Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Przy stole i nie tylko

Dzieci od najmłodszych lat poznają tradycje naszego narodu. Jedną z nich jest Tłusty Czwartek, którego zwyczaje poznały w formie teoretycznej i praktycznej. Podczas zajęć uczniowie degustowali różnorodne pączki z piekarni lub pieczone wraz z rodzicami. Innym dniem zachęcającym do spożywania różnorodnych posiłków było Święto Pizzy, z okazji którego pierwszaki wyszły do baru „Arkada”. Tam przy elegancko przygotowanych stołach próbowały pizzy. Dzieci miły też możliwość sprawdzić swoje umiejętności kulturalnego spożywania posiłków. Jeszcze inną formą zdobywania wiedzy na temat odżywiania się było samodzielne wykonanie zdrowych kanapek. Dzieci utrwaliły sobie produkty znajdujące się w piramidzie zdrowia, zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania posiłków i kulturalne ich spożywanie.
Podczas tych dni nasi uczniowie mieli możliwość określenia zdrowych produktów i dobrej zabawy.

Sprawozdanie WOŚP

14 stycznia 2018 roku  odbył się w naszej szkole 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli udało nam się zebrać kwotę

16 tysięcy 331 złotych 07 groszy.

W programie znalazły się „Jasełka” w wykonaniu grupy 5-ciolatków , grupy zerowe oraz klasy I – III. przygotowane przez panie: Magdalenę Dziwińską, Annę Baryłkę, Ewelinę Filip, Agnieszkę Szmiłyk, Magdalenę Szmiłyk, Teresę Koczot, Ingę Krzyżak, Barbarę Kaźmierczak.

Dużym powodzeniem cieszyła się licytacja, loteria, kawiarenka, zamek dmuchany, zabawy z animatorką zabaw – panią Klaudią Rycak, wata cukrowa, strażacka grochówka, fasolka oraz pieczony dzik. Brawami został nagrodzony występ dzieci  z TPD w Dobrzanach oraz Darii Szymanowskiej i Kai Janowicz przygotowanych przez panią Roksanę Janowicz. W trakcie imprezy przedstawiciele Rady Rodziców sprzedawali sanki drewniane przekazane przez firmę Colint. O godzinie 20.00  zabłysło  światełko do nieba w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Dobrzanach.

Zespół Szkół Publicznych oraz Urząd Miejski składają serdeczne podziękowania wszystkim firmom, instytucjom oraz darczyńcom za wsparcie, za przekazanie cennych przedmiotów na loterię, za pomoc i udział w organizacji 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dobrzanach. Dziękujemy również pracownikom Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach, a przede wszystkim wolontariuszom i uczniom za ich bezinteresowną pracę na rzecz WOŚP.

Dzięki zaangażowaniu i udziałowi ludzi dobrej woli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała gorąco i fantastycznie, udowadniając po raz kolejny, że warto grać z nami „do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

W organizacji licytacji oraz loterii wspomogli nas lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy Dobrzany.

W organizacji kawiarenki wspomogli nas: rodzice, firma Polfoodservice Polska Grupa Żywienia w Koszalinie oraz Rada Rodziców.

Zamek dmuchany zapewnili nam Monika i Marek Truszkiewicz.

Watę cukrową zapewnił nam pan Krzysztof Piotrowski.

Pyszną grochówkę, fasolkę oraz pieczonego dzika zapewnili nam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzanach oraz firma Moto-Art Przeglądy Chociwel.

Wolontariusze:
Łucja Zielińska, Julia Mediuch, Klaudia Leyk, Patryk Balcerzak, Klaudia Lewosiuk, Alicja Gąska, Aleksandra Piwońska, Joanna Charowska, Weronika Olejnik, Daria Szymanowska, Zuzanna Struzik, Nikola Kociuban, Klaudia Kępa, Szymon Makowski, Daria Brzezińska.

Wspomogli nas: Aleksandra Olesińska, Paulina Salamon, Zuzanna Mekwińska.

Nagłośnienie: Baryłka Tomasz i Kłyszejko Paweł.

Sztab WOŚP:
Alina Zdziebłowska, Marta Antończak, Ewa Antończak, Krzysztof Furman, Katarzyna Kierek, Magdalena Szmiłyk, Danuta Skupin, Edyta Czajkowska, Magdalena Dziwińska,  Edyta Olesińska, Agnieszka Szmiłyk, Monika Szwajlik.

Szef Sztabu WOŚP Zdziebłowska Alina

II Szkolny Dzień Matematyki

W związku z obchodami II Szkolnego Dnia Matematyki w dniu 14.03.2018r. ulega zmianie organizacja zajęć w szkole, które odbędą się według przedstawionego na plakacie harmonogramu.

Rekolekcje

Sukces naszej szkoły

W listopadzie 2017 r. Kurator Oświaty w Szczecinie ogłosiła konkurs pod tytułem „Matematyka lekcją moich marzeń”. Był on skierowany do wszystkich szkół województwa zachodniopomorskiego. Celem konkursu było nagranie filmu z lekcji matematyki, podczas której wykorzystano innowacyjne metody nauczania. W Szkole Podstawowej w Dobrzanach taką lekcję poprowadziła w klasie 4B pani mgr Anna Cichowicz. Film zatytułowany „W krainie Liczbolandii” został przesłany do kuratorium jako praca konkursowa.

23 lutego 2018r. podczas konferencji „Matematyka – jak uczyć efektywnie i ciekawie” w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie, zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nasz film zdobył I miejsce spośród 32 nadesłanych filmów i został wyświetlony jako przykład dobrych praktyk przed szerokim audytorium. Pani Annie Cichowicz oraz Dyrektorowi Jerzemu Młotkiewiczowi nagrodę wręczyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty - pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Cieszymy się ogromnie z tak dużego wyróżnienia. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do powstania filmu oraz pomogły w przygotowaniu jego scenografii.

Artykuł dostępny na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Rekrutacja do Przedszkola w Dobrzanach

Chemia w Małej Skali

Dnia 13.02.2018 r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ CHEMICZNY . Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  uczestniczyli w warsztatach  i pokazach chemicznych. Zajęcia prowadzone były  przez pracowników Centrum Chemii Małej Skali Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Profesjonalizm oraz poczucie humoru prowadzących pokazały, iż chemia to również inspirująca i ciekawa nauka.

Organizatorzy: p. Ewa Antończak oraz p. Bogusława Mazik

Potwierdzenie rozliczenia sztabu 26 Finału WOŚP

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews