baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Pasowanie uczniów klas pierwszych

W nadchodzący poniedziałek, tj. 29 października 2018 r. o godzinie 10.00 w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Na uroczystość serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli i uczniów klas 0 - 3.
W tym dniu obowiązuje strój apelowy.

Dni wolne

Informuję, że 31.10.2018 r. (środa)  i  02.11.2018 r. (piątek)  są  dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.       W tych dniach szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy w godzinach 7.00 -15 30, stołówka nie wydaje obiadów oraz nie ma przywozów i odwozów.


                                                                                                   Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych  w Dobrzanach

                                                                                              Jerzy Młotkiewicz


Teatr profilaktyczny z Torunia z formą kabaretową w naszej szkole

Teatr profilaktyczny z Torunia z formą kabaretową w naszej szkole
Dnia 16.10.2018r. uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej wzięli udział w spektaklu profilaktycznym  pt " Zaplątani w sieci". W spektaklu poruszony został problem cyberprzemocy, coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. Przedstawiono w jaki sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, żeby nie wpaść w uzależnienie. Ponad to, dzieci zostały  " oprowadzone" po zasadach savoir-vivreu. pokazano, jak w ciekawy sposób spędzić czas wolny, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego. Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z psychologiem dziecięcym i pedagogiem szkolnym. To przedstawienie dało dzieciom duża porcję walorów edukacyjnych i zarazem było niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy  gwarantowały niesamowite widowisko dla dziecięcego  jak i dorosłego widza.

                                                                                                                                               Pedagog
                                                                                                                                           Danuta Skupin


PULITZER W DOBRZAŃSKIEJ SZKOLE

PULITZER W DOBRZAŃSKIEJ SZKOLE

Od wielu lat redakcja gazetki szkolnej „Żaczek” współpracuje z Kurierem Szczecińskim. Nasza gazetka od szesnastu lat bierze udział w konkursie „Szkolny Pulitzer”, którego patronem jest Kurier Szczeciński we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Byliśmy pięciokrotnie nominowani do nagrody głównej. Jednak dopiero w tym roku uzyskaliśmy Szkolnego Pulitzera.
 Obecna redakcja pracowała przez ostatnie dwa lata bardzo intensywnie, zmieniała szatę graficzną i tematykę, mając nadzieję, że trafimy w gust jury tego prestiżowego konkursu.
 Nagroda bardzo zaszczyciła obecną na Gali redakcję; wzruszeniu i zadowoleniu nie było końca.
 Po wielu latach oczekiwania na docenienie, już przyzwyczailiśmy się tylko do nominacji, a tu nagle… To było piękne uczucie. Amelii, Darii i Martynie oraz p. Beacie odjęło mowę, ale tylko na chwilę.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 15.10.2018 roku o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność uczniowska i zaproszeni goście, między innymi pani burmistrz Anna Gibas, pani przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Zalewska oraz emerytowani nauczyciele. Pan dyrektor Jerzy Młotkiewicz wyraził uznanie i podziękował nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie. Dużym zainteresowaniem cieszył się przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski konkurs na Najsympatyczniejszego Nauczyciela, Najzabawniejszego Nauczyciela oraz Najbardziej Pomocnego Nauczyciela. Według powyższej kolejności uczniowie wybrali: panią Annę Cichowicz, panią Magdalenę Mrowińską oraz pana Krzysztofa Furmana. Oprawą artystyczną zajęła się pani Edyta Czajkowska, która do współpracy zaangażowała panią Barbarę Kaźmierczak, panią Annę Siemasz oraz pana Adama Zarzeckiego. Uczniowie klas starszych i młodszych w ujmujący sposób dziękowali nauczycielom za ich życzliwość, mądrość i zaangażowanie. Klasa VIIb przedstawiła scenkę z lekcji, która przykłuła uwagę dowcipem i wspaniałą grą aktorską. Mogliśmy również usłyszeć piosenki w bardzo ładnym wykonaniu naszych uczennic. Zaskoczeniem był taniec belgijka zaprezentowany przez klasy ósme. Na zakończenie nauczycielom wręczono piękne róże.

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Dnia 11.10. 2018 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komisariatu Policji   w Dobrzanach Krzysztofem Wożniakiem. Tematem pogadanki była " Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze ,mówił o bezpiecznym przechodzeniu prze ulicę, bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków          w elementy odblaskowe, zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem oraz przypomniał zasady poruszania się podczas jazdy rowerem. Dzieci czynnie uczestniczyły  w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, zadawały wiele pytań, podawały przykłady niewłaściwego zachowania. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe ufundowane prze PZU i zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą pozytywne efekty.

Pedagog

Danuta Skupin