Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Ubezpieczenie - zgłoszenia NNW
Informacja dotycząca zgłaszania następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży Pobierz

 

Laureaci konkursów przedmiotowych

Zapraszamy do zapoznania się z listą tegorocznych laureatów konkursów przedmiotowych w gimnazjum oraz w szkole podstawowej.

Opowieść o Smoku Wawelskim

Dnia 23 października 2015 w Naszym Przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny pt. "Opowieść o Smoku Wawelskim". Dzieci wysłuchały interesującej bajki oraz poznały instrumenty muzyczne takie jak trąbka, pianino oraz didgeridoo. Zapoznały się także z ich wyglądem i dźwiękiem. Zarówno dzieciom jak i wychowawczyniom bardzo spodobał się występ artystów.

14 października

Środa 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Dla zainteresowanych uczniów zajęcia opiekuńcze w świetlicy przedszkolnej od 7.00 do 15.30. W tym dniu nie ma kursów autobusów szkolnych ani obiadu.

Dyrektor Szkoły

Dzień Marchewki

Dnia 7 października 2015 roku grupa 3-latków „Słoneczka” obchodziły w Przedszkolu dzień pomarańczowy – Urodziny Marchewki. Tego dnia dzieci  przyszły do Przedszkola ubrane na pomarańczowo. Rodzice zadbali o stroje, a panie z dziećmi o kolorową dekorację Sali oraz opaski na głowę dla każdego uczestnika Urodzin Marchewki.
Zabawa rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej piosenki "Na marchewki urodziny". Następnie odbyły się zabawy ruchowe. Oj śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był zupełnie inny od wszystkich - kolorowy, marchewkowy, smaczny i radosny...
Maluszki wykonały przepiękne prace plastyczne – zadaniem dzieci było wyklejenie kolorowymi kawałkami papieru szablonu marchewki. Z powstałych prac stworzono wspaniałą wystawę przed salą przedszkolną.
Dzieci wspólnie z paniami ze smakiem zajadały marchewkowe ciasto, pyszne i soczyste marchewki oraz piły smakowity sok z marchwi oraz słodkich pomarańczy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie Nasze przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Jesienny koncert na trzy świerszcze

Dnia 29 września 2015 roku Nasze Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pierwszego koncertu pt.  „Jesienny koncert na trzy świerszcze” z  osiemnastego cyklu comiesięcznych występów artystów z Agencji Artystycznej „Pro Musica” z Pilchowa pod Szczecinem. Koncert trwał 45 minut i miał formę bajki opowiadanej przez aktora, która była ilustrowana poprzez muzykę graną na różnorodnych instrumentach. Dzieci poznały wygląd, budowę oraz dźwięk takich instrumentów muzycznych jak: skrzypce, altówka oraz wiolonczela. Był dla nas świetną zabawą połączoną z edukacją.

Opłaty za świadczenia udzielane w przedszkolu
Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w sprawie opłat za świadczenia udzielane w Publicznym Przedszkolu Pobierz

 

Przyjaciel 4-latków

Dnia 25 września do grupy czterolatków, za sprawą pani Ali Drozd dołączyła nowa postać- wielki pluszowy miś, nazywany przez niektórych przedszkolaków nowym przyjacielem. Pluszak wywołał zachwyt wśród naszych maluchów. Od pierwszych chwil dzieci nie odstępowały misia na krok… Przytulały się, kładły, a nawet całowały gigantycznego misia. W związku z wielkim zainteresowaniem maskotką, koniecznością było wybranie dla niej imienia. I tu maluchy wykazały się wielką inwencją… Ariel, Ninja, czy Kaj to tylko niektóre z wielu pomysłów dzieci. Wszystkie propozycje zostały zapisane na kartkach, poczym drogą losowania wybrano dla pluszaka imię. Tym sposobem w grupie czterolatków na stałe zagościł Poziomek, który oprócz tego, że sprawia ogromną radość dzieciom, czujnie obserwuje ich zachowanie!

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews