baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

ANDRZEJKI

ANDRZEJKI

Dzień 30.11.2018 r. był dniem magii w naszym Przedszkolu. Był to dzień Andrzejek, czyli dzień wróżb i zabaw. Wszystkie przedszkolaki najpierw w sali mogły poznać swoją przyszłość, a następnie w świetlicy wykazać się swoimi tanecznymi umiejętnościami. Po wspólnych tańcach było to, co każde dziecko lubi najbardziej, czyli słodki poczęstunek. Wyniki konkursu

Wyniki konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Oszczędzam w SKO, bo marzę o..."

W dniu 26 listopada 2018 roku podczas apelu dla klas I - III podano laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędności. 

Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani kierownik Alina Zdziebłowska. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali również nagrodzeni głośnymi brawami. 

Na zakończenie podsumowana została dotychczasowa aktywność oszczędzających uczniów oraz ogłoszono aktualny ranking oszczędzających klas. Nauczycielki prowadzące SKO przypomniały, że w  oszczędzaniu najważniejsza jest systematyczność (niekoniecznie wpłacana kwota) i zachęcały pozostałych uczniów do założenie "Książeczki oszczędnościowej".
Poznajemy i odkrywamy talenty

Poznajemy i odkrywamy talenty

W ramach przygotowań do PRZEGLĄDU MŁODYCH TALENTÓW w naszej szkole w klasach drugich odbył się cykl spotkań z przedstawicielami lokalnej społeczności. Spotkania te miały na celu zapoznanie uczniów z różnymi rodzajami talentów, sposobami rozwijania zainteresowań i zdolności, pracą zawodową opartą na specyficznych umiejętnościach.

W spotkaniach wzięli udział:

Pani AGATA KARDASIEWICZ, która pokazała uczniom różnorodne akcesoria krawieckie, tkaniny, nici. Zaprezentowała też samodzielnie uszyte torebki, zabawki, kocyki i wiele innych ciekawych rzeczy. Dla uczniów przygotowała materiały, z których dzieci pod czujnym okiem pani Agaty uszyły woreczki gimnastyczne.

Pani RENATA TYBURSKA I EMILIA KOCZOT, zaprezentowały dzieciom jak wykonać prace plastyczno- techniczne z wykorzystaniem masy solnej z dodatkiem sody spożywczej. Uczniowie zrobili kolorowe jesienne liście i wypiekali je w kuchence mikrofalowej. Panie pokazały też jak można w domu bezpiecznie eksperymentować z wykorzystaniem produktów spożywczych.

Pani ANNA KALIŃSKA zaprezentowała swoje prace a wykorzystaniem haftu maszynowego. Wyszywając dzieciom inicjały na ręcznikach zapoznała je też z haftem krzyżykowym. Każde dziecko mogło poznać tajniki haftowania.

Pani ANNA KWIATKOWSKA przygotowała dla dzieci zajęcia z robienia dekoracji a wykorzystaniem krochmalu i włóczki. Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali bombki, poznawali właściwości i rodzaje włóczki.

Pan ADAM ZARZECKI zagrał dzieciom na fletni pana, zaprezentował różne rodzaje muzyki, zaśpiewał i opowiedział o sposobach rozwijania talentu muzycznego.

Pani ANNA SIEMASZ umożliwiła uczniom obejrzenie zajęć, podczas których starsze uczennice ćwiczyły grę w piłkę ręczną. Ćwiczenia czynią mistrza. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały grę koleżanek, które osiągają sukcesy sportowe.

Zajęcia dostarczyły uczniom dużo radości, umożliwiły poznanie nowych ludzi, ich umiejętności i zachęciły do poszukiwania swoich pasji. Wszystkim zaangażowanym w realizację powyższych zajęć BARDZO DZIĘKUJEMY i liczymy na dalszą współpracę.

                                                         Wychowawczynie klas drugich wraz z uczniami


Warsztaty profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne przeciwko przemocy, cyberprzemocy, agresji wśród dzieci i młodzieży. Przeprowadził je wykwalifikowany trener z firmy „Kurtyna” z Krakowa. W warsztatach, w których wzięli udział uczniowie klas IV a i IV b poruszono następującą tematykę:

konflikt, relacje między ludźmi, relacje w rodzinie, metody rozwiązywania sytuacji konfliktowych w domu i w szkole;

empatia i zachowania społeczne, zjawisko tolerancji, itp. na tle rodzinno – kulturowym oraz ogólnospołecznym;

nasilające się zjawisko przemocy wśród dzieci i młodzieży, upokarzanie ofiar w internecie, pomoc pokrzywdzonym dzieciom;

Warsztaty zostały w całości sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzanach, za co serdecznie dziękujemy.

Pedagog                    

Danuta Skupin

Wycieczka do szkółki leśnej w Szadzku

Wycieczka do szkółki leśnej w Szadzku

Jak co roku nasi najmłodsi uczniowie udali się na zajęcia edukacyjne do pobliskiej szkółki leśnej. 15 listopada 2018 roku uczniowie klas 1a i 1b wraz wychowawczyniami pojechali do szkółki leśnej w Szadzku. Celem wycieczki była obserwacja uroków lasu w jesiennej szacie, poznanie zasad funkcjonowania szkółki leśnej, poznanie gatunków roślin i zwierząt znajdujących się w okolicznych lasach oraz stosowanie w praktyce zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. 

Na miejscu na grupę czekała Pani Natalia Wojciechowska - leśniczy szkółkarz Nadleśnictwa Dobrzany. Po powitaniu pracownicy Nadleśnictwa Dobrzany udali się z uczniami na spacer, podczas którego zaprezentowali dzieciom gatunki drzew, które można spotkać w okolicznych lasach. Pokazali także czym różnią się poszczególne gatunki drzew. Uczniowie mieli możliwość korzystania z tablic manipulacyjnych prezentujących wiadomości i ciekawostki dotyczące mieszkańców lasu.

Po części poświęconej poszerzaniu wiedzy o lesie, na wszystkich czekała miła niespodzianka, którą były pieczone kiełbaski. Dzieciom na świeżym powietrzu apetyty dopisywały i bardzo radośnie zareagowały na tak miłe podsumowanie spotkania. Jednak jak się okazało, to nie był koniec niespodzianek - każdy uczeń dostał notes przyrodnika. Wielu uczniów w drodze powrotnej zaczęło robić notatki, zapisując wyrazy związane z lasem.

Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni. Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Dobrzany za dzień pełen radosnych wrażeń!

Turniej Miast w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W dniach 30.11 – 01.12 w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach odbył się V Wojewódzki Turniej Miast w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W naszej szkole gościliśmy  11 drużyn, tj. około 180 zawodniczek z pięciu miast naszego województwa. W turnieju udział wzięły drużyny ze Szczecina, Koszalina, Drawska, Świdwina i Dobrzan. W klasyfikacji końcowej dziewczęta reprezentujące SP Dobrzany zajęły II miejsce, natomiast zawodniczki Gimnazjum Dobrzany uplasowały się na V miejscu.

Wszystkie drużyny na zakończenie otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.


WYWIADÓWKA

Zebrania z rodzicami uczniów odbędą się 11 grudnia 2018 r. (wtorek) o godzinie 16.00.
Serdecznie zapraszamy.