Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Moda na niepalenie - znów sukces!

15 listopada tego roku dwóch uczniów otrzymało wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe "Moda na niepalenie". Po eliminacjach szkolnych zostały wysłane prace literackie trojga uczniów i aż dwie z nich zostały zauważone i wyróżnione przez komisję konkursową (na 45 nadesłanych w kategorii klas IV-VII!). Były to prace Bartka Płońskiego z VI a oraz Bogusza Czajki z VII b. Gratulujemy!

Patriotyczne śpiewanie pieśni w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach

Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.
Oskar Kolberg
 

13 listopada 2017 w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość - Patriotyczne Śpiewanie -  wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Pan Jerzy Młotkiewicz, który w kilku słowach przybliżył nam wydarzenia historyczne związane z utraceniem, a następnie odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Następnie zaprezentowały się grupy przedszkolne pięcio-  i sześciolatków, przygotowane przez Panie Ewelinę Filip i Magdalenę Dziwińską. Odświętnie ubrane maluchy, z przypiętymi do piersi kotyliony w narodowych barwach, śpiewem, wierszem i tańcem opowiedziały nam nasza wielką historię.

Po pożegnaniu przedszkolaków przyszedł czas na wspólne śpiewanie. Do społeczności szkolnej dołączył prowadzony przez Pana Adama Zarzyckiego chór Apasjonata, który  zaprezentował 4 pieśni.

Patriotyczne Śpiewanie nie było ani konkursem, ani przeglądem - było pomysłem na aktywne uczestnictwo w uczczeniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy spotykali na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych historię Polski.

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się 14 listopada 2017r. (wtorek) o godzinie 16.00. Przed zebraniami z wychowawcami klas odbędzie się spotkanie w stołówce szkolnej z:

  • przedstawicielem przewoźnika dot. zasad zachowania w autobusach
  • policjantem - "Zagrożenia dot. Internetu - cyberprzemoc"
  • p.B. Grąźlewską - prelekcja "Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci"

Harmonogram spotkań:

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I a Anna Baryłka 22
I b Agnieszka Szmiłyk 19
II a Barbara Kaźmierczak 18
III a Teresa Koczot 23
III b Jolanta Chorążykiewicz 24
IV a Anna Brzozowska-Kulesz 15
IV b Anna Cichowicz 117
IV c Krzysztof Furman 112
V a Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
V b Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
VI a Bogusława Mazik 115
VI b Edyta Czajkowska 34
VII a Marzena Olszewska 30
VII b Anita Młotkiewicz 33
VII c Katarzyna Kierek 105
II A Marcin Narkun 111
III A Maja Markiewicz 110
III B Ewa Antończak 113

Serdecznie zapraszamy.

Pasowanie na ucznia

Dnia 27.10.2017r.odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci z klasy 1a i 1b przygotowywały się do niej poznając szkołę, prawa i obowiązki ucznia, zasady współpracy w grupie i bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczyły się pilnie wierszy, piosenek i układów tanecznych.

W piątek rano rodzice przyozdobili ich ubrania kokardami i odznakami. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość, na którą przybyli rodzice, dyrekcja, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców. Po  krótkim przywitaniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, wykazały się wiedzą o szkole i przystąpiły do ślubowania. Uczniowie zobowiązali się godnie reprezentować szkołę, uczyć się pilnie, być dobrymi ludźmi i starać się przynosić radość rodzicom i nauczycielom.
Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły Jerzy Młotkiewicz w towarzystwie p. Aldony Andrukowicz i p. Edyty Olesińskiej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki ze słodyczami od Rady Rodziców. Były też pamiątkowe zdjęcia.
Po uroczystości w szkole uczniowie uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami pojechali do Szczecina do kina na bajkę pt.’’ Potworna rodzinka’’.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby dotrzymały słowa danego podczas ślubowania i odnosiły wiele sukcesów, czerpały radość ze zdobywania wiedzy, dobrze się czuły w naszej szkole.
 

Wizyta na poczcie

Nauka i zabawa  to hasło towarzyszy  pierwszoklasistom już od pierwszych dni w szkole.

W dniu dzisiejszym tj.19.10.2017r. pod opieką swoich wychowawczyń dzieci poszły na zajęcia do Urzędu Pocztowego w Dobrzanach. Idąc przypomniały sobie zasady ruchu drogowego, utrwaliły wiedzę o kulturalnym zachowaniu w różnych sytuacjach, obserwowały jesienne zmiany w przyrodzie, porównały las z parkiem.

Na poczcie dzieci poznały pracę pocztowca, listonosza. Zapoznały się z usługami świadczonymi przez ten urząd, poznały rodzaje przesyłek, drogę listu od nadawcy do odbiorcy. Dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki pocztowe, naklejki na listy i przesyłki, książkę do klasowych biblioteczek oraz słodkości. Uczniowie zaś złożyli życzenia z okazji ich  święta pracownikom poczty.

W drodze powrotnej skorzystały ze sprzętu na miejskim placu zabaw - propagując aktywny wypoczynek.

 

Wyjazd do lasu

Jesienne zmiany w polskiej przyrodzie uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej poznali w środowisku leśnym. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pana Wiesława Borzęckiego dzieci poznały rodzaje drzew i krzewów ,istotne różnice  między drzewem a krzewem,  utrwaliły zasady przebywania w lesie , numery telefonów alarmowych i zasad ich używania.

Dzieci  wraz z wychowawcami  spacerowały ścieżkami  leśnymi zażywając świeżego powietrza, poruszając się w naturalnym środowisku  poznały zalety aktywnego spędzania wolnego czasu, integrowały się z rówieśnikami, poznawały piękno najbliższej okolicy.

Po spacerze na terenie szkółek leśnych czekała na wszystkich uczestników zajęć niespodzianka – pyszna kiełbaska z grila, puszyste bułeczki i uwielbiany ketchup. Każda klasa otrzymała też książkę o roślinach leśnych. Po pożywnym posiłku dzieci miały jeszcze możliwość swobodnej zabawy w otoczeniu drzew i krzewów zabarwionych jesiennymi kolorami.

Przedstawienie "Magiczny kapelusz"

Dnia 12.10.2017r w szkole gościli aktorzy z teatru z Krakowa. Pokazali  oni dzieciom przedstawienie dotyczące różnych aspektów tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka i zwracania uwagi na to co w „środku” a nie tylko na zewnątrz.

Dbanie o higienę osobistą

W miesiącu wrześniu i październiku uczniowie klas I-III poznawali tajniki dbania o higienę osobistą. Pielęgniarka poprowadziła zajęcia dotyczące zasad zachowania higieny, dbania o zdrowy uśmiech, w tym zalety fluoryzacji zębów.
Klasy I włączyły się też w obchody światowego dnia mycia rąk. I tu znowu z pomocą podążyła pani Ania Szymczak uświadamiając dzieciom jak prawidłowo myc ręce. Tego dnia dzieci poznały opowiadanie, w którym mali bohaterowie uświadomili konieczność dbania o higienę rąk w różnych sytuacjach. Dzieci malowały też obrazki tematyczne, dekorowały szkolny korytarz tak aby każdy wiedział, że czyste ręce- to klucz do zdrowia.
 

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Następny >>

Powered by CuteNews