Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 29.01.2020r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno- edukacyjne dla uczniów klas 0-VI z przedstawicielami Policji w Stargardzie i dzielnicowym z Dobrzan na temat  "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych" 
Policjanci przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie wypoczynku zimowego. Skupili się na omówieniu z uczniami bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych. Dając przykłady z interwencji pouczyli o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Na spotkanie z uczniami funkcjonariusze policji zabrali gościa, który wywołał największe zaciekawienie uczniów – owczarek belgijski. Ergon pies służbowy. Jego przewodnik  opowiadał uczniom o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.Dzięki temu uczniowie mogli poznać  Ergona, a od jego opiekuna młodszego aspiranta Władysława Łysonia dowiedzieli się, jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem. Policjant opowiadał także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Zaprezentował także dzieciom, jaką należy przyjmować pozycję w razie ataku. Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennego gościa w szkole i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia. Wszystkim wychowankom życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.
                                                                                 Pedagog Danuta Skupin