Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
O Kościuszko, piękny wzorze...
27 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym Tadeuszowi Kościuszce. Część artystyczną składającą się z wiadomości, prezentacji multimedialnej i piosenek o Patronie przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej. Na "scenie" zadebiutowali dwaj młodzi "raperzy" z kl. V, z tekstem o Tadeuszu Kościuszce. Atrakcją apelu był także taniec, w wykonaniu uczniów klasy trzeciej - krakowiak w pięknych ludowych strojach. Apel przygotowali nauczyciele: historii, edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, informatyki i plastyki.
Konferencja Matematyczna

Wdniu 19.03.2018r. w naszej szkole odbyła się konferencja dla matematyków oraz dyrektorów szkół z naszego regionu poświęcona metodom aktywizującym w nauczaniu matematyki. Na to spotkanie przybyli dyrektorzy z Kunowa, Marianowa i Reptowa oraz nauczyciele matematyki z ościennych szkół.

Pierwsza część konferencji była poświęcona metodom aktywizacyjnym. Krótką prelekcję oraz prezentację na ten temat przedstawiła p. Anna Cichowicz. Następnie wszyscy obejrzeli zwycięski film "W krainie Liczbolandii", w którym p. Cichowicz pokazała praktyczne zastosowanie różnych metod i form pracy. Trzecią część prezentacji przedstawił p. Krzysztof Cichowicz, opowiadając zebranym, przebieg II Szkolnego Dnia Matematyki.

Druga część konferencji dotyczyła dyskusji na temat sposobów oraz form diagnozowania uczniów w klasach IV i VII szkoły podstawowej. Nauczyciele wspólnie ustalili, jakim narzędziem zewnętrznym będą mierzone postępy naszych uczniów w nauce.

II Szkolny Dzień Matematyki - podsumowanie

14 marca, w dniu liczby Pi, w naszej szkole odbył się II Szkolny Dzień Matematyki. Z tej okazji zarówno szkoła, nauczyciele jak i uczniowie przybrali się w matematyczne szaty, a liczeniu i rozwiązywaniu zadań nie było końca.

Matematyczne Igrzyska otworzył dyrektor szkoły Pan Jerzy Młotkiewicz. Wszystkie klasy zaprezentowały wykonane wcześniej transparenty, plakaty, wiersze i okrzyki wyrażające zamiłowanie od królowej nauk. Następnie uczniowie, poprzez rozwiązywanie zadań, doświadczali obecności matematyki we wszystkich dziedzinach życia: w kuchni, w muzyce i języku polskim, a nawet podczas zabawy klocami lego!

Po zaciętej rywalizacji jury wyłoniło zwycięzców, którzy w nagrodę  pojadą na wycieczkę do kina (klasy, które zajęły pierwsze miejsca), lub pójdą na pizzę (drugie miejsca).  Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych były  klasy: III - w kategorii klas 0-III, klasa IV a - w kategorii klas IV-VI, oraz klasa IIIB na poziomie klas siódmych i gimnazjalnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Podsumowaniem Szkolnego Dnia Matematyki był wykład przeprowadzony przez wykładowców i studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Organizatorom II Szkolnego Dnia Matematyki, pani Bogumile Doleckiej, Edycie Olesińskiej i Aldonie Andrukowicz oraz Panom Krzysztofowi Cichowczowi i Piotrowi Gołębiowi serdecznie dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie II SDM i z niecierpliwością czekamy na III edycję potyczek matematycznych!

Pierwszy Dzień Wiosny

W związku z  obchodami I Dnia Wiosny w najbliższą środę 21 marca 2018 r. ulega zmianom harmonogram pracy szkoły.

Organizacja dnia:

  • 8.00-10.00 zajęcia według planu
  • 10.00-10.45 przemarsz  korowodem ulicami miasta
  • 10.45-12.25 zajęcia z wychowawcami
  • 13.00 zakończenie zajęć i odwóz wszystkich uczniów

Plan obchodów I Dnia Wiosny

Lubimy czytanie

Uczniowie klas I z radością poznają tajniki czytania. Samodzielnie lub wraz z rodzicami poznały wiersze J. Brzechwy. Największym zainteresowaniem cieszyła się „Kaczka Dziwaczka”, do której wspaniale wykonały prace plastyczną i zaprezentowały w formie gazetki szkolnej.

Inną formą poznawania literatury dziecięcej jest głośne czytanie przez starszych kolegów i koleżanki. Dzieci ćwiczą czytanie, a swoje umiejętności przedstawiają w formie konkursów pięknego czytania. Oceny ich pracy dokonują starsi uczniowie i nauczyciele.

Wszystkie te działania mają na celu zachęcić dzieci do czytania jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijania się i współpracy z innymi.

Do apteki po leki

Dnia 7 marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców udali się na spacer, którego celem było dojście do apteki „Dbam o zdrowie” mieszczącej się przy ulicy Staszica.

Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po mieście, właściwe przechodzenie na drugą stronę w miejscach do tego przeznaczonych i kulturalne zachowanie się w różnych miejscach. Uczniowie poznali tajniki pracy farmaceuty, asortyment leków, kosmetyków, ziół i środków medycznych znajdujących się w aptece. Zostały też poinformowane jak dbać o zdrowie, by jak najmniej chorować.  Pani uwrażliwiła dzieci na to, że nigdy leków nie mogą brać samodzielnie, że leki podawane zgodnie z zaleceniami lekarza pomagają przezwyciężyć choroby, a brane niewłaściwie mogą zaszkodzić.
Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki i z nową wiedzą wrócili do szkoły.

Dzieci - dzieciom

Dnia 16.02.2018r. uczniowie z klas I młodszych kolegów z pięciolatków i czterolatków.
Starsi koledzy przedstawili inscenizację pt. „Śniadanie Grzesia”, którego celem było ukazanie jak kulturalnie spożywać posiłek. Przedstawienie odbyło się z okazji obchodzonego Dnia Kota. Po przedstawieniu dzieci wspaniale pobawiły się w sali przedszkolnej.

W zimowej scenerii

Zima to pora roku, która dostarcza dzieciom wiele radości. Zimowe zabawy są ciekawą formą aktywności fizycznej. Uczniowie klas pierwszych w formie praktycznej utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa podczas zimowych szaleństw. Była to okazja do współzawodnictwa, pomocy koleżeńskiej, dzielenia się ciekawymi pomysłami, a przede wszystkim do radości z przebywania na świeżym powietrzu.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews