We wtorek 21 stycznia 2020r. trzecie klasy pod opieką swoich wychowawczyń Pań:      A.  Baryłki  i  A. Szmiłyk oraz B. Grąźlewskiej udały się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego ,,Rezydencja Jaśmin”  w Wapnicy. Celem wycieczki były odwiedziny osób starszych i chorych znajdujących się w tym obiekcie. 

Dzieci przedstawiły inscenizację pt. ,,Cztery pory roku”, występując w pięknych, kolorowych strojach. Następnie recytowały wiersze związane tematycznie z Dniem Babci i Dziadka oraz śpiewały kolędy i specjalnie przygotowane piosenki. Szczególną radość słuchającym sprawił utwór pt. ,,Czerwone jabłuszko”, który wywołał wiele wspomnień. Na zakończenie części artystycznej dzieci otrzymały serdeczne oklaski i podziękowania od Pań pracujących w zakładzie.

Następnie uczniowie wręczyli Seniorom przygotowane przez siebie laurki na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil, po czym zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Wizytę w zakładzie można uznać za szczególnie udaną. Występy dzieci wzbudziły radość i wzruszenie osób starszych i schorowanych. Dzieciom dostarczyły satysfakcji i zadowolenia. Należy także podkreślić wzorowe zachowanie uczniów oraz szacunek, z jakim się odnosiły w stosunku do mieszkańców ośrodka.

W imieniu własnym i uczniów serdecznie dziękujemy Paniom z zakładu, które zaangażowały się w organizację naszych odwiedzin.                        

A. Baryłka

A. Szmiłyk

B. Grąźlewska