Dzisiejszy dzień w szkole był niezwykle radosny. Dzieci już od rana oczekiwały niezwykłego gościa. Na szkolnych korytarzach królował czerwony kolor, czapeczki mikołajowe, reniferów rogi i inne świąteczne akcesoria. Najbardziej jednak widać było oczekiwanie… O godzinie 10.50 nauczyciele otrzymali informacje, że GOŚĆ jest już w drodze. Dzieci zgromadziły się w świetlicy przedszkolnej i czekały. Nagle  z oddali dobiegł głos syreny strażackiej i zobaczyliśmy samochód straży pożarnej, a w nim szanownego gościa- Mikołaja. Co za radość. Mikołaj został przywitany wierszem i tysiącem okrzyków. Uczniowie zaśpiewali Mikołajowi ‘’ Sto lat ‘’ z okazji imienin, porozmawiali i udali się do swoich klas, aby oczekiwać na prezenty, które obiecał przynieść. Mikołaj w asyście Śnieżynek i pani kierownik Aliny Ździebłowskiej odwiedził każdą klasę, rozdał wymarzone prezenty. Obiecał też przyjść do grzecznych dzieci w wigilijną noc. Dzieci z klas drugich przedstawiły Mikołajowi krótki program artystyczny.