Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Opłaty za świadczenia udzielane w przedszkolu
Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w sprawie opłat za świadczenia udzielane w Publicznym Przedszkolu Pobierz

 

Przyjaciel 4-latków

Dnia 25 września do grupy czterolatków, za sprawą pani Ali Drozd dołączyła nowa postać- wielki pluszowy miś, nazywany przez niektórych przedszkolaków nowym przyjacielem. Pluszak wywołał zachwyt wśród naszych maluchów. Od pierwszych chwil dzieci nie odstępowały misia na krok… Przytulały się, kładły, a nawet całowały gigantycznego misia. W związku z wielkim zainteresowaniem maskotką, koniecznością było wybranie dla niej imienia. I tu maluchy wykazały się wielką inwencją… Ariel, Ninja, czy Kaj to tylko niektóre z wielu pomysłów dzieci. Wszystkie propozycje zostały zapisane na kartkach, poczym drogą losowania wybrano dla pluszaka imię. Tym sposobem w grupie czterolatków na stałe zagościł Poziomek, który oprócz tego, że sprawia ogromną radość dzieciom, czujnie obserwuje ich zachowanie!

Biegi przełajowe w Dobrej

Dnia 23 września 2015r. Uczniowski Klub Sportowy "ARBOD" w Dobrej zorganizował "XVII Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów". Naszą szkołę reprezentowało 49 uczniów, którzy osiągnęli znakomite wyniki sportowe.

Natalia Szmiłyk IV miejsce
Julia Sobek V miejsce
Mateusz Tomporowski I miejsce
Jan Politewicz III miejsce
Kaja Janowicz IV miejsce
Daria Brzezińska V miejsce
Jarosław Kościelniak II miejsce
Błażej Bendyna V miejsce
Patrycja Dziakowska II miejsce
Aleksandra Warakomska IV miejsce

Gratulujemy!

Wyróżnienie dla uczennic gimnazjum

W wakacje został rozstrzygnięty konkurs „Sierpień ’80 – jubileuszowe wydanie gazety lokalnej”. Miał on charakter tematyczny i był związany z obchodami 35-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych kończących strajki w sierpniu 1980 roku w Szczecinie. Organizatorem konkursu było Centrum Dialogu „Przełomy” dział Muzeum Narodowego w Szczecinie, zaś patronat medialny sprawował „Kurier Szczeciński”. Dzięki udziałowi w konkursie młodzi redaktorzy w aktywny, twórczy sposób poznawali najnowszą historię Polski, regionu, swojej okolicy. Do konkursu stanęli uczniowie ze szkół całego województwa zachodniopomorskiego, oprócz Dobrzan m.in. ze Szczecina, Golczewa, Rewala, Świnoujścia czy Gardna.

Uczennice naszego gimnazjum: Iga Knape i Joanna Marchlewska z klasy II „a” pod opieką merytoryczną pani Mai Markiewicz zredagowały „Dobrzańskie Wieści”, które otrzymały wyróżnienie. W uzasadnieniu napisano, że czytelnik może zapoznać się w nich z wywiadem pt. „Czy łatwo zapomnieć…?”, w którym autorki nawiązują do historycznie udokumentowanych wydarzeń oraz subiektywnych spostrzeżeń córki uczestnika strajku. Do zapoznania się z gazetą zachęca okładka, na której widnieje rysunek Igi Knape wzorowany na pomniku Ofiar Grudnia 1970 autorstwa Czesława Dźwigaja.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 22 września 2015 r. w Sali Posiedzeń Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. O randze i wyjątkowości wydarzenia świadczy fakt, iż nagrody ufundowali i wręczali: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina oraz dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski.

Jesteśmy dumni z sukcesu naszych młodych „redaktorek”. Gratulujemy!

Ubezpieczenie dzieci i młodzieży
Informacje o ubezpieczeniu dzieci i młodzieży - rok szkolny 2015/2016 Pobierz

 

Spotkania z rodzicami

Dnia 14 września 2015r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zapraszamy!

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników
Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników kl. 1-3 Pobierz
Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników kl. 4-6 Pobierz
Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników - gimnazjum Pobierz
Nowy rok szkolny

Z dniem 1 września 2015 roku rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2015/2016 w Naszym Przedszkolu. Dzieci uczęszczające do Naszego Przedszkola mają możliwość korzystania z zajęć dodatkowych takich jak:

  • rytmika, która odbywa się w poniedziałki i jest prowadzona przez Pana Adama Zakrzewskiego,
  • religia, która jest prowadzona przez Księdza Damiana Jędrzejaka,
  • język angielski, który prowadzi Pani Anna Prościak,
  • zajęcia logopedyczne, które przeznaczone są dla dzieci mających problemy  z prawidłową wymową. W tym Roku Szkolnym logopedia jest prowadzona przez Panią Aldonę Andrukowicz ( grupa 3 i 4-latków) oraz Panią Magdalenę Szmiłyk (grupy „zerowe”).

Raz w miesiącu Nasze dzieci będą uczestniczyły w koncertach muzycznych podczas, których dzieci wysłuchają interesującej bajki ubarwionej dźwiękami instrumentów muzycznych.
 

W Naszym Przedszkolu w Roku Szkolnym 2015/2016
utworzono dwie grupy przedszkolne oraz 3 grupy „zerowe”, a mianowicie:

  • grupa 3 latków, oddział „B”, której wychowawczynią została Pani Anna Tumiłowicz,
  • grupa 4 latków, oddział „A”, której wychowawczynią została Pani Ewelina Filip,
  • grupa 0 „A”, której wychowawczynią jest Pani Magdalena Dziwińska (5-latki),
  • grupa 0 „B”, której wychowawczynią jest Pani Małgorzata Szynkiewicz (5-latki),
  • grupa 0 „C”, której wychowawczynią jest Pani Elżbieta Paszuk (5-latki).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć każdej grupy.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następny >>

Powered by CuteNews