baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Chór Apasjonata

Jesteśmy chórem amatorskim  i łączy nas pasja śpiewania. Można nas posłuchać i zobaczyć na uroczystościach kulturalnych gminnych, szkolnych oraz kościelnych. Chór "APASJONATA" jest także zapraszany na różne uroczystości okolicznościowe m.in. występowaliśmy na Jubileuszu 70.lecia Chóru św. Cecylii w Stargardzie, ponadto na IX Wiosennym Przeglądzie Pieśni Chóralnej i Piosenki, "Spotkaniach z Muzami" w Publicznym Gimnazjum w Marianowie, jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych w Dobrzanach i inne. Pod nazwą "inne" kryją się także występy podczas uroczystości zaślubin w kościele, gdyż takie też mamy w swoim skromnym dorobku artystycznym, jak również jubileuszów zaślubin. W ciągu roku poza tym organizujemy spotkania integracyjne utrwalające nasz repertuar oraz podsumowujące nasze osiągnięcia jak również inne wyjazdy kształtujące naszą pasję śpiewania.

Kalendarium występów chóru

20.10.2015r. - Odpust w kościele p.w. św. Jana z Kanty zw. „Kantym” w Wapnicy o godz. 18.00. Chór pod dyrygenturą Pana Adama Zarzeckiego po różańcu zaśpiewał pieśń „ O Maryjo, śliczna Pani”, następnie przed mszą kanony „Będę śpiewał Tobie mocy moja”, „Nie bój się ”, zaś na rozpoczęcie mszy „ O święty Kanty módl się za nami”, natomiast podczas mszy św. celebrowanej przez biskupa Wejmana chór zaśpiewał „Dzięki Ci Panie” , na zakończenie mszy pieśń „Pan jest mocą”. Po mszy świętej ksiądz proboszcz parafii w Wapnicy wraz z parafianami zaprosił nas na mały poczęstunek z kawą, herbatą i ciastem, podczas którego na życzenie księdza chór zaśpiewał dla biskupa i wszystkich towarzyszących „Plurimos Annos”.

12.10.2015r. - Spotkanie jubileuszowe chóru z okazji 5-lecia istnienia chóru „Apasjonata”. Spotkanie odbyło się w restauracji w rodzinnej miejscowości naszego dyrygenta w Reczu. Były życzenie od naszego opiekuna dyrektora ZSP w Dobrzanach, który odczytał list jubileuszowy, był również tort ufundowany przez Pana dyrektora i jego współmałżonkę Anitę, która jest Prezesem chóru, były życzenie i podziękowania zarówno od naszego dyrygenta – dyrektora artystycznego Adama jak i wzajemnie- członkinie chóru dziękowały Panu Dyrektorowi ZSP w Dobrzanach za 5-letnią opiekę , ale także Panu Adamowi za cierpliwość i naukę pięknego śpiewu chóralnego. Podczas spotkania nie obyło się bez śpiewu oczywiście, były więc śpiewne wspólne podziękowania jak też podziękowania dla pracowników restauracji w Reczu za miłe przyjęcie nas.

27.09.2015r. - Konsekracja kościoła p.w. św. Michała Archanioła w Dobrzanach


05.09.2015r. - Gminne dożynki – udział w mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony.


CHÓR   APASJONATA NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM CARITASU W SZCZECINIE

19 stycznia 2019 r. w sobotę na zaproszenie dyrektora CARITASU Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Macieja Szmuca chór pojechał do seminarium arcybiskupiego w Szczecinie. Msza rozpoczęła się o godz.10.00 w kaplicy seminaryjnej. Celebrował ją biskup Henryk Wejman. Uczestniczył w niej również dyrektor CARITAS Polska ks. Marcin Iżycki.

O oprawę muzyczną zadbał Adam Zarzecki wraz z chórem Apasjonata.

Następnie odbyło się spotkanie opłatkowe w ogromnym refektarzu dla wolontariuszy Caritasu z całej archidiecezji.