W miniony poniedziałek – 4.06.2018 r. w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach odbył się  Dzień Dziecka. Organizacji tego przedsięwzięcia podjęli się nauczyciele Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Dobrzanach wraz z Radą Rodziców Przedszkola i Szkoły Podstawowej oraz  Towarzystwem Przyjaciół Dzieci – oddział w Dobrzanach i Urzędem Miejskim w Dobrzanach.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, m. in., animacje z baloników, warsztaty na temat bezpieczeństwa przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Dobrzan na czele z Panem Krzysztofem Kardasiewiczem. Chętni mogli się sfotografować z Superbohaterami i Księżniczkami, a podczas warsztatów bańkowych można było wykonać gigantyczne bańki.

W Strefie piękna – stylizowano włosy sprayem, malowano twarz. Tuż po rozpoczęciu uczniowie klas I – III wzięli udział w Małej Olimpiadzie Sportowej, natomiast starsze klasy prezentowały najciekawsze informacje dotyczące wybranych krajów. Dzięki nim przenieśliśmy się do Wielkiej Brytanii, Japonii, Polski, Ukrainy, Hiszpanii, Francji Niemiec i Szkocji. Wszyscy zebrani oglądali charakterystyczne dla danego kraju stroje, tańce; mogli delektować się tradycyjnymi potrawami.

Po prezentacjach odbyły się rozgrywki sportowe: klasy IV rzuty ringo, a pozostałe klasy V, VI i VII rozgrywki piłki ręcznej klasy i piłki nożnej. Odbył się konkurs plastyczny z darów natury oraz konkurs na najciekawszą fryzurę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa: „Zdrowo jesz – zdrowo żyjesz" – a w niej punkt porad dietetycznych, quiz, piramida zdrowia, analiza ciała, ważenie, stoliki ze zdrowymi przekąskami (owoce, tortilla z kurczakiem, łososiem i warzywami). Wręczone zostały nagrody za konkurs profilaktyczny „Żyj normalnie i zdrowo, bez nałogów bądź sobą” (najpiękniejszy plakat promujący zdrowie – o zdrowym stylu życia, bez nałogów i uzależnień) i najzabawniejszą fryzurę. Odbyło się również podsumowanie programu "Żółty talerz" z Fundacji Kulczyk realizowanego przez dwie placówki TPD w Kozach i Szadzku.
Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia:

  • Panu Jerzemu Młotkiewiczowi, Dyrektorowi Zespołu Szkól Publicznych w Dobrzanach
  • Pani Roksanie Janowicz – Kierownik oddziału T.P.D. w Dobrzanach
  • Pani Agacie Kardasiewicz – Przewodniczącej Rady Rodziców Przedszkola
  • Pani Aleksandrze Sójce – Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej
  • Pani Aldonie Andrukowicz – Kierownik Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej
  • Pani Edycie Olesińskiej – Wicedyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych
  • Pani Annie Gibas – Burmistrz Dobrzan
  • Pani Annie Prościak – dyrektor „Caritas” Dobrzany

oraz wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom Urzędu Miejskiego w Dobrzanach i pracownikom Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział w Dobrzanach oraz Pani Aleksandrze Pałczyńskiej za przepyszną watę cukrową. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom obchodów Dnia Dziecka: Bankowi Spółdzielczemu w Goleniowie Filia Dobrzany, Young Reporter Stargard oraz dobrzańskiemu oddziałowi „Caritas”.