  • W godz. od 8.00 do 10.35 odbywają się zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem.
  • W godz od 10.50 do 12.25  wigilia w klasach z wychowawcami ale od 11.40 do12.25 wyjście klas: VIb, VIIa, Va, IIA , IIIB na targowisko miejskie.
  • 12.30 powrót do szkoły
  • 12.45 – 13.30 lekcje zgodnie z planem
  • 13.35 – 14.20 – 7 lekcja odwołana, odwozy po 6 godz. lekcyjnej dla wszystkich uczniów
Turniej Miast

W dniach 01-02.12.2017 w naszej szkole ruszyła IV edycja wojewódzkiego "Turnieju Miast". W zawodach udział wzięły drużyny z: SP Nr 23 Szczecin, SP Dobrzany, SP Nr 2 Drawsko Pomorskie, Energa Politechnika Koszalin, CKS Szczecin, UKS REGA Bierzwnica.

Po dwóch dniach emocjonujących spotkań, walce do ostatnich sekund, przyszedł czas na podsumowanie i uroczyste wręczenie pucharów. Nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych i piąte miejsce w kategorii gimnazjum. Najskuteczniejszą zawodniczką w SP okazała się Amelia Pukajło - 14 bramek, a w gimnazjum Kaja Janowicz - 9 bramek. Trenerami grup są Anna Siemasz i Marcin Narkun.

Zalajkuj czytanie

W miesiącu listopadzie uczniowie klas młodszych ze szczególnym zainteresowaniem sięgnęli po książki z biblioteki szkolnej. W ramach realizacji projektu czytelniczego ‘’Zalajkuj czytanie’’ odbyło  się wiele zajęć propagujących sięganie po książki. Uczniom klasy 1a i 1b czytali ulubione książki zaproszeni goście –pracownicy naszej szkoły: Anna Szymczak, Beata Grąźlewska,  Magdalena Szmiłyk,  Anna Bendyna, Alina Zdziebłowska, Aldona Andrukowicz i Danuta  Balcewicz .Okazję do zaprezentowania swoich ulubionych książek mieli też uczniowie, którzy opowiadali o swoich zainteresowaniach czytelniczych, przygotowali zagadki, stroje bajkowe lub przynieśli rekwizyty. Wiele radości było podczas oglądania zgromadzonych książek.

W ramach tej akcji odbył się też wyjazd uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienie muzyczno- teatralne pt.’’ W krainie lodu’’. Dzieci miały możliwość poznać różnorodne sposoby gry aktorskiej, rekwizyty, efekty specjalne. Mogły uczyć się poprzez zabawę. Po Powrocie przedstawiły swoje wrażenia  z wyjazdu w formie plastycznej.
Trzecim etapem był DZIEŃ AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Uczniowie czytali książki o bezpieczeństwie, rozwiązywali zadania , poznawali zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, wzięli udział w konkursie plastycznym o bezpiecznej drodze do szkoły.  Do czytania młodszym włączyli się uczniowie klasy 5a.

Dużym zainteresowaniem cieszył się FESTIWAL PIOSENKI PIERWSZAKA. Dzieci samodzielnie przygotowały piosenki i rekwizyty w oparciu o teksty zamieszczone w posiadanych książkach. Najciekawsze wykonania zostały nagrodzone.
Podsumowaniem tych działań był konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA w klasach pierwszych i UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru biblioteki, dbania o książki, zobaczyły nowości wydawnicze i z wielkim zapałem przystąpiły do czytania.
 

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się 12 grudnia 2017r. (wtorek) o godzinie 17.00.

Harmonogram spotkań:

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I a Anna Baryłka 22
I b Agnieszka Szmiłyk 19
II a Barbara Kaźmierczak 18
III a Teresa Koczot 23
III b Jolanta Chorążykiewicz 24
IV a Anna Brzozowska-Kulesz 15
IV b Anna Cichowicz 117
IV c Krzysztof Furman 112
V a Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
V b Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
VI a Bogusława Mazik 115
VI b Edyta Czajkowska 34
VII a Marzena Olszewska 30
VII b Anita Młotkiewicz 33
VII c Katarzyna Kierek 105
II A Marcin Narkun 111
III A Maja Markiewicz 110
III B Ewa Antończak 113

Serdecznie zapraszamy.

Szkolny Pulitzer 2017

Po trzyletniej przerwie redaktorzy szkolnej gazetki „Żaczek” ponownie otrzymali nominację do Nagrody Głównej Szkolny Pulitzer. Jest to nagroda przyznawana najlepszej gazetce szkolnej wydawanej w województwie zachodniopomorskim.

Redaktorzy gazetek przez cały rok wysyłają gazetki szkolne do redakcji Kuriera Szczecińskiego. Wielka była radość naszych uczniów, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie na Galę rozdania Pulitzer’ów. Naszą szkołę reprezentowała redakcja gazetki Amelia Bylewska, Martyna Reformat, Daria Dutkowska i Krzysztof Kiraga. Opiekę nad dziećmi sprawowała Sławomira Żmijewska-Raszewska (wieloletnia opiekunka gazetki szkolnej).
 

Obsługa informatyczna - oferta

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Następny >>

Powered by CuteNews