baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

„Rodzice i dzieci- powietrze bez śmieci”

W miesiącu kwietniu wśród uczniów klas I-III zrealizowany został program edukacyjny fundacji PGNiG „Rodzice i dzieci- powietrze bez śmieci”. W ramach tego projektu przeprowadzony został przez nauczycieli Annę Baryłkę, Agnieszkę Szmiłyk, Teresę Koczot, Barbarę Kazimierczak, Magdę Szmiłyk z pomocą pedagog Aliny Ździebłowskiej cykl zajęć edukacyjnych zwiększających wiedzę uczniów na temat czystego powietrza, zanieczyszczeń powietrza, wpływu smogu na zdrowie człowieka i otaczającą przyrodę oraz sposobów dbania o czyste powietrze.

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej i Oddziałów Gimnazjalnych odbędą się 15 maja 2018r. (wtorek) o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy.

Poznajemy zawody

Poznajemy zawody

17 kwietnia 2018r. jest kolejnym bardzo aktywnym i pełnym wrażeń dniem w Przedszkolu w Dobrzanach. Dlaczego? Otóż tego dnia mieliśmy okazję poznać kolejny interesujący zawód, a mianowicie zawód kierowcy tira. Pan Łukasz Obłoń przyjął nasze zaproszenie i odwiedził nas wraz z narzędziem swojej pracy, czyli ogromnym tirem. Z wielką przyjemnością i ochotą opowiadał nam o swoim zawodzie. Wszystkie chętne dzieci mogły usłyszeć i obejrzeć auto z bliska - zarówno z zewnątrz jak i (co sprawiło najwięcej przyjemności i radości) wewnątrz zarówno przyczepy jak i ciągnika. Bardzo dziękujemy!!!

Dzień wojska

Dzień wojska

16 kwiecień 2018 r. jest dla nas ważną datą, gdyż tego dnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wojska. Dzień ten swoją osobą uświetnili: Pan Artur Siemiński - weteran uczestniczący w misjach wojskowych oraz Pani Kinga Bąk - kobieta w trakcie szkoleń na zawodowego żołnierza. Oboje opowiadali z pasją o swoich przeżyciach, wrażeniach, emocjach oraz powadze zawodu żołnierza.

Egzamin gimnazjalny

W środę 18.04.2018 Gimnazjaliści naszej szkoły rozpoczęli o godzinie 9.00 egzamin gimnazjalny 2018. Egzamin gimnazjalny trwa trzy dni. Pierwsza część z przedmiotów humanistycznych, druga przyrodnicze i matematyka, trzeci dzień z języka nowożytnego.

Dni wolne

Dni 30.04, 02.05 i 04.05.2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Jeśli nie możecie Państwo pozostawić w trakcie tych dni dnia dziecka w domu, może być ono objęte opieką świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. W tych dniach nie ma kursów autobusów. Obiady w dni wolne będą wydawane.