„KOLOROWA SALA DLA PRZEDSZKOLAKA” – PODSUMOWANIE PROJEKTU

Dnia 18 września 2020 r. o godzinie 16.00 na placu przed Przedszkolem w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach, odbyła się uroczystość związana z zakończeniem realizacji projektu w ramach Rewitalizacji Społecznej pod nazwą „Kolorowa sala dla przedszkolaka” o wartości 18.000 złotych. 

Od dnia pierwszego lipca ruszyły prace remontowe w sali przedszkolnej. Zaangażowani w projekt wolontariusze, wśród których byli rodzice dzieci przedszkolnych grupy czterolatków oraz pracownicy Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach wygładzili     i pomalowali ściany, zerwali z podłogi starą wykładzinę dywanową, wyrównali podłogę, przykleili wykładzinę PCV oraz listwy przypodłogowe. Jednocześnie trwały pracy przy odnawianiu ścian w korytarzu przedszkolnym łączącym wejście główne z remontowaną salą.

W ostatnich dniach sierpnia  dotarły zamówione meble oraz pomoce dydaktyczne. Wspaniali wolontariusze z ogromnym zaangażowanie przez cztery dni skręcali meble, pomoce dydaktyczne, ustawiali je we wskazanych miejscach oraz montowali na ścianach tablice korkowe i tablicę suchościeralną. 

Pierwszego września 2020 roku grupa czterolatków została przywitana przez swoją wychowawczynię p. Ewelinę Filip w nowej, kolorowej i  pięknie wyposażonej sali, natomiast wszystkie dzieci wchodziły do przedszkola pięknie odnowionym korytarzem.

Wszystkie te działania odbyły się dzięki zaangażowaniu i staraniom pani Krystyny Bugajnej – Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach, pani Aliny Zdziebłowskiej – wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych  w Dobrzanach, Pani Magdaleny Hope – Animatora Lokalnego oraz pani Eweliny Filip – wychowawczyni grupy dzieci czteroletnich. W przedsięwzięcie zaangażowana była również  firma „4C – Centrum Ekonomii Społecznej sp. z o.o” w Szczecinie  realizująca projekt Rewitalizacja Społeczna, a reprezentowana przez pana Krzysztofa Musiatowicza oraz Fundacja Pod Aniołem reprezentowana przez panią Olimpię Kisiel. 

W uroczystości podsumowującej  realizację  projektu uczestniczyli: Burmistrz Dobrzan – pan Bogdan Syganiec, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzanach – pani Helena Waszczuk, Prezes „4C – Centrum Ekonomii Społecznej” – pan Krzysztof Musiatowicz, Prezes Fundacji Pod Aniołem – pani Olimpia Kisiel, Animator Lokalny – pani Magdalena Hope, rodzice wychowanków, którzy na co dzień przebywają w wyremontowanej  sali, wolontariusze, którzy włączyli się do prac związanych z remontem, pani Krystyna Bugajna - Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach, pani Alina Zdziebłowska – wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach oraz pani Ewelina Filip – wychowawczyni grupy czterolatków ze swoimi wychowankami.

Wartość projektu, to 18.000 złotych, natomiast wartość zaangażowania ludzi dobrej woli jest bezcenna. Dlatego podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania oraz drzewka lipy otrzymane od Nadleśnictwa Dobrzany w ramach akcji zainicjowanej przez Parę Prezydencką #sadziMY dla wszystkich, którzy przyczynili  się do zmiany wizerunku przedszkola.

Ogromne podziękowania należą się także panu Marianowi Skrabie – Prezesowi firmy Skatom w Dobrzanach za przekazany dar w postaci ławek do siedzenia dla dzieci i rodziców.

Jak powiedział Jan Paweł II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Wszystkim zaangażowanym w prace remontowe, oraz w przygotowanie uroczystości - bardzo serdecznie dziękujemy !

Grupa czterolatków pod kierunkiem swojej wychowawczyni – pani Eweliny Filip, przygotowała część artystyczną, w trakcie której  zaprezentowała tańce, wiersze i piosenki, których dzieci  nauczyły się w pierwszych tygodniach września. 

Po oficjalnej części spotkania goście mieli okazję zobaczyć wyremontowaną część przedszkola, wymienić się między sobą swoimi spostrzeżeniami  i skosztować przekąsek  przygotowanych  na tę okoliczność przez panią Adę Kozińską.

Maluchom – dzięki uprzejmości wolontariuszy działających w Gminnej Bibliotece w Dobrzanach pod opieką pani Katarzyny Lipskiej pomalowano buźki, zmieniając ich w wymarzone postacie. 

Całą uroczystość uwiecznił na zdjęciach pan Piotr Fidler.