Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Zalajkuj czytanie

W miesiącu listopadzie uczniowie klas młodszych ze szczególnym zainteresowaniem sięgnęli po książki z biblioteki szkolnej. W ramach realizacji projektu czytelniczego ‘’Zalajkuj czytanie’’ odbyło  się wiele zajęć propagujących sięganie po książki. Uczniom klasy 1a i 1b czytali ulubione książki zaproszeni goście –pracownicy naszej szkoły: Anna Szymczak, Beata Grąźlewska,  Magdalena Szmiłyk,  Anna Bendyna, Alina Zdziebłowska, Aldona Andrukowicz i Danuta  Balcewicz .Okazję do zaprezentowania swoich ulubionych książek mieli też uczniowie, którzy opowiadali o swoich zainteresowaniach czytelniczych, przygotowali zagadki, stroje bajkowe lub przynieśli rekwizyty. Wiele radości było podczas oglądania zgromadzonych książek.

W ramach tej akcji odbył się też wyjazd uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienie muzyczno- teatralne pt.’’ W krainie lodu’’. Dzieci miały możliwość poznać różnorodne sposoby gry aktorskiej, rekwizyty, efekty specjalne. Mogły uczyć się poprzez zabawę. Po Powrocie przedstawiły swoje wrażenia  z wyjazdu w formie plastycznej.
Trzecim etapem był DZIEŃ AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Uczniowie czytali książki o bezpieczeństwie, rozwiązywali zadania , poznawali zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, wzięli udział w konkursie plastycznym o bezpiecznej drodze do szkoły.  Do czytania młodszym włączyli się uczniowie klasy 5a.

Dużym zainteresowaniem cieszył się FESTIWAL PIOSENKI PIERWSZAKA. Dzieci samodzielnie przygotowały piosenki i rekwizyty w oparciu o teksty zamieszczone w posiadanych książkach. Najciekawsze wykonania zostały nagrodzone.
Podsumowaniem tych działań był konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA w klasach pierwszych i UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru biblioteki, dbania o książki, zobaczyły nowości wydawnicze i z wielkim zapałem przystąpiły do czytania.
 

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się 12 grudnia 2017r. (wtorek) o godzinie 17.00.

Harmonogram spotkań:

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I a Anna Baryłka 22
I b Agnieszka Szmiłyk 19
II a Barbara Kaźmierczak 18
III a Teresa Koczot 23
III b Jolanta Chorążykiewicz 24
IV a Anna Brzozowska-Kulesz 15
IV b Anna Cichowicz 117
IV c Krzysztof Furman 112
V a Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
V b Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
VI a Bogusława Mazik 115
VI b Edyta Czajkowska 34
VII a Marzena Olszewska 30
VII b Anita Młotkiewicz 33
VII c Katarzyna Kierek 105
II A Marcin Narkun 111
III A Maja Markiewicz 110
III B Ewa Antończak 113

Serdecznie zapraszamy.

Szkolny Pulitzer 2017

Po trzyletniej przerwie redaktorzy szkolnej gazetki „Żaczek” ponownie otrzymali nominację do Nagrody Głównej Szkolny Pulitzer. Jest to nagroda przyznawana najlepszej gazetce szkolnej wydawanej w województwie zachodniopomorskim.

Redaktorzy gazetek przez cały rok wysyłają gazetki szkolne do redakcji Kuriera Szczecińskiego. Wielka była radość naszych uczniów, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie na Galę rozdania Pulitzer’ów. Naszą szkołę reprezentowała redakcja gazetki Amelia Bylewska, Martyna Reformat, Daria Dutkowska i Krzysztof Kiraga. Opiekę nad dziećmi sprawowała Sławomira Żmijewska-Raszewska (wieloletnia opiekunka gazetki szkolnej).
 

Obsługa informatyczna - oferta

Moda na niepalenie - znów sukces!

15 listopada tego roku dwóch uczniów otrzymało wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe "Moda na niepalenie". Po eliminacjach szkolnych zostały wysłane prace literackie trojga uczniów i aż dwie z nich zostały zauważone i wyróżnione przez komisję konkursową (na 45 nadesłanych w kategorii klas IV-VII!). Były to prace Bartka Płońskiego z VI a oraz Bogusza Czajki z VII b. Gratulujemy!

Patriotyczne śpiewanie pieśni w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach

Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.
Oskar Kolberg
 

13 listopada 2017 w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość - Patriotyczne Śpiewanie -  wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Pan Jerzy Młotkiewicz, który w kilku słowach przybliżył nam wydarzenia historyczne związane z utraceniem, a następnie odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Następnie zaprezentowały się grupy przedszkolne pięcio-  i sześciolatków, przygotowane przez Panie Ewelinę Filip i Magdalenę Dziwińską. Odświętnie ubrane maluchy, z przypiętymi do piersi kotyliony w narodowych barwach, śpiewem, wierszem i tańcem opowiedziały nam nasza wielką historię.

Po pożegnaniu przedszkolaków przyszedł czas na wspólne śpiewanie. Do społeczności szkolnej dołączył prowadzony przez Pana Adama Zarzyckiego chór Apasjonata, który  zaprezentował 4 pieśni.

Patriotyczne Śpiewanie nie było ani konkursem, ani przeglądem - było pomysłem na aktywne uczestnictwo w uczczeniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy spotykali na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych historię Polski.

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się 14 listopada 2017r. (wtorek) o godzinie 16.00. Przed zebraniami z wychowawcami klas odbędzie się spotkanie w stołówce szkolnej z:

  • przedstawicielem przewoźnika dot. zasad zachowania w autobusach
  • policjantem - "Zagrożenia dot. Internetu - cyberprzemoc"
  • p.B. Grąźlewską - prelekcja "Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci"

Harmonogram spotkań:

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I a Anna Baryłka 22
I b Agnieszka Szmiłyk 19
II a Barbara Kaźmierczak 18
III a Teresa Koczot 23
III b Jolanta Chorążykiewicz 24
IV a Anna Brzozowska-Kulesz 15
IV b Anna Cichowicz 117
IV c Krzysztof Furman 112
V a Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
V b Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
VI a Bogusława Mazik 115
VI b Edyta Czajkowska 34
VII a Marzena Olszewska 30
VII b Anita Młotkiewicz 33
VII c Katarzyna Kierek 105
II A Marcin Narkun 111
III A Maja Markiewicz 110
III B Ewa Antończak 113

Serdecznie zapraszamy.

Pasowanie na ucznia

Dnia 27.10.2017r.odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci z klasy 1a i 1b przygotowywały się do niej poznając szkołę, prawa i obowiązki ucznia, zasady współpracy w grupie i bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczyły się pilnie wierszy, piosenek i układów tanecznych.

W piątek rano rodzice przyozdobili ich ubrania kokardami i odznakami. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość, na którą przybyli rodzice, dyrekcja, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców. Po  krótkim przywitaniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, wykazały się wiedzą o szkole i przystąpiły do ślubowania. Uczniowie zobowiązali się godnie reprezentować szkołę, uczyć się pilnie, być dobrymi ludźmi i starać się przynosić radość rodzicom i nauczycielom.
Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły Jerzy Młotkiewicz w towarzystwie p. Aldony Andrukowicz i p. Edyty Olesińskiej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki ze słodyczami od Rady Rodziców. Były też pamiątkowe zdjęcia.
Po uroczystości w szkole uczniowie uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami pojechali do Szczecina do kina na bajkę pt.’’ Potworna rodzinka’’.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby dotrzymały słowa danego podczas ślubowania i odnosiły wiele sukcesów, czerpały radość ze zdobywania wiedzy, dobrze się czuły w naszej szkole.
 

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews