Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
14 października

Środa 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Dla zainteresowanych uczniów zajęcia opiekuńcze w świetlicy przedszkolnej od 7.00 do 15.30. W tym dniu nie ma kursów autobusów szkolnych ani obiadu.

Dyrektor Szkoły

Dzień Marchewki

Dnia 7 października 2015 roku grupa 3-latków „Słoneczka” obchodziły w Przedszkolu dzień pomarańczowy – Urodziny Marchewki. Tego dnia dzieci  przyszły do Przedszkola ubrane na pomarańczowo. Rodzice zadbali o stroje, a panie z dziećmi o kolorową dekorację Sali oraz opaski na głowę dla każdego uczestnika Urodzin Marchewki.
Zabawa rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej piosenki "Na marchewki urodziny". Następnie odbyły się zabawy ruchowe. Oj śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był zupełnie inny od wszystkich - kolorowy, marchewkowy, smaczny i radosny...
Maluszki wykonały przepiękne prace plastyczne – zadaniem dzieci było wyklejenie kolorowymi kawałkami papieru szablonu marchewki. Z powstałych prac stworzono wspaniałą wystawę przed salą przedszkolną.
Dzieci wspólnie z paniami ze smakiem zajadały marchewkowe ciasto, pyszne i soczyste marchewki oraz piły smakowity sok z marchwi oraz słodkich pomarańczy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie Nasze przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Jesienny koncert na trzy świerszcze

Dnia 29 września 2015 roku Nasze Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pierwszego koncertu pt.  „Jesienny koncert na trzy świerszcze” z  osiemnastego cyklu comiesięcznych występów artystów z Agencji Artystycznej „Pro Musica” z Pilchowa pod Szczecinem. Koncert trwał 45 minut i miał formę bajki opowiadanej przez aktora, która była ilustrowana poprzez muzykę graną na różnorodnych instrumentach. Dzieci poznały wygląd, budowę oraz dźwięk takich instrumentów muzycznych jak: skrzypce, altówka oraz wiolonczela. Był dla nas świetną zabawą połączoną z edukacją.

Opłaty za świadczenia udzielane w przedszkolu
Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w sprawie opłat za świadczenia udzielane w Publicznym Przedszkolu Pobierz

 

Przyjaciel 4-latków

Dnia 25 września do grupy czterolatków, za sprawą pani Ali Drozd dołączyła nowa postać- wielki pluszowy miś, nazywany przez niektórych przedszkolaków nowym przyjacielem. Pluszak wywołał zachwyt wśród naszych maluchów. Od pierwszych chwil dzieci nie odstępowały misia na krok… Przytulały się, kładły, a nawet całowały gigantycznego misia. W związku z wielkim zainteresowaniem maskotką, koniecznością było wybranie dla niej imienia. I tu maluchy wykazały się wielką inwencją… Ariel, Ninja, czy Kaj to tylko niektóre z wielu pomysłów dzieci. Wszystkie propozycje zostały zapisane na kartkach, poczym drogą losowania wybrano dla pluszaka imię. Tym sposobem w grupie czterolatków na stałe zagościł Poziomek, który oprócz tego, że sprawia ogromną radość dzieciom, czujnie obserwuje ich zachowanie!

Biegi przełajowe w Dobrej

Dnia 23 września 2015r. Uczniowski Klub Sportowy "ARBOD" w Dobrej zorganizował "XVII Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów". Naszą szkołę reprezentowało 49 uczniów, którzy osiągnęli znakomite wyniki sportowe.

Natalia Szmiłyk IV miejsce
Julia Sobek V miejsce
Mateusz Tomporowski I miejsce
Jan Politewicz III miejsce
Kaja Janowicz IV miejsce
Daria Brzezińska V miejsce
Jarosław Kościelniak II miejsce
Błażej Bendyna V miejsce
Patrycja Dziakowska II miejsce
Aleksandra Warakomska IV miejsce

Gratulujemy!

Wyróżnienie dla uczennic gimnazjum

W wakacje został rozstrzygnięty konkurs „Sierpień ’80 – jubileuszowe wydanie gazety lokalnej”. Miał on charakter tematyczny i był związany z obchodami 35-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych kończących strajki w sierpniu 1980 roku w Szczecinie. Organizatorem konkursu było Centrum Dialogu „Przełomy” dział Muzeum Narodowego w Szczecinie, zaś patronat medialny sprawował „Kurier Szczeciński”. Dzięki udziałowi w konkursie młodzi redaktorzy w aktywny, twórczy sposób poznawali najnowszą historię Polski, regionu, swojej okolicy. Do konkursu stanęli uczniowie ze szkół całego województwa zachodniopomorskiego, oprócz Dobrzan m.in. ze Szczecina, Golczewa, Rewala, Świnoujścia czy Gardna.

Uczennice naszego gimnazjum: Iga Knape i Joanna Marchlewska z klasy II „a” pod opieką merytoryczną pani Mai Markiewicz zredagowały „Dobrzańskie Wieści”, które otrzymały wyróżnienie. W uzasadnieniu napisano, że czytelnik może zapoznać się w nich z wywiadem pt. „Czy łatwo zapomnieć…?”, w którym autorki nawiązują do historycznie udokumentowanych wydarzeń oraz subiektywnych spostrzeżeń córki uczestnika strajku. Do zapoznania się z gazetą zachęca okładka, na której widnieje rysunek Igi Knape wzorowany na pomniku Ofiar Grudnia 1970 autorstwa Czesława Dźwigaja.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 22 września 2015 r. w Sali Posiedzeń Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. O randze i wyjątkowości wydarzenia świadczy fakt, iż nagrody ufundowali i wręczali: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina oraz dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski.

Jesteśmy dumni z sukcesu naszych młodych „redaktorek”. Gratulujemy!

Ubezpieczenie dzieci i młodzieży
Informacje o ubezpieczeniu dzieci i młodzieży - rok szkolny 2015/2016 Pobierz

 

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następny >>

Powered by CuteNews