W ramach przygotowań do PRZEGLĄDU MŁODYCH TALENTÓW w naszej szkole w klasach drugich odbył się cykl spotkań z przedstawicielami lokalnej społeczności. Spotkania te miały na celu zapoznanie uczniów z różnymi rodzajami talentów, sposobami rozwijania zainteresowań i zdolności, pracą zawodową opartą na specyficznych umiejętnościach.

W spotkaniach wzięli udział:

Pani AGATA KARDASIEWICZ, która pokazała uczniom różnorodne akcesoria krawieckie, tkaniny, nici. Zaprezentowała też samodzielnie uszyte torebki, zabawki, kocyki i wiele innych ciekawych rzeczy. Dla uczniów przygotowała materiały, z których dzieci pod czujnym okiem pani Agaty uszyły woreczki gimnastyczne.

Pani RENATA TYBURSKA I EMILIA KOCZOT, zaprezentowały dzieciom jak wykonać prace plastyczno- techniczne z wykorzystaniem masy solnej z dodatkiem sody spożywczej. Uczniowie zrobili kolorowe jesienne liście i wypiekali je w kuchence mikrofalowej. Panie pokazały też jak można w domu bezpiecznie eksperymentować z wykorzystaniem produktów spożywczych.

Pani ANNA KALIŃSKA zaprezentowała swoje prace a wykorzystaniem haftu maszynowego. Wyszywając dzieciom inicjały na ręcznikach zapoznała je też z haftem krzyżykowym. Każde dziecko mogło poznać tajniki haftowania.

Pani ANNA KWIATKOWSKA przygotowała dla dzieci zajęcia z robienia dekoracji a wykorzystaniem krochmalu i włóczki. Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali bombki, poznawali właściwości i rodzaje włóczki.

Pan ADAM ZARZECKI zagrał dzieciom na fletni pana, zaprezentował różne rodzaje muzyki, zaśpiewał i opowiedział o sposobach rozwijania talentu muzycznego.

Pani ANNA SIEMASZ umożliwiła uczniom obejrzenie zajęć, podczas których starsze uczennice ćwiczyły grę w piłkę ręczną. Ćwiczenia czynią mistrza. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały grę koleżanek, które osiągają sukcesy sportowe.

Zajęcia dostarczyły uczniom dużo radości, umożliwiły poznanie nowych ludzi, ich umiejętności i zachęciły do poszukiwania swoich pasji. Wszystkim zaangażowanym w realizację powyższych zajęć BARDZO DZIĘKUJEMY i liczymy na dalszą współpracę.

                                                         Wychowawczynie klas drugich wraz z uczniami