baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Zebrania z rodzicami

INFORMACJA O ZEBRANIU Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU


Dnia 06 marca 2019 roku o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami w przedszkolu. 

Godzina 16.00 -  spotkanie w stołówce szkolnej z ajentem stołówki – panią Martą Stopa, następnie informacja o projekcie Ja w Internecie, na zakończenie spotkania w salach z wychowawcami.

Dyrektor ZSP

Jerzy Młotkiewicz


Kodowanie

Nauka kodowania w edukacji wczesnoszkolnej to wspaniała zabawa, która bardzo mocno i skutecznie angażuje aktywność poznawczą uczniów. Wbrew pozorom do nauki kodowania nie potrzebujemy komputerów i nowych technologii. Uczniowie klasy 1 b pod kierunkiem Pani Aldony Andrukowicz uczą się podstawowych zasad kodowania wykonując zadania     z wykorzystaniem kratownic z papieru, mat podłogowych i kolorowych kubeczków. Przy pomocy mat i kubeczków w interesujacy oraz przyjemny sposób uczniowie utrwalają nowe wiadomości i rozwijają umiejętności matematyczne w zakresie układania i rozwiązywania zadań z treścią oraz wykonywania obliczeń. Jak widać na zdjęciach zajęcia bardzo mocno rozwijają również kreatywność i umiejętność współpracy z rówieśnikami.

Bal karnawałowy klas 1-3

Bal karnawałowy klas 1-3

Dzień 25.01.2019r. uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły rozpoczęli  w radosnym i trochę tajemniczym nastroju. W salach i na korytarzach panował niesamowity gwar. Z każdego miejsca dobiegały śmiechy.  Panowała radość, gdyż wielu uczniów przyszło do szkoły w ciekawych strojach. Dzieci przebrały się za swoich ulubieńców zwierzęcych, bajkowych, filmowych, sportowców. Sale wyglądały jak plan filmowy.  Centralnym miejscem zabawy stała się pięknie udekorowana mała sala gimnastyczna. O oprawę muzyczną zadbał tata naszego ucznia, pan Robert Leder.  Wodzirejem całego balu była pięknie przebrana pani Magdalena Szmiłyk , która w towarzystwie Amelii Pukajło i Martynki Balcerzak, dbała o różnorodność zabaw i tańców. Dzieciom bardzo spodobały się układy taneczne proponowane przez panią Magdę. Odbyły się też konkursy z nagrodami ufundowanymi przez pana Roberta. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze  i  zakończyła pierwsze półrocze nauki. Uczniowie zmęczeni ale szczęśliwi udali się na zasłużony wypoczynek feryjny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie balu.

Zimowe zabawy

Zimowe zabawy

Chociaż na dworze panuje niska temperatura to uczniowie klas drugich nie są przerażeni i z zapałem korzystają z uciech zimowej zabawy. Dzieci odpowiednio ubrane do aktualnych warunków pogodowych lepią pierwsze śniegowe bałwany, robią „aniołki” , rzucają śnieżkami do celu, zjeżdżają z górki, wymyślają zabawy, dzięki którym miło i aktywnie spędzają czas.

WOŚP ostateczne rozliczenie

WOŚP ostateczne rozliczenie

Informuję, że 25 stycznia 2019 roku nasz Sztab  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 3628 został rozliczony i rozwiązany. 

Ostatecznie zebraliśmy  sumę  21 209,07 złotych.

Chciałabym jeszcze raz podziękować wszystkim wolontariuszom, darczyńcom ,  rodzicom , uczniom oraz organizatorom i współorganizatorom  za ogrom trudu i czasu włożonego w organizację Sztabu oraz wydarzeń związanych z Finałem. Wspólnie zorganizowaliśmy wyjątkowe w swoim rodzaju wydarzenie, jakim niewątpliwie jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Zapraszam do współpracy przy organizacji następnego Finału.

Szef Sztabu WOŚP

Zdziebłowska Alina


Bezpieczne ferie zimowe

Bezpieczne ferie zimowe

Bezpieczne ferie zimowe 2019

Już za kilka dni rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Będą trwały od 28  stycznia  do 8 lutego. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjant, jak co roku przeprowadził pogadankę, zarówno do najmłodszych, jak i  uczniów z klas  starszych. by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.