Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Wizyta w galerii

Klasy pierwsze pod opieką swoich wychowawców poznawały tajniki malarstwa podczas zajęć w Galerii U Pani Krystyny Sołoduchy. Dzieci miały możliwość obejrzeć obrazy o różnorodnej tematyce, poznać sposoby ich malowania, rodzaje używanych farb, pędzle, sztalugi i palety. Pani Krystyna opowiedziała o swojej pracy, odpowiadała na pytania dzieci. Na zakończenie  zajęć  uczniowie wpisali się do pamiątkowej księgi gości.

Wizyta w Domu Chlebowym w Marianowie

Dnia 20.12.2017r. uczniowie klas pierwszych i drugiej uczestniczyli w zajęciach w Domu Chlebowym w Marianowie. Pod czujnym okiem wychowawców, pracowników gospodarstwa i wspomagających przedstawicieli rodziców poznawali tajniki pieczenia podpłomyków, ciastek, pierników świątecznych i chleba. Dzieci samodzielnie szykowały kulinarne smakołyki, formowały ciastka i doskonale się bawiły w grupie rówieśniczej. Mąka znajdowała się w każdym zakamarku ogromnej kuchni. Uczniowie mieli też możliwość samodzielnie mielić mąkę korzystając z dawniej używanego żarna. Niektórzy przekonali się, że to nie jest takie proste zadanie. Zajęcia zostały zakończone poczęstunkiem, na który czekali wszyscy z dużą niecierpliwością- pizzą domowego wypieku. Dzieci zaprezentowały też swoje umiejętności śpiewając kolędy i pastorałki. Wszyscy opuścili gospodarstwo w doskonałych nastrojach z upominkami wypieczonymi samodzielnie i ze styropianowymi bombkami do ozdobienia w szkole.

Spotkanie z górnikiem

Dnia 4 grudnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych, trzecich i piątych wzięli udział w  spotkaniu z górnikiem panem Bogdanem Dziekiewiczem. Zaproszony gość zaprezentował się w stroju górniczym, przyniósł elementy górniczego wyposażenia, pamiątki z okresu pracy w górnictwie. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o pracy górnika, o zagrożeniach spotykanych pod ziemią, poznały trochę historii górnictwa i elementy gwary śląskiej. Pan Bogdan pozostawił w szkole upominek związany z pracą w kopalni. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny i podarowali prace plastyczne związane z górnictwem.

Spotkanie ze strażakiem

W grudniu  odbyło się spotkanie ze strażakiem w celu zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach uczniów. Pan  Krzysztof Kardasiewicz  opowiedział o zagrożeniach pożarami w okresie zimowym, przedstawił też ofertę konkursową dla dzieci i zachęcił do  wzięcia  w nich aktywnego udziału.

Andrzejki

30 listopada 2017 r. wśród dzieci z klas młodszych panował nastrój pełen tajemnicy, zaciekawienia, zabawy, radości , a czasem nawet zaskoczenia. Andrzejki były organizowane w każdej klasie na swój jedyny i niepowtarzalny sposób. Oprócz wróżb i zabaw był też słodki i owocowy  poczęstunek. Dzieci miło spędziły czas, poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Chętnie współpracowały podczas zabaw, samodzielnie przygotowywały niektóre wróżby i zabawy, przeprowadzały je wśród rówieśników.

Obsługa informatyczna - informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja dyrektora ZSP Dobrzany dotycząca organizacji dnia 22 grudnia 2017

W dniu 22 grudnia w porozumieniu z organem prowadzącym zostaje zmieniona organizacja dnia
w związku ze spotkaniem świąteczno-noworocznym na targowisku miejskim w Dobrzanach.

  • W godz. od 8.00 do 10.35 odbywają się zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem.
  • W godz od 10.50 do 12.25  wigilia w klasach z wychowawcami ale od 11.40 do12.25 wyjście klas: VIb, VIIa, Va, IIA , IIIB na targowisko miejskie.
  • 12.30 powrót do szkoły
  • 12.45 – 13.30 lekcje zgodnie z planem
  • 13.35 – 14.20 – 7 lekcja odwołana, odwozy po 6 godz. lekcyjnej dla wszystkich uczniów
Turniej Miast

W dniach 01-02.12.2017 w naszej szkole ruszyła IV edycja wojewódzkiego "Turnieju Miast". W zawodach udział wzięły drużyny z: SP Nr 23 Szczecin, SP Dobrzany, SP Nr 2 Drawsko Pomorskie, Energa Politechnika Koszalin, CKS Szczecin, UKS REGA Bierzwnica.

Po dwóch dniach emocjonujących spotkań, walce do ostatnich sekund, przyszedł czas na podsumowanie i uroczyste wręczenie pucharów. Nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych i piąte miejsce w kategorii gimnazjum. Najskuteczniejszą zawodniczką w SP okazała się Amelia Pukajło - 14 bramek, a w gimnazjum Kaja Janowicz - 9 bramek. Trenerami grup są Anna Siemasz i Marcin Narkun.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews