Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Dzień Chłopaka w IVB

W dniu 29.09.2017 r. w klasie IV B świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały z tej okazji gazetkę klasową, a dla chłopców słodkie upominki i poczęstunek.

Wycieczka do Ostoi klas I

Dnia 25 września 2017r. uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami wyjechali do Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi.

Podczas zajęć omawiane były zagadnienia związane z różnymi formami energii odnawialnej, ekologii i ochronny środowiska. Uczniowie dowiedzieli się czym jest słońce i jaką pełni rolę, czy zasypia nocą ? Poznali sposoby i możliwości wykorzystania energii słonecznej, zabawki solarne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki gokartem słonecznym, zabawa na placu, wspinaczka na drzewo, obserwacja życia w stawie (żółwie i ryby).
Każda klasa otrzymała pamiątkowy „tańczący kwiatek” solarny.

W drodze powrotnej dzieci zjadły posiłek w restauracji McDonald i pełne wrażeń wróciły do domu.
 

Sprzątanie Świata

15 września 2017r uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji SPRZĄTAIA ŚWIATA. Najmłodsi poznali sposoby dbania o środowisko, wpływ zanieczyszczenia na zdrowie człowieka. Dzieci poznały też sposoby segregowania śmieci. Wykonały plakaty i rysunki, którymi udekorowały szkolne korytarze. Wspólnie stworzyły gazetkę ekologiczną, która przypomni wszystkim o potrzebie dbania o czystość- zawsze i wszędzie. Uczniowie sprzątali najbliższe otoczenie- sale lekcyjne, teren wokół szkoły. W ramach zajęć wzięli też udział w konkursie plastycznym pt. „Czysto, zdrowo, kolorowo”. Prace zostały wykonane dowolną techniką a autorzy najciekawszych otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Gminy. Każda klasa stała się też właścicielem sprzętu sportowego, który pozwoli dbać o zdrowie i aktywny wypoczynek.

Pierwszaki dbają o bezpieczeństwo

Pierwszaki dbają o bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego 15.09.2017r. w sposób praktyczny utrwaliły zasady poruszania się po drogach i chodnikach. Pod czujnym okiem nauczycieli przypomnieli sobie wiedzę o znakach drogowych- poziomych i pionowych, zasadach przechodzenia przez drogę i zagrożeniach wynikających z bycia pieszym. Dzieci spacerowały w kamizelkach odblaskowych gdyż wiedzą, że bycie widocznym jest bardzo ważne.

 

 

Uwaga! Nowy harmonogram dowozów

Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem dowozów i odwozów uczniów obowiązującym w roku szkolnym 2017/2018.

Pożegnanie Gimnazjum

W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 po raz ostatni oficjalnie wystąpił poczet sztandarowy z Gimnazjum Publicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobrzanach. Po 18 latach funkcjonowania gimnazjum, symbol szkoły przechodzi do historii, i jak powiedział dyrektor Jerzy Młotkiewicz trafi do gabloty obok sztandaru Szkoły Podstawowej. Po raz ostatni poczet sztandarowy Gimnazjum tworzyli Olaf Gwóźdź, Julia Mediuch i Daria Szymanowska.

Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum, Aleksandra Sójka, w wzruszającym przemówieniu wspominała ważne chwile z życia Gimnazjum.

Po przemówieniu nadszedł czas pożegnania. Sztandar żegnali dyrektor szkoły Jerzy Młotkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Sójka oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej.

Po pożegnaniu Dyrektor szkoły wydał polecenie wyprowadzenia Sztandaru. Społeczność uczniowska Gimnazjum tworząc szpaler, po raz ostatni, towarzyszyła Pocztowi podczas uroczystości szkolnej.

Wyprowadzeniu Sztandaru towarzyszyli również Dyrektor Szkoły oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, którzy przed samym wyjściem Pocztu oddali Cześć Sztandarowi.

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się 12 września 2017r. (wtorek) o godzinie 16.00. Spotkanie w Przedszkolu - godz. 17.00

Harmonogram spotkań:

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I a Anna Baryłka 22
I b Agnieszka Szmiłyk 19
II a Barbara Kaźmierczak 18
III a Teresa Koczot 23
III b Jolanta Chorążykiewicz 24
IV a Anna Brzozowska-Kulesz 15
IV b Anna Cichowicz 117
IV c Krzysztof Furman 112
V a Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
V b Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
VI a Bogusława Mazik 115
VI b Edyta Czajkowska 34
VII a Marzena Olszewska 30
VII b Anita Młotkiewicz 33
VII c Katarzyna Kierek 105
II A Marcin Narkun 110
III A Maja Markiewicz 111
III B Ewa Antończak 113

Serdecznie zapraszamy.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Następny >>

Powered by CuteNews