baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Warsztaty w szkole

Dnia 19 czerwca 2018 roku odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach:

   Warsztaty z ratownikiem medycznym z Fundacji „Z nami bezpieczniej” na temat: „Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, praktyczna nauka obsługi defibrylatora.”

     Warsztaty z terapeutą uzależnień i psychologiem na temat: „Rozpoznawanie i nazywanie emocji oraz rodzaje i skutki uzależnień.”

     Warsztaty z policjantami z Posterunku Policji w Dobrzanach na temat: „Zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji, odpowiedzialność prawna nieletnich, skutki kupowania i zażywania dopalaczy.”

Odbiorcami warsztatów  byli uczniowie ZSP w Dobrzanach ,  klas zerowych oraz  pięciolatki z przedszkola . Towarzyszyło im  ogromne zainteresowanie oraz miła zabawa. Miłym akcentem były odwiedziny maskotki Policji – „Orzełka „ oraz możliwość przebywania w radiowozie policyjnym.

Warsztaty koordynowali:

 Pani Alina Zdziebłowska – pedagog

Pani Magdalena Obłoń – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzanach

Pani Agnieszka Szmiłyk – wychowawca klasy Ib

Obchody Dnia Dziecka

Obchody Dnia Dziecka

W miniony poniedziałek – 4.06.2018 r. w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach odbył się  Dzień Dziecka. Organizacji tego przedsięwzięcia podjęli się nauczyciele Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Dobrzanach wraz z Radą Rodziców Przedszkola i Szkoły Podstawowej oraz  Towarzystwem Przyjaciół Dzieci – oddział w Dobrzanach i Urzędem Miejskim w Dobrzanach.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, m. in., animacje z baloników, warsztaty na temat bezpieczeństwa przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Dobrzan na czele z Panem Krzysztofem Kardasiewiczem. Chętni mogli się sfotografować z Superbohaterami i Księżniczkami, a podczas warsztatów bańkowych można było wykonać gigantyczne bańki.

Dzień wolny

1 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Jeśli nie możecie Państwo pozostawić tego dnia dziecka w domu, może być ono objęte opieką świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. W tym dniu nie ma kursów autobusów.

Wycieczka do lasu klas Vi i VII

Wycieczka do lasu klas Vi i VII

17.05.2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły z klas 6 i 7 pod opieką p.Edyty Czajkowskiej i p. Marzeny Olszewskiej wybrała się na wycieczkę terenową. Towarzyszył nam leśniczy, pan Robert Kawa. Dzięki niemu uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje las i na co należy zwracać szczególną uwagę przebywając w nim. Zachęcał uczniów do robienia ciekawych zdjęć przyrody, a potem sprawdzania w różnych źródłach, co sfotografowali. Wszyscy słuchaliśmy jego wykładu z zainteresowaniem. Potem zostaliśmy ugoszczeni przez nasze nadleśnictwo. Pani Natalia Izydorska przygotowała kiełbaski i kaszanki z grilla, którymi posililiśmy się po intensywnym marszu.