Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Koncert Kolęd

Wypoczynek zimowy - informacja PPIS w Stargardzie

Konkurs na najlepszego kolegę i koleżankę
W ramach lepszej integracji, uczniowie klasy IV b wzięli udział w konkursie na najlepszego kolegę i koleżankę . Od października 2017 r. każdy z nas  ćwiczył w sobie empatię. Uczyliśmy się jak pomagać sobie nawzajem zarówno w lekcjach, jak i tych mniejszych i większych kryzysach związanych z nieporozumieniami i konfliktami. Ćwiczyliśmy umiejętność wybaczania, a także przepraszania. Wszystkie te pozytywne postawy były cotygodniowo oceniane punktami przez wychowawcę, p. Annę Cichowicz. W piątek, 05.01.2018 r. odbyło się uroczyście podsumowanie. Zwycięzcami zostali Julia Wróblewska oraz Michał Krzyżak, którym serdecznie gratulujemy wzorowej postawy koleżeńskiej.
Wizyta w galerii

Klasy pierwsze pod opieką swoich wychowawców poznawały tajniki malarstwa podczas zajęć w Galerii U Pani Krystyny Sołoduchy. Dzieci miały możliwość obejrzeć obrazy o różnorodnej tematyce, poznać sposoby ich malowania, rodzaje używanych farb, pędzle, sztalugi i palety. Pani Krystyna opowiedziała o swojej pracy, odpowiadała na pytania dzieci. Na zakończenie  zajęć  uczniowie wpisali się do pamiątkowej księgi gości.

Wizyta w Domu Chlebowym w Marianowie

Dnia 20.12.2017r. uczniowie klas pierwszych i drugiej uczestniczyli w zajęciach w Domu Chlebowym w Marianowie. Pod czujnym okiem wychowawców, pracowników gospodarstwa i wspomagających przedstawicieli rodziców poznawali tajniki pieczenia podpłomyków, ciastek, pierników świątecznych i chleba. Dzieci samodzielnie szykowały kulinarne smakołyki, formowały ciastka i doskonale się bawiły w grupie rówieśniczej. Mąka znajdowała się w każdym zakamarku ogromnej kuchni. Uczniowie mieli też możliwość samodzielnie mielić mąkę korzystając z dawniej używanego żarna. Niektórzy przekonali się, że to nie jest takie proste zadanie. Zajęcia zostały zakończone poczęstunkiem, na który czekali wszyscy z dużą niecierpliwością- pizzą domowego wypieku. Dzieci zaprezentowały też swoje umiejętności śpiewając kolędy i pastorałki. Wszyscy opuścili gospodarstwo w doskonałych nastrojach z upominkami wypieczonymi samodzielnie i ze styropianowymi bombkami do ozdobienia w szkole.

Spotkanie z górnikiem

Dnia 4 grudnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych, trzecich i piątych wzięli udział w  spotkaniu z górnikiem panem Bogdanem Dziekiewiczem. Zaproszony gość zaprezentował się w stroju górniczym, przyniósł elementy górniczego wyposażenia, pamiątki z okresu pracy w górnictwie. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o pracy górnika, o zagrożeniach spotykanych pod ziemią, poznały trochę historii górnictwa i elementy gwary śląskiej. Pan Bogdan pozostawił w szkole upominek związany z pracą w kopalni. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny i podarowali prace plastyczne związane z górnictwem.

Spotkanie ze strażakiem

W grudniu  odbyło się spotkanie ze strażakiem w celu zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach uczniów. Pan  Krzysztof Kardasiewicz  opowiedział o zagrożeniach pożarami w okresie zimowym, przedstawił też ofertę konkursową dla dzieci i zachęcił do  wzięcia  w nich aktywnego udziału.

Andrzejki

30 listopada 2017 r. wśród dzieci z klas młodszych panował nastrój pełen tajemnicy, zaciekawienia, zabawy, radości , a czasem nawet zaskoczenia. Andrzejki były organizowane w każdej klasie na swój jedyny i niepowtarzalny sposób. Oprócz wróżb i zabaw był też słodki i owocowy  poczęstunek. Dzieci miło spędziły czas, poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Chętnie współpracowały podczas zabaw, samodzielnie przygotowywały niektóre wróżby i zabawy, przeprowadzały je wśród rówieśników.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następny >>

Powered by CuteNews