Drodzy Rodzice!

Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Ilony Gancarz na korytarzu szkoły podstawowej powstanie kącik czytelniczy ,,Wędrująca książka” przeznaczony dla naszych uczniów. Będzie to miejsce, w którym każdy czytelnik będzie mógł wymienić się książką z kolegami i porozmawiać o niej.

W związku z tym ogłaszamy zbiórkę książek, z których mogłyby korzystać chętne dzieci w czasie przerw i oczekiwania na zajęcia. Na pewno w każdym domu znajdują się książki przeczytane przez właścicieli, dajmy więc szansę skorzystać z nich innym uczniom. Prosimy, by ofiarowane książki były w dobrym stanie. Mamy nadzieję, że każdy z czytelników naszej szkoły znajdzie wśród nich coś dla siebie i będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami z kolegami. Będzie to także okazja do poznawania nowych opowieści i utworów literackich. 

Prosimy więc o bajki, legendy, lektury, komiksy i powieści młodzieżowe.

Nasza akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa i książek oraz przekonanie młodzieży, że chwile spędzone na czytaniu stanowią formę relaksu i odpoczynku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w naszej inicjatywie.

Prosimy, by książki były dostarczane do biblioteki szkolnej.

                                                                                                    Przewodnicząca Rady Rodziców                                                                                                                                         I. Gancarz

                                                                                                                             B. Grąźlewska