W dniach 21, 23, 24 września 2018r. odbyła się 25-ta jubileuszowa Akcja Sprzątania Świata. W tym roku była ona pod hasłem - „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Jubileusz to także dobra okazja, aby obdarować Jubilata, z tego powodu organizatorzy akcji apelowali o sadzenie młodych drzew. To  najlepszy prezent i dla Ziemi i dla ludzi.

Nasza szkoła chętnie włączyła się do Akcji Sprzątania Świata.

    W poniedziałek 17. września na szkolnym korytarzu wywieszona została  gazetka, dzięki której uczniowie mogli się zapoznać z prawidłowymi zasadami segregacji śmieci.

    W czwartek i piątek uczniowie klasy IV a, IV b, VI a, VII a posadzili na terenie szkoły kilkanaście  drzew (lipy, buki, klony).

    W czwartek uczniowie klas IV podczas wyjazdu integracyjnego posprzątali teren wokół jeziora Sierakowskiego, natomiast w piątek teren wokół szkoły sprzątali uczniowie kilku klas.

    Podczas lekcji przyrody i biologii zostały przeprowadzone pogadanki na temat ochrony środowiska.

     Jednym z postulatów tegorocznej akcji była zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych, dlatego również w naszej szkole zorganizowana została taka akcja.

Osobą koordynującą tegorocznej Akcji Sprzątania Świata w Szkole Podstawowej w Dobrzanach była  Marta Mazurowska-Siemińska.