Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolengo

Dnia 1 września 2016 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W uroczystości brała udział młodzież gimnazjum i uczniowie szkoły podstawowej, a także zaproszeni goście, wśród nich burmistrz Dobrzan p. Anna Gibas, ksiądz proboszcz parafii w Dobrzanach - ks. Krzysztof Musiałek, przewodnicząca Rady Miejskiej - p Halina Zalewska. Podczas uroczystości przywitano wszystkich uczniów klas I gimnazjum, jak i szkoły podstawowej.

Przerwa wakacyjna

W dniach 22 - 31 sierpnia 2016r. przedszkole nieczynne - przerwa wakacyjna.

Gimnazjalna gazetka

Tuż przed ostatnim dzwonkiem ukazał się czwarty, zamykający rok szkolny 2015/2016, numer gimnazjalnego miesięcznika "Czasu Kurz". Zapraszamy do wakacyjnej lektury.

Podręczniki

W zakładce Podręczniki Gimnazjum i Podręczniki Szkoła Podstawowa dostępny jest wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017.

Leeuwenhoek XXI – z mikroskopem do szkół

Dnia 16 maja 2016 roku w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty, które prowadził pan Adrian Augustyniak, mikrobiolog Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wszyscy zainteresowani mogli po raz pierwszy zobaczyć jak wygląda mikroskop kontrastowo-fazowy oraz poznać tajniki jego działania. Chętni uczniowie wykonywali preparaty mikroskopowe z przyniesionych przez siebie próbek środowiskowych, którymi były: woda z oczka wodnego, jogurt naturalny, woda z akwarium, niepasteryzowane mleko, woda z rzeki, woda z kiszonych ogórków, pyłki różnych roślin. Następnie przy użyciu mikroskopu uczniowie obserwowali żywe bakterie, drożdże, pierwotniaki oraz różne kształty ziaren pyłku. Pan Adrian opowiadał w bardzo ciekawy i przystępny dla nas sposób o negatywnej i pozytywnej roli bakterii w przyrodzie i w życiu człowieka oraz uczył nas jak należy prawidłowo odczytywać obraz widziany pod mikroskopem.
Zainteresowani mogą zajrzeć na stronę: www.facebook.com/leeuwenhoekxxi. Znajdziecie tam filmy i zdjęcia wykonane podczas warsztatów prowadzonych nie tylko w naszej szkole.
Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach.

Edukujemy - Pomagamy

 Od 2011 roku nasze gimnazjum współpracuje z Organizacją Odzysku S.A. REBA poprzez udział w  Szkolnym Programie zbiórki zużytych baterii. W roku szkolnym 2015/2016 przystąpiliśmy do konkursu „ Edukujemy – Pomagamy” w kategorii "Konkurujemy jak Pracowite Mrówki". 16 czerwca 2016 r. rozstrzygnięto konkurs. W województwie Zachodniopomorskim nasze gimnazjum uzyskało tytuł laureata w rywalizacji na największą masę zebranych baterii (90 kg) oraz masę baterii w przeliczeniu na jednego ucznia (0,7 kg).
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

Kiermasz podręczników

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kiermaszu podręczników szkolnych, który odbędzie się 22 czerwca w sali 112 na 4,5 godzinie lekcyjnej.

Uwaga! Podręczniki używane, ale w dobrym stanie, mogą sprzedawać jedynie uczniowie klasy III gimnazjum.

Prosimy, by rodzice i  uczniowie kupujący zapoznali się z aktualnym wykazem podręczników na rok  szkolny 2016/2017.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Dnia 14 czerwca 2016r. Dyrektor z Pedagogiem wzięli udział  spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską  pt.”Nowe zagrożenia – jak uchronić dziecko przed konfliktem z  prawem".  Spotkanie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu na zaproszenie Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych.
Sędzia mówiła o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych, jakie wywierają piętno na dzieciach. Poruszyła tematykę: przemocy, agresji, cyberprzemocy, wczesnej inicjacji seksualnej.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews