„ Poznać i zrozumieć świat niewidomych”

5 lutego 2020 uczniowie mieli okazję spotkać się z Panem Krzysztofem Majorkiem – artystą-wolontariuszem. Pan Krzysztof specjalizuje się w specyficznej formie tworzenia obrazów wklęsło-wypukłych, które robi z myślą o osobach niewidomych. Jednocześnie współpracuje z fundacjami oraz domami kultury, z osobami niewidzącymi. Dzięki jego obrazom, mimo braku wzroku, są oni w stanie na swój sposób ujrzeć dzieła. 

Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej podczas spotkania dowiedzieli się, jak zaczęła się działalność Pana Krzysztofa Majorka, jak i również dowiedzieć się, jak powstają jego obrazy. Dzięki przygotowanym specjalnie okularom mieli okazję sami wcielić się w rolę osób niewidomych i sprawdzić siebie, dotykając przygotowanych przez artystę obrazów. Na spotkaniu były obecne również dwie niewidome osoby- Małgorzata Waliszewska oraz Patryk Podkrólewicz, absolwenci naszej szkoły. 

Lekcje ta z pewnością pokazała uczniom, jak odmienne jest życie bez wzroku i jak interesującą oraz ważną pracę wykonuje Pan Majorek, któremu należą się serdeczne podziękowania. Ten dzień zostanie długo w naszej pamięci ponieważ był pełen niezapomnianych wrażeń.