baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Życzenia

Życzenia

Piękna jest radość w Święta.

Ciepłe są myśli o bliskich.

Niech pokój, miłość i szczęście

otoczy  Was wszystkich.

By Wam wszystko pasowało,

by kłopotów było mało,

byście zawsze byli zdrowi,

by problemy były z głowy,

by się wiodło znakomicie,

by wesołe było życie

                                   życzą:

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach

JASEŁKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

20 grudnia w przedszkolu odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez najmłodszych wychowanków naszego przedszkola – grup dzieci 3 i 4 letnich. Przygotowane zostało przez wychowawców wymienianych wyżej grup : panią Monikę Brzezińską, Ewelinę Filip i Magdalenę Dziwińską. Odbiorcami widowiska byli rodzice, dyrekcja i kierownictwo przedszkola. Wysęp w wzruszający sposób wprowadził przybyłych gości  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Po występie nastąpiło składanie życzeń oraz świąteczne spotkania w poszczególnych grupach. Grupa „Smerfy” wraz z rodzicami spotkali się w sali na grupowej wigilii, zaś „Krasnale” wykonywali wspólnie z rodzicami świąteczną bombkę. 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

19 grudnia, tuż po powrocie z kiermaszu bożonarodzeniowego, w świetlicy przedszkolnej odbyło się wspólne kolędowanie. Każda z grup zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę bądź pastorałkę.  Również wychowawczynie pracujące w naszym przedszkolu wspólnie zaśpiewały dla dzieci kolędę „Lulajże Jezuniu”, co bardzo spodobało się dzieciom. Całe wydarzenie odbyło się w podniosłej atmosferze. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek oraz świąteczne składanie życzeń.


Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

Dnia 13 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. 

Nasze zawodniczki wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych tj. klasy VI i VIII. MKS Zorza Dobrzany w kategorii młodszej zajęła pierwsze miejsce pokonując kolejno: CKS SMS Szczecin, UKS Drawianka Drawno, SP Lekowo i UKS Rega Bierzwnica. Każdy mecz był wymagający lecz nasze dziewczyny nie poddały się. Natomiast dziewczynom w kategorii starszej poszło minimalnie gorzej i zajęły miejsce drugie. Pokonały one CKS Szczecin zaś UKS Rega Bierzwnica okazała się od nich lepsza. Przyznane zostały też nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek. Wśród młodszych zawodniczek najlepsza okazała się Nikola Tomporowska, zaś w starszej kategorii Karolina Kwiatkowska.

Cieszymy się z sukcesów naszych dziewczyn i życzymy im kolejnych zwycięstw! 



Debata Oświatowa

Debata Oświatowa

13 grudnia 2019 roku odbyła się w Urzędzie Miejskim w Dobrzanach  II Debata Oświatowa.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele uczniów, rodziców, nauczycieli oraz samorządu. 

W trakcie prac wypracowano wnioski, które zostaną umieszczone w Lokalnym Programie Rozwoju Oświaty Gminy Dobrzany oraz przedstawione pracownikom Zespołu Szkół Publicznych  w Dobrzanach.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w tworzenie warunków dla rozwoju oświaty w Gminie Dobrzany.


Zdziebłowska Alina

Kardasiewicz Agata