Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Program profilaktyczno-wychowawczy szkoły
Uwaga Rodzice!

Informujemy, że w związku ze zmianą godzin remontu przejazdu kolejowego w Ognicy, zajęcia lekcyjne 19 października 2017r. odbędą się zgodnie z planem lekcji, tj. od 8:00 do 14:20.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
13 października 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Dobrzan Pani Anna Gibas, Przewodnicząca Rady miejskiej Pani Halina Zalewska,  Ksiądz Proboszcz Rafał Sorkowicz,  Prezydium Rady Rodziców Panie Aleksandra Sójka i Marta Ulewicz, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Młotkiewicz, który złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom.
Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, pamiątkowe upominki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.


W części artystycznej  uczniowie z klasy III c oraz przedstawiciele z  klasy IV – VI pod kierunkiem pani Teresy Koczot oraz pani Edyty Czajkowskiej tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego podziękowali nauczycielom wręczając im kwiaty.

Konkurs "Moda na niepalenie"

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Powiat Stargardzki, Komendę Powiatową Policji oraz Państwową Inspekcję Sanitaną w Stargardzie.

Regulamin konkursu
Terminarz spotkań z rodzicami 2017/2018

12 IX 2017r. zebranie z rodzicami
9 X 2017r. spotkanie trójstronne
14 XI 2017r. zebranie z rodzicami
12 XII 2017r. zebranie z rodzicami
13 II 2018r. zebranie z rodzicami
13 III 2018r. spotkanie trójstronne
10 IV 2018r. spotkanie trójstronne
15 V 2018r. zebranie z rodzicami

Terminy mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

„Mały Książę” odwiedził gimnazjum

W pierwszym tygodniu października klasę III A gimnazjum odwiedził fantastyczny gość. Do gimnazjalistów przybył bowiem Mały Książę we własnej osobie (dzięki aplikacji AR dostępnej w wydawnictwie Galaktyka), aby namówić ich do lektury jego przygód. Bohater został przyjęty z honorami należnymi księciu.
Trzecioklasiści przy okazji omawiania lektury mogli wykazać się kreatywnością i umiejętnościami plastyczno-technicznymi, tworząc makiety planet odwiedzanych przez tytułowego bohatera utworu Antoine'a de Saint- Exupery'ego. Zapraszamy do galerii, by podziwiać ich prace.
Mamy nadzieję, że twórcze podejście do lektury będzie sprzyjało refleksyjnemu spojrzeniu na ten ponadczasowy tekst.
 

Zajęcia głośnego czytania

Dnia 29.09.2017r w Szkole Podstawowej wśród uczniów klas I-III odbyły się zajęcia poświęcone codziennemu czytaniu. Dla naszych uczniów czytali głośno nie tylko nauczyciele, ale i rodzice. Dla klas I czytała p. Agata Kardasiewicz. Przyniosła ona ulubioną książkę swoich dzieci- „Jak Wojtek został strażakiem”, a później czytała fragmenty książek przyniesionych przez uczniów. Dzieci miały możliwość obejrzeć książki kolegów, posłuchać o czym są, a następnie wykonać pracę plastyczną pt. „Ekranizacja ulubionej książki”. Na zwycięzców czekały drobne upominki.
Każdy wychowawca otrzymał też do biblioteki szkolnej książkę, z którą zapozna uczniów w ramach zajęć głośnego czytania. Życzymy miłej lektury i niezapomnianych wrażeń pochodzących ze świata książki.
 

Informacja Rady Rodziców Szkoły Podstawowej

Wysokość składki Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 20 zł za semestr od rodziny. Wpłat należy dokonywać u wychowawców klas lub na konto 09 9375 0002 8400 1182 3000 0010. W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę do której uczęszcza.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Następny >>

Powered by CuteNews