baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Uroczysty apel

Dnia 08.11.2019 odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęconoa 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11  uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w ogólnopolskiej akcjii ,,Szkoła  do hymnu", odśpiewali hymn Polski.W tej patritycznej akcji wzięło udział 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce.Po odśpiewaniu hymnu rozpoczął się w naszej szkole uroczysty koncert  poświęconej rocznicy odzyskania niepodległości. Od 1795r. do 1918r. nasz kraj był w niewoli. Polacy nigdy nie przestali walczyć o odzyskanie upragnionej wolności, walczyli o nią z honorem. W tym tragicznym czasie, w tych trudnych zmaganiach często towarzyszyła im piosenka, która rozpalała w nich miłość do ojczyzny, ale przedewszystkim dawała im nadzieję na odzyskanie upragnionej wolności. Dlatego dzisiaj wspólnym śpiewaniem uczniowie naszej szkoły wyrazili swoją wdzięczność tym co ginęli za to abyśmy my dzisiaj mogli być razem. Uroczystym akcentem kończącym dzisiejszą uroczystość bylo wspólne odśpiewanie ,,ROTY" M.Konpnickiej. Uczniowie wykazali przy tym swój gorący patriotyzm. 

Apel był okazją do wręczenia dyplomów dla naszych uczniów biorących udział w konkursach: IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia oraz konkurs wiedzy o życiu, twórczości i epoce Juliana Tuwima. 

Organizatorami uroczystości byli : M.Olszewska, B. Olesińska i Ł. Morozik


Zawody Jiu-Jitsu

W dniu 19.10.2019r w Drawsku Pomorskim kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Drawskim Turnieju Brazylijskiego Jiu – Jitsu  „World Technix Cup” im. Dawida Krasnowskiego. Po wielu walkach uczniowie naszej szkoły zdobyli:

Amelia Sałapata Złoto w kategorii NO GI i Srebro w kategorii GI

Franciszek Kardasiewicz Złoto w kategorii NO GI i Brąz w kategorii GI

Cezary Kardasiewicz Brąz w obydwu kategoriach

Antoni Kulesz Złoto w NO GI i Srebro w GI

Jan Kulesz Brąz w obydwu kategoriach

Adrian Lech Brąz w obydwu kategoriach 

Już 01.12.2019 odbędą się Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu – Jitsu gdzie będzie uczestniczyło ponad 15 uczniów naszej szkoły, życzmy im powodzenia. 

Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole
5 listopada 2019 w naszej dobrzańskiej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego mogły skorzystać ze słodkiego  poczęstunku. Sekcja teatralna w ramach Dnia Postaci z Bajek umiliła przedszkolakom ten dzień rozdając cukierki. To jednak nie jedyna z drobnych atrakcji. Przedstawicielki sekcji teatralnej, by dopełnić tę okazję przebrały się w wybrane postacie ze znanych bajek i w strojach tych uczciły ten dzień. Z pewnością sprawiło to radość naszym najmłodszym uczniom!

Kiermasz żywności tematycznej

Dnia 31 października 2019 w naszej szkole odbyła się sprzedaż zdrowych przekąsek tematycznych. Można było zakupić m. in. ręcznie przygotowaną lemoniadę, kanapki, tortille, a także słodkości jak babeczki, bananowe duszki czy mandarynkowe dynie. Na przerwach po 2. oraz 3. lekcji uczniowie mieli okazję zakupić smakołyki w przystępnych cenach.

Przygotowane przekąski w zawrotnym tempie zniknęły ze stanowiska przygotowanego przez sekcję kulinarną. Uczniowie chętnie korzystali  z  okazji.  Liczymy na więcej tego typu odzewu ze strony sekcji!

DZIEŃ SPÓDNICY


Pośród wielu nietypowych świąt w kalendarzu,  30 października obchodzimy DZIEŃ SPÓDNICY. Tego właśnie dnia większość pań, celebruje noszenie tego elementu garderoby. Nawet wielbicielki spodni, dają się namówić na założenie spódniczki. Świętowanie w naszej szkole umililiśmy sobie możliwością rozwiązania okolicznościowej krzyżówki. Za poprawne odgadnięcie wszystkich haseł czekał słodki upominek. 

W następnych miesiącach uczcimy kolejne nietypowe święta. 

M. Antończak


OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

 Dnia 31.10.2019 r. (czwartek)

na drugiej i trzeciej przerwie  odbędzie się w naszej szkole kiermasz zdrowej żywności inspirowany świętem Halloween.

Będzie można zakupić smaczne  i śmieszne przekąski, świeże kanapki i owocowe napoje.

Pasowanie pierwszoklasistów

Pasowanie pierwszoklasistów

W czwartek 24 października 2019r o  godz .17.00,  w naszej szkole odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. Na uroczystość najmłodszych uczniów przybyli tłumnie rodzice, dziadkowie wraz z reprezentantami klas starszych. 

Podczas części artystycznej, przygotowanej przez wychowawczynie klas pierwszych: panią Edytę Olesińską i Barbarę Kaźmierczak, najmłodsi uczniowie zwiedzili wiele krain: 

Geograficzno-przyrodniczą

Muzyczną

Języka polskiego

Matematyczną

Dobrego Wychowania,

udowadniając, iż w pełni zasługują na miano uczniów naszej szkoły: znają wiersze, piosenki, potrafią rozróżnić figury geometryczne, zatańczyć taniec. 

Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a  pani kierownik edukacji wczesnoszkolnej Alina Zdziebłowska dotknięciem ołówka dokonała  pasowania.

Wszyscy otrzymali wspaniałe prezenty sponsorowane przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski: dyplomy, rożki obfitości, medale. A po części oficjalnej doskonałą niespodzianką dla wszystkich uczestników imprezy, okazał się słodki poczęstunek, który znakomicie uatrakcyjniły tańczące dzieci z TPD pod kierunkiem pani Ilony Gancarz.