baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

INFORMACJA

OBCHODY ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W PRZEDSZKOLU W DOBRZANACH

 

         10 listopada 2020r. w Przedszkolu w Dobrzanach obchodziliśmy Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki z wszystkich grup wraz z wychowawczyniami uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Głównym celem obchodów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. Dzieci z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Przyłączając się do akcji „ Szkoła do hymnu”, dokładnie o godz.11.11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Na  korytarzach oraz w salach zostały wykonane gazetki okolicznościowe. Dzień, który wszyscy przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto więc wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Dlatego też grupy 0a, C i B wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Szynkiewicz, Magdaleną Dziwińską i Eweliną Filip postanowiły uroczyście świętować ten dzień. Nasze Przedszkole odwiedziły bajkowe postacie: Królewny, Rycerze, Koty w butach, Smoki, Czarodziejki, Wróżki i inni bohaterowie baśni i bajek dla dzieci. Dzieci wykazywały się znajomością  treści bajek zarówno tych znanych bardzo dobrze i tych mniej popularnych. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach lub po przeczytanym fragmencie książki, wykonywały prace razem z głównymi bohaterami np. z Kopciuszkiem oddzielały ziarna, z Jasiem i Małgosią walczyły ze złą Babą Jagą. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami. Odbyły się także rozmowy i pogadanki o przesłaniach jakie bajki niosą ze sobą, na przykładzie Czerwonego Kapturka – nie ufaj i nie rozmawiaj z obcymi osobami; Kopciuszka – bądź pracowity i miej dobre serce, a zawsze spotka cię nagroda. Nie zabrakło tego dnia oczywiście pląsów i tańców przy muzyce oraz smakołyków na stole.