Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Gazetka gimnazjalna

Kolejny numer gimnazjalnego czasopisma "Czasu Kurz" ukazał się tuż przed końcem roku. Zapraszamy do lektury podwójnego wydania, w którym m.in. sprawozdanie z Turniej Sześciu Miast w piłkę ręczną dziewcząt i wywiad z trenerem naszych szczypiornistek, a także okołoświąteczne ciekawostki.

Uwaga!

W związku z przekazaniem nowemu najemcy stołówki Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach informujemy, że w dniu 02 stycznia 2017 r. stołówka będzie nieczynna. Jedynie dla dzieci z Przedszkola i dla oddziałów zerowych zostaną przygotowane obiady.

Uwaga!

Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach informuje,iż w dniu 23 grudnia 2017 r. sekretariat oraz administracja szkoły będzie nieczynna.

Dni wolne

23, 27-30 grudnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Jeśli nie możecie Państwo pozostawić tego dnia dziecka w domu, może być ono objęte opieką świetlicy szkolnej w godzinach od 7.30 do 15.30.

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędą się 19 grudnia 2016r. (poniedziałek) o godzinie 16.00. Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej klas I-VI zapraszamy tego samego dnia na godzinę 17.00.

Przed spotkaniami z wychowawcami w stołówce szkolnej szkolnej odbędą się spotkania informacyjne dotyczące reformy systemu oświaty.

  • godz. 16.00 - rodzice i nauczyciele uczniów Gimnazjum
  • godz. 17.00 - rodzice i nauczyciele uczniów Szkoły Podstawowej

 

Harmonogram spotkań:

Gimnazjum
Klasa Wychowawca Sala
I A Marcin Narkun 116
I B Krzysztof Mazurek 111
II A Maja Markiewicz 110
II B Ewa Antończak 113
III A Krzysztof Cichowicz 108
III B Marta Mazurek 114

 

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I A Barbara Kaźmierczak 18
II A Teresa Koczot 23
II B Jolanta Chorążykiewicz 24
III A Edyta Olesińska 17
III B Bogusława Szymańska 8
III C Danuta Zalewska 19
IV A Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
IV B Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
V A Bogusława Mazik 115
V B Edyta Czajkowska 34
VI A Marzena Olszewska 30
VI B Anita Młotkiewicz 33
VI C Katarzyna Kierek 105

Serdecznie zapraszamy.

Wyjazd do domu chlebowego w Marianowie

We wtorek 29 listopada klasy trzecie szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach pod hasłem: „Od ziarenka do bochenka”.
Uczniowie już na początku, po zabiegach higienicznych, dowiedzieli się, jak powstaje chleb; próbowali samodzielnie mielić ziarna zbóż na mąkę. Następnie przy specjalistycznych stołach formowali małe bochenki chleba, świąteczne pierniki, ciastka cynamonowe, drożdżówki. Wszystkie te wyroby piekarnicze zostały umieszczone w piecu, a następnie uczniowie mogli je – jeszcze gorące - zabrać do domu. Uczestnicy warsztatów zostali również poczęstowani specjalnymi babami w kształcie Mikołaja i zajączka oraz pizzą. Dodatkową atrakcją był przewóz elektrycznym busem.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, pozyskali nowe umiejętności wyrabiania ciast, formowania wypieków, niewątpliwie wykorzystają je przed świętami bożonarodzeniowymi.

Obsługa informatyczna - informacja o wyborze oferty

Wszystkie kolory świata

W tym roku szkolnym ponownie uczniowie wezmą udział w akcji charytatywnej UNICEF. Tegoroczny projekt zatytułowany WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA ma na celu zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.
Ponadto ma zadanie pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki  ona będzie miała kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki- specjalny dokument, w którym umieszczą fotografię swojej laleczki, bądź narysują jej portret, wpiszą dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/hobby. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci.
Wykonanie takiej laleczki jest niezwykle proste- wystarczy odrysować wzór na materiale (szablon  przysłany przez UNICEF), a po wycięciu wypchać miękkim materiałem i obszyć. Później można już przystępować do upiększania! Na tym etapie uczniowie mogą dać upust swojej wyobraźni i kreatywności i wcielić się w rolę artystów oraz kreatorów mody.
Następnie w szkole odbędzie się wystawa gotowych prac połączona z aukcją. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł).
Po zakończonej akcji  szkoła wpłaci zebrane pieniądze na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews