Od maja 2019 roku ruszyły prace agrotechniczne przygotowujące plac przeznaczony na nasz minisad.Wytyczyliśmy obszar przeznaczony na sad. Przygotowaliśmy ziemię pod sadzenie drzewek owocowych. Nie było to łatwe. Podczas kopania trafialiśmy wiele razy na kamienie, cegłówki czy żużel. Nie poddaliśmy się i z wielkim wysiłkiem porządkowaliśmy i przygotowywaliśmy teren pod nasze grusze i jabłonie. Żeby nasze drzewka miały jak najlepsze warunki staraliśmy się wykopać jak największe otwory na drzewka, aby wypełnić je żyzną glebą i torfem. W naszym sadzie do jesieni będą rosły: 5 grusz i 3 jabłonie, a we wrześniu dosadzimy jeszcze starą odmianę śliwy  i wiśni, które obiecał nam Pan Wiesław Borzęcki. Zamierzamy również posadzić aleję winogronową.

Nasi chłopcy bez pomocy dorosłych, samodzielnie wkopali drewniane pale, na których będą w najbliższym czasie zakładać siatkę. Ogrodzenie jest nam niezbędne do tego by zwierzyna leśna nie zniszczyła naszych drzewek. Zarówno pale jak i siatkę leśną dostaliśmy od rodziców dwóch członków naszej grupy. Bardzo jesteśmy wdzięczni Panu Rafałowi Kiradze oraz Panu Krzysztofowi Kopce za podarowanie nam niezbędnych materiałów na ogrodzenie. Zachęcamy innych rodziców do współpracy z naszą grupą.

                                                                                                                

                                                                                                                                                Grupa GRUCHOMOCNI