Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Finaliści konkursów przedmiotowych

Finaliści konkursu jezyka niemieckiego:

  1. Martin Schluter - III B Gimnazjum
  2. Karolina Józków - IIB Gimnazjum

Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

  1. język polski - Malwina Miłkowska - VIa Szkoła Podstawowa
  2. matematyka - Beata Smolej - VIb Szkoła Podstawowa
Turniej Piłki Ręcznej w Rzeplinie

20 listopada br. w szkole podstawowej w Rzeplinie odbył się XIX Memoriał Jana Blinkiewicza – Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W obydwu konkurencjach startowały cztery szkoły, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas V-VI. Celem imprezy było uczczenie pamięci Jana Blinkiewicza i popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. W klasyfikacji końcowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z Dobrzan, natomiast w kategori chłopców zajęliśmy drugie miejsce.
Podczas turnieju wyróżniono dwoje naszych uczniów: Klaudię Tadajewską – najlepszą strzelczynię turnieju i Jarosława Kościelniaka – najlepszego zawodnika. Uczestnicy otrzymali wiele nagród m.in. puchary, medale, statuetki, dyplomy i słodki poczęstunek.
 

II edycja wojewódzkiego "Turnieju Miast"

W dniach 6-7.11.2015r. w miejscowości Drawno ruszyła II edycja wojewódzkiego "Turnieju Miast". W zawodach wzięło udział sześć drużyn, tj. UKS Drawianka Drawno, Zespół Szkół Publicznych  w Dobrzanach, Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim, Gimnazjum Nr 4 w Koszalinie, CKS w Szczecinie, UKS REGA Bierzwnica.
Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Nasze dziewczęta znalazły się w grupie z Drawnem i Szczecinem. W pierwszym meczu uległy gospodynią turnieju 13:9, natomiast w kolejnym spotkaniu po emocjonującym pojedynku wygrały z Centrum Kształcenia Sportowego ze Szczecina 12:11. Uzyskane wyniki pozwoliły nam wystąpić w półfinale gdzie ulegliśmy Politechnice Koszalińskiej 15:7, a w meczu o trzeciej miejsce ponownie gospodynią turnieju 13:10.
W  tak doborowym towarzystwie zajęliśmy 4 miejsce i do Dobrzan wróciliśmy pełni pasji i werwy do dalszej ciężkiej pracy.
Szkołę reprezentowały: Agata Bączkowska, Karolina Józków, Julia Niełacna, Andżelika Dziewińska, Klaudia Marcinkiewicz, Aleksandra Bodnar, Maja Szwajlik, Wiktoria Miłek, Joanna Banasiak, Wiktoria Kornet, Dagmara Sobek, Alicja Olesińska, Nikola Tryk.
 

Moda na niepalenie - fraszki

Ososby wyróżnione w konkursie "Moda na niepalenie-fraszki" zorganizowanym przez powiat Stargard i Sanepid w Stargardzie

I miejsce - Bogusz Czajka - Vb Szkoła Podstawowa

Wyróżnienia:

Malwina Miłkowska - VIa Szkoła Podstawowa

Beata Smolej - VIb Szkoła Podstawowa

Kacper Płoński - VIb Szkoła Podstawowa

Andrzej Sałapata - IA Gimnazjum

Zaproszenie do składania ofert - obsługa informatyczna
Zaproszenie do składania ofert na obsługę informatyczną ZSP w Dobrzanach Pobierz

Więcej informacji tutaj.

Dzieci 6 - letnie w pierwszej klasie

Dzieci najefektywniej uczą się, gdy zajęcia dydaktyczne angażują wszystkie ich zmysły - dlatego tak ważne jest urozmaicanie środków dydaktycznych w oparciu, o które stymulowana jest aktywność poznawcza uczniów. Bardzo duże znaczenie ma częste stwarzanie uczniom okazji do manipulowania materiałem dydaktycznym - w parach, w grupach - zaspokaja to nie tylko ich potrzebę ruchu, ale uczy współpracy z rówieśnikami. Dzieci bardzo chętnie i w pomysłowy sposób wykorzystują różne rodzaje makaronu, fasolę, guziki, druciki kreatywne. Z powyżej wymienionych artykułów dzieci: wyklejają figury geometryczne, stosują je jako liczmany, układają poznawane cyfry i litery. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się klamerki do bielizny, które również znalazły wielorakie zastosowanie - jako liczmany, elementy do układania rozmaitych obrazków, figur, cyfr. Klamerki najchętniej są wykorzystywane do układania figur przestrzennych, zwierząt, samolotów - w trakcie tego typu zabaw ćwiczony jest m.in. chwyt pęsetkowy, a zatem i usprawniana sprawność manualną dzieci, doskonalona jest ich koncentracja i precyzja ruchów, a przede wszystkim kreatywność. Zgodnie z duchem pedagogiki Marii Montessori ważne jest stwarzanie dzieciom jak najwięcej możliwości do samodzielnego poznawania otaczającego świata pokazując im tylko drogę lub udostępniając odpowiednie środki. Wśród pomocy dydaktycznych jakie stosowane są w metodzie Montessori znaleźć można „ruchomy alfabet” - dzieci układają przy jego pomocy rozmaite wyrazy, czasami mylą kierunek kreślenia litery, poprawiają się wzajemnie - angażują swoją wiedzę, poszerzają słownictwo, rozbudzają emocje, a przede wszystkim świetnie się bawią i uczą. Znakomitą pomocą stosowaną w tej metodzie są również tace („montessoriańskie” ryniennki) z wysokimi brzegami - służą one uczniom zarówno do nauki pisania (palcem w kaszy mannie), ale także do nauki matematyki - na tacy dzieci rysują lub układają figury geometryczne, układają kolejno cyfry i dobierają do nich zgodnie z instrukcją liczmany. Taca jest narzędziem, które także pomaga uczniom w nauce gospodarowania przestrzenią, może mieć ona wiele zastosowań - w zależności od kreatywności nauczyciela i uczniów. Powyższe środki dydaktyczne stanowią duże urozmaicenie zajęć, powodują, że dzieci odczuwają dużą przyjemność z obecności w szkole i same dostrzegają swoje postępy w obszarze edukacyjnym.

Jedną z kluczowych umiejętności, którą należy rozwijać u dzieci na samym starcie edukacyjnym jest współpraca - dlatego ważne jest organizowanie zajęć w kole na dywanie. W tak zorganizowanej przestrzeni gromadzimy się wokół jednego celu i wspólnymi siłami albo w grupach szukamy rozwiązania jakiegoś problemu. W kole uczniowie mają możliwość wzajemnej obserwacji podczas pracy - a bardzo często dzielenia się pomysłami, technikami dotyczącymi wykonania jakiegoś zadania. Praca w kole sprzyja nie tylko lepszej integracji, ale uczy współpracy, a niekiedy empatii. Neurodydaktycy dowodzą, że efektywniej uczymy się w grupie, kiedy towarzyszy temu przyjazna atmosfera. Ludzki mózg lepiej zapamiętuje to co widzi - niż to co słyszy - oraz to, co mógł poznać dzięki aktywności rąk. Z wielu badań wynika, że dzieci sześcioletnie dopiero wchodzą w stadium operacji konkretnych, odległa jest jeszcze umiejętność wykonywania zadań wymagających myślenia abstrakcyjnego w oderwaniu od konkretu. Dlatego uczniowie - szczególnie ci najmniejsi powinni jak najczęściej manipulować, działać na konkretach - tak, aby wiedzę jak najszybciej przekształcać w umiejętność.

Wojewódzki turniej miast w piłce ręcznej dziewcząt

W dniach 6-7.11.2015r. w miejscowości Drawno ruszyła II edycja wojewódzkiego "Turnieju Miast". W zawodach wzięło udział sześć drużyn, tj. Gimnazjum Publiczne w Drawnie, Gimnazjum Publiczne w Dobrzanach, Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim, AZS POLITECHNIKA Koszalińska, CKS w Szczecinie, UKS REGA Bierzwnica.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Nasze dziewczęta znalazły się w grupie z Drawnem i Szczecinem. W pierwszym meczu uległy gospodynią turnieju 13:9, natomiast w kolejnym spotkaniu po emocjonującym pojedynku wygrały z Centrum Kształcenia Sportowego ze Szczecina 12:11. Uzyskane wyniki pozwoliły nam wystąpić w półfinale gdzie ulegliśmy Politechnice Koszalińskiej 15:7, a w meczu o trzeciej miejsce ponownie gospodynią turnieju 13:10.

W  tak doborowym towarzystwie zajęliśmy 4 miejsce i do Dobrzan wróciliśmy pełni pasji i werwy do dalszej ciężkiej pracy.
Szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum: Agata Bączkowska, Karolina Józków, Julia Niełacna, Andżelika Dziwińska, Klaudia Marcinkiewicz, Aleksandra Bodnar, Maja Szwajlik, Wiktoria Miłek, Joanna Banasiak, Wiktoria Kornet, Dagmara Sobek, Alicja Olesińska, Nikola Tryk.

Przemocy w rodzinie mówie STOP

27 listopada w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Przemocy w rodzinie mówię STOP”, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie Szczecińskim.

Temat konkursu dotyczył bolesnego i trudnego zjawiska, często traktowanego jako tabu. O tym, że jednak warto o nim rozmawiać i wspólnie poszukiwać rozwiązań problemu, świadczyło zainteresowanie konkursem. Uczniowie wykonali łącznie aż 64 prace. Wśród wyróżnionych uczestników, znalazły się uczennice naszej szkoły: Kaja Janowicz klasa VIa, Natalia Romanowska i Nikola Boczek - klasa Vc. Gratulujemy!
 

źródło: http://powiatstargardzki.eu

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następny >>

Powered by CuteNews