Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Terminarz spotkań z rodzicami 2017/2018

12 IX 2017r. zebranie z rodzicami
9 X 2017r. spotkanie trójstronne
14 XI 2017r. zebranie z rodzicami
12 XII 2017r. zebranie z rodzicami
13 II 2018r. zebranie z rodzicami
13 III 2018r. spotkanie trójstronne
10 IV 2018r. spotkanie trójstronne
15 V 2018r. zebranie z rodzicami

Terminy mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

„Mały Książę” odwiedził gimnazjum

W pierwszym tygodniu października klasę III A gimnazjum odwiedził fantastyczny gość. Do gimnazjalistów przybył bowiem Mały Książę we własnej osobie (dzięki aplikacji AR dostępnej w wydawnictwie Galaktyka), aby namówić ich do lektury jego przygód. Bohater został przyjęty z honorami należnymi księciu.
Trzecioklasiści przy okazji omawiania lektury mogli wykazać się kreatywnością i umiejętnościami plastyczno-technicznymi, tworząc makiety planet odwiedzanych przez tytułowego bohatera utworu Antoine'a de Saint- Exupery'ego. Zapraszamy do galerii, by podziwiać ich prace.
Mamy nadzieję, że twórcze podejście do lektury będzie sprzyjało refleksyjnemu spojrzeniu na ten ponadczasowy tekst.
 

Zajęcia głośnego czytania

Dnia 29.09.2017r w Szkole Podstawowej wśród uczniów klas I-III odbyły się zajęcia poświęcone codziennemu czytaniu. Dla naszych uczniów czytali głośno nie tylko nauczyciele, ale i rodzice. Dla klas I czytała p. Agata Kardasiewicz. Przyniosła ona ulubioną książkę swoich dzieci- „Jak Wojtek został strażakiem”, a później czytała fragmenty książek przyniesionych przez uczniów. Dzieci miały możliwość obejrzeć książki kolegów, posłuchać o czym są, a następnie wykonać pracę plastyczną pt. „Ekranizacja ulubionej książki”. Na zwycięzców czekały drobne upominki.
Każdy wychowawca otrzymał też do biblioteki szkolnej książkę, z którą zapozna uczniów w ramach zajęć głośnego czytania. Życzymy miłej lektury i niezapomnianych wrażeń pochodzących ze świata książki.
 

Informacja Rady Rodziców Szkoły Podstawowej

Wysokość składki Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 20 zł za semestr od rodziny. Wpłat należy dokonywać u wychowawców klas lub na konto 09 9375 0002 8400 1182 3000 0010. W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę do której uczęszcza.

Dzień Chłopaka w IVB

W dniu 29.09.2017 r. w klasie IV B świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały z tej okazji gazetkę klasową, a dla chłopców słodkie upominki i poczęstunek.

Wycieczka do Ostoi klas I

Dnia 25 września 2017r. uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami wyjechali do Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi.

Podczas zajęć omawiane były zagadnienia związane z różnymi formami energii odnawialnej, ekologii i ochronny środowiska. Uczniowie dowiedzieli się czym jest słońce i jaką pełni rolę, czy zasypia nocą ? Poznali sposoby i możliwości wykorzystania energii słonecznej, zabawki solarne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki gokartem słonecznym, zabawa na placu, wspinaczka na drzewo, obserwacja życia w stawie (żółwie i ryby).
Każda klasa otrzymała pamiątkowy „tańczący kwiatek” solarny.

W drodze powrotnej dzieci zjadły posiłek w restauracji McDonald i pełne wrażeń wróciły do domu.
 

Sprzątanie Świata

15 września 2017r uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji SPRZĄTAIA ŚWIATA. Najmłodsi poznali sposoby dbania o środowisko, wpływ zanieczyszczenia na zdrowie człowieka. Dzieci poznały też sposoby segregowania śmieci. Wykonały plakaty i rysunki, którymi udekorowały szkolne korytarze. Wspólnie stworzyły gazetkę ekologiczną, która przypomni wszystkim o potrzebie dbania o czystość- zawsze i wszędzie. Uczniowie sprzątali najbliższe otoczenie- sale lekcyjne, teren wokół szkoły. W ramach zajęć wzięli też udział w konkursie plastycznym pt. „Czysto, zdrowo, kolorowo”. Prace zostały wykonane dowolną techniką a autorzy najciekawszych otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Gminy. Każda klasa stała się też właścicielem sprzętu sportowego, który pozwoli dbać o zdrowie i aktywny wypoczynek.

Pierwszaki dbają o bezpieczeństwo

Pierwszaki dbają o bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego 15.09.2017r. w sposób praktyczny utrwaliły zasady poruszania się po drogach i chodnikach. Pod czujnym okiem nauczycieli przypomnieli sobie wiedzę o znakach drogowych- poziomych i pionowych, zasadach przechodzenia przez drogę i zagrożeniach wynikających z bycia pieszym. Dzieci spacerowały w kamizelkach odblaskowych gdyż wiedzą, że bycie widocznym jest bardzo ważne.

 

 

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews