Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Projekt edukacyjny

Uwaga drugoklasiści! Dostępna jest szkolna baza tematów projektu edukacyjnego. Zapraszamy do wyboru tematu.

Uwaga rodzice!

Informujemy, iż  30 listopada (środa) w godz. 16:00-17:00 odbędą się Spotkania Trójstronne (Uczeń-Rodzic-Nauczyciel). Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z wychowawcą o zachowaniu i postępach w nauce. W tym dniu będą dostepni wszyscy nauczyciele uczący w klasach IV-VI.

Kevin sam w banku

Projekt „Kevin sam w banku”? Kto nie zna Kevina? I kto nie słyszał z jakimi zagrożeniami borykał się we własnym domu pod nieobecność rodziców. Chcemy, aby nasi uczniowie znali podstawowe zasady korzystania z bankowości elektronicznej i byli bezpieczni w sieci. W związku z tym 22 listopada 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum spotkali się z przedstawicielami  Baku Spółdzielczego na pouczającej prelekcji dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych realizowanych za pośrednictwem kart płatniczych i rachunków internetowych. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Moda na niepalenie

22 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Moda na niepalenie – w swoim założeniu miał promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogu palenia wyrobów tytoniowych, kształtowanie asertywnych zachowań wobec palenia tytoniu oraz promowanie mody na niepalenie. W konkursie udział brali  uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. Zadaniem uczestników ze szkół podstawowych było przygotowanie plakatu, natomiast uczniowie szkół gimnazjalnych pisali krótkie wiersze.

Konkurs zorganizował Powiat Stargardzki, Powiatowa Komenda Policji w Stargardzie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stargardzie. Honorowy patronat nad Konkursem objął Starosta Stargardzki.

Laureatką konkursu została Nikola Boczek z klasy VIc.
Pełni dumy,  serdecznie gratulujemy Nikoli.

 

Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2016r. W klasach trzecich zorganizowano dzień pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Hasło to, przyświeca ogólnopolskiemu programowi zwiększającemu świadomość zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tego dnia uczniowie klasy III A. III B i III C, przy pomocy wychowawców: pani E. Olesińskiej, B. Szymańskiej oraz M. Zalewskiej bawili się rozwiązując zadania matematyczne , gry logiczne, poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz wykonali pyszne zdrowe śniadanie. Wszyscy bawili się wspaniale i w przyszłości na pewno nie zapomną o pierwszym śniadaniu.

Pasowanie na ucznia

3 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  Pasowania pięciu uczniów z klasy pierwszej. Po odśpiewaniu hymnu pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe uroczyście ślubowali. Następnie dyrektor szkoły Jerzy Młotkiewicz wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowania na uczniów. Świeżo pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, które wręczyły panie z Rady Rodziców – p. Marta Ulewicz i p. Agnieszka Motyl. Po tym miłym akcencie pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Kaźmierczak. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki tematyczne związane z uroczystością. Na zakończenie p. Kierownik Aldona Andrukowicz wręczyła każdemu uczniowi odblaskowe woreczki z rządowego programu „Bezpieczna +” koordynowanego przez p. Pedagog Danutę Skupin. Dopełnieniem miłego i pełnego wrażeń dnia był poczęstunek w Sali, przygotowany przez rodziców.

Obsługa kotłowni - informacja o wyborze oferty
Bal wszystkich świętych

W piątek 4 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3. Bal miał na celu promocję dobrej chrześcijańskiej zabawy oraz pogłębienia świadomości religijnej dzieci dotyczącej postaci świętych.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews