Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto więc wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Dlatego też grupy 0a, C i B wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Szynkiewicz, Magdaleną Dziwińską i Eweliną Filip postanowiły uroczyście świętować ten dzień. Nasze Przedszkole odwiedziły bajkowe postacie: Królewny, Rycerze, Koty w butach, Smoki, Czarodziejki, Wróżki i inni bohaterowie baśni i bajek dla dzieci. Dzieci wykazywały się znajomością  treści bajek zarówno tych znanych bardzo dobrze i tych mniej popularnych. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach lub po przeczytanym fragmencie książki, wykonywały prace razem z głównymi bohaterami np. z Kopciuszkiem oddzielały ziarna, z Jasiem i Małgosią walczyły ze złą Babą Jagą. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami. Odbyły się także rozmowy i pogadanki o przesłaniach jakie bajki niosą ze sobą, na przykładzie Czerwonego Kapturka – nie ufaj i nie rozmawiaj z obcymi osobami; Kopciuszka – bądź pracowity i miej dobre serce, a zawsze spotka cię nagroda. Nie zabrakło tego dnia oczywiście pląsów i tańców przy muzyce oraz smakołyków na stole.