Dnia  02.09.2019r. po długich i słonecznych wakacjach nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Chętni uczniowie o godzinie 8.00 uczestniczyli w Mszy Świętej, po której udali się do szkoły. O godzinie 9.00 rozpoczął się apel w hali widowiskowo- sportowej.

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Dobrzan Pani Anna Gibas, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wiesław Borzęcki, ks. Proboszcz Bogusław Kozioł, uczniowie, rodzice i nauczyciele.

W trakcie apelu podziękowano Pani Edycie Olesińskiej ustępującej z funkcji zastępcy dyrektora,   

a powitano Panią Krystynę Bugajną obejmującą stanowisko dyrektora szkoły w Dobrzanach. Pracę  w szkole rozpoczął też ks. Michał Armatys. Po przemówieniach  witających wszystkich zgromadzonych, życzeniach miłej i owocnej w sukcesy pracy nastąpiło przejście do sal lekcyjnych.  Na spotkaniach z wychowawcami uczniowie zostali zapoznani z organizacją procesu dydaktyczno- wychowawczego, przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. 

Wszystkim, a szczególnie pierwszoklasistom życzymy dużo sukcesów, radości i współpracy w grupach rówieśniczych.