baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

POŻEGNANIE KIEROWNIKA POSTERUNKU POLICJI W DOBRZANACH

W związku z planowanym przejściem na emeryturę  kierownika Posterunku Policji w Dobrzanach  aspiranta sztabowego  Grzegorza Bodysa – dyrektor  Jerzy Młotkiewicz wraz  z kadrą kierowniczą  podziękował Panu Bodysowi  za lata współpracy w kształtowaniu prawidłowych postaw dzieci i młodzieży dobrzańskiej szkoły.


Bal karnawałowy w przedszkolu

"W karnawale czas na bale" i w naszym Przedszkolu też odbył się bal 24. 01. 2019 r. Był to dzień, w którym w odwiedziny do nas wybrali się superbohaterowie i postacie z bajek. Było kolorowo, tanecznie i wesoło o czym świadczą załączone zdjęcia.Wyjazd na przedstawienie teatralne klas1-3

Dnia 26.02.2019 r. uczniowie klas 1-3 wyjechali do  Stargardu na  w celu zapoznania się z musicalem profilaktycznym pt. „ Co w trawie piszczy, czyli siła w grupie”. Dzieci  poznały losy owadów, które miały różnorodne problemy, zainteresowania, różnie wyglądały. Pomimo obaw, a nawet strachu potrafiły przezwyciężyć swoje słabości, dogadać się w ważnych kwestiach, poznać się lepiej i wspólnie podjąć ważne decyzje. Dzięki współpracy, tolerancji i otwartości na drugiego członka grupy ratowały życie, organizowały zaplanowane święto. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, wysłuchali pięknych piosenek. Po powrocie do szkoły przedstawienie zostało omówione, a wiedza dzieci o przedstawieniach teatralnych usystematyzowana i utrwalona.

EGZAMINY

Informacja dla Rodziców o terminach egzaminów:


I. egzamin gimnazjalnym:

  • część humanistyczna                             10 kwietnia 
  • część matematyczno-przyrodnicza     11 kwietnia
  • część z języka obcego                            12 kwietnia

II. egzamin ósmoklasisty:

  • język polski                                              15 kwietnia
  • matematyka                                            16 kwietnia
  • język obcy                                                17 kwietnia


Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych

w Dobrzanach

Jerzy Młotkiewicz

Pokaz historyczny

Pokaz historyczny

Dnia 25.02.2019 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w pokazie Grupy Artystycznej Rekonstrukto pt. ‘’KU NIEPODLEGŁEJ’’. Była to opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Zaprezentowano lekcję historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe, stroje z epoki, kolekcję replik broni z odległych czasów. Omówione zostały powstania narodowe, sytuacja pod zaborami, rola marszałka J. Piłsudskiego, ekwipunek i uzbrojenie, kultura i sztuka patriotyczna. Podczas pokazu uczniowie zostali zaangażowani do wspólnej zabawy, przebrani w stroje, walczyli i poznali rolę żołnierza w złych i dobrych chwilach.