baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 9.00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach, o godzinie 8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym.

Przyjazdy pierwszym kursem, według zeszłorocznego rozkładu. Odwozy po spotkaniach w klasach ok. 10 30.

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

termin

przedmiot

sala

26.08.2019r. poniedziałek

godz. 9.00

 

 

godz. 10.30

 

Matematyka

 

 

Język angielski

 

świetlica

 

 

105

27.08.2019r. wtorek

godz. 10.00

 

 

 

godz. 10.00

 

Biologia

Fizyka

Chemia

 

Język polski

 

105

 

 

 

świetlica


Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, ponieważ na zasłużoną emerturę odchodzi wieloletni dyrektor Jerzy Młotkiewicz. W imieniu pracowników szkoły panie: Edyta Olesińska i Alina Zdzieblowska podziękowały dyrektorowi za długotrwałą współpracę, a dyrektor pożegnał swoich pracowników różami. Dwoje pracowników zmienia miejsce pracy, a pięcioro odchodzi na emeryturę, tym osobom podziękowania złożył dyrektor. Końcową częścią apelu było symboliczne pożegnanie dyrektora przez uczniów tworzących szpaler, którym przeszedł w takt nastrojowej muzyki w ayście pocztu sztandarowego.GRUCHOMOCNI

GRUCHOMOCNI

Udało się! Wszystkie drzewka posadzone. Teraz nic tylko czekać na pierwsze owoce. Zachęcamy do obejrzenia naszych zdjęć.  

GRUCHOMOCNI

Tradycyjny sad

Tradycyjny sad

Od maja 2019 roku ruszyły prace agrotechniczne przygotowujące plac przeznaczony na nasz minisad.Wytyczyliśmy obszar przeznaczony na sad. Przygotowaliśmy ziemię pod sadzenie drzewek owocowych. Nie było to łatwe. Podczas kopania trafialiśmy wiele razy na kamienie, cegłówki czy żużel. Nie poddaliśmy się i z wielkim wysiłkiem porządkowaliśmy i przygotowywaliśmy teren pod nasze grusze i jabłonie. Żeby nasze drzewka miały jak najlepsze warunki staraliśmy się wykopać jak największe otwory na drzewka, aby wypełnić je żyzną glebą i torfem. W naszym sadzie do jesieni będą rosły: 5 grusz i 3 jabłonie, a we wrześniu dosadzimy jeszcze starą odmianę śliwy  i wiśni, które obiecał nam Pan Wiesław Borzęcki. Zamierzamy również posadzić aleję winogronową.

Nasi chłopcy bez pomocy dorosłych, samodzielnie wkopali drewniane pale, na których będą w najbliższym czasie zakładać siatkę. Ogrodzenie jest nam niezbędne do tego by zwierzyna leśna nie zniszczyła naszych drzewek. Zarówno pale jak i siatkę leśną dostaliśmy od rodziców dwóch członków naszej grupy. Bardzo jesteśmy wdzięczni Panu Rafałowi Kiradze oraz Panu Krzysztofowi Kopce za podarowanie nam niezbędnych materiałów na ogrodzenie. Zachęcamy innych rodziców do współpracy z naszą grupą.

                                                                                                                

                                                                                                                                                Grupa GRUCHOMOCNI