baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

30 maja Światowy Dzień Soku

30 maja Światowy Dzień Soku

Dzień ten warto uczcić szklanką soku. Napoje te są po prostu pyszne,  zawierają wiele witamin i składników mineralnych. Soki to napoje powstałe z owoców lub warzyw. Bez nich nie może się obejść zdrowa dieta. Trzeba jednak pamiętać, że obróbka chemiczna i podgrzewanie stosowane przy produkcji soku, negatywnie wpływają na jego wartość odżywczą. Niszczą znajdujące się w nim witaminy i mikroelementy oraz zmieniają strukturę wody, dlatego najzdrowsze  są soki, które sami  przygotujemy.  ....

INFORMACJA

INFORMACJA


26 maja jest niezwykłą datą, o której pamiętać powinno każde dziecko. Dzień ten bowiem jest powszechnie znany jako Dzień Matki. Mimo obecnej, trudnej sytuacji, liczymy, że na twarzy każdej Mamy naszych uczniów pojawiać się będzie jak najczęściej uśmiech, a każde przyszłe lata będą obfitować w szczęście i pomyślność. Uczniów zaś zachęcamy do wykorzystania obecnych okoliczności na pomoc oraz pogłębienie relacji ze swoimi rodzicami.

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,

Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,

Za to, że dni moje tęczą malujesz,

dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję!

Ciechocinek Uzdrowisko – Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik ...

UCZNIOWIE  SWOIM  MAMOM

INFORMACJA

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW

UCZESTNICZĄCYCH  W  ZAJĘCIACH STACJONARNYCH W SZKOLE

(ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE , DYDAKTYCZNE I KONSULTACJE)

 

Szanowni Państwo

Rodzice uczniów z klas I-III zgłoszeni na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze  oraz uczniów  uczestniczących w konsultacjach  od 25 maja 2020r.

 W związku  z wytycznymi  MZ, GIS i MEN  w okresie  pandemii  jesteśmy zobowiązani  do  zachowania w szkole  wzmożonego  reżimu  sanitarnego  dla maksymalnego  bezpieczeństwa  naszych uczniów  i  Państwa rodzin  oraz  pracowników  szkoły. 

Jednym z objawów zakażenia może być  stan podgorączkowy  (temperatura 37 -38 stopni) oraz objawy przeziębieniowe.  Z tego względu,  jak również aby  wyeliminować  ewentualne  zagrożenie  związane z możliwością zakażenia koronawirusem  będziemy dokonywać pomiaru temperatury przed wejściem ucznia do szkoły. 

W tym  celu  prosimy  o wyrażenie zgody na pomiar temperatury  dziecka    z  wykorzystaniem  termometru  bezdotykowego.

Zgoda może  być  wyrażona  pismem odręcznym wg przedstawionego wzoru  albo na druku dostępnym  w szkole lub pobranym z naszej strony.

Należy  ją  złożyć  podczas pierwszego  pobytu ucznia na zajęciach w szkole.

 

W załączeniu – wzór zgody -  do pobrania.

INFORMACJA

INFORMACJA DLA  RODZICÓW DZIECI 

UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA W DOBRZANACH

 

Szanowni Państwo

 

Informuję, że  ze względu na znikome  zainteresowanie  Rodziców organizacją zajęć opiekuńczych przez Przedszkole w Dobrzanach  podjęto  decyzję o dalszym zawieszeniu działalności  Przedszkola w okresie

od 25 maja do 26 czerwca 2020r.

 

Zajęcia dydaktyczne będą nadal kontynuowane z wykorzystaniem metod i form kształcenia na odległość  przez wychowawców grup przedszkolnych.

 

Krystyna Bugajna

Dyrektor ZSP w Dobrzanach