baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

SPOSOBY PIERWSZAKÓW NA JESIENNĄ NUDĘ.

 Od kilku tygodni ziąb, plucha i szaro.  Do życia dzieci wkrada się nuda. Co robić w długie jesienne wieczory?  Wychowawczynie klas pierwszych postanowiły podzielić się kilkoma pomysłami.

A wszystko zaczęło się od Dnia Głośnego Czytania.  Uczniowie klasy Ia i Ib zaprosili do czytania pracowników naszej szkoły.  Humorystyczne wiersze na temat dobrych manier czytały Panie Beata Grąźlewska  i Marta Antończak – inicjatorki akcji. Do wspólnej lektury dołączyły Panie Danuta Skupin, Agnieszka Olesińska – Nowacka i  Danuta Balcewicz.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały tekstów na temat dobrego zachowania a potem dzieliły się swoimi wrażeniami.

                Kontynuacją tego wydarzenia było czytanie lektury o przygodach 10  skarpetek. Przez kilka kolejnych dni uczniowie słuchali napisanych barwnym językiem niezwykłych historii zwykłych skarpetek. Każde z dzieci mogło pod postacią skarpetki odkryć siebie, ze swoimi strachami, nawykami, marzeniami, dążeniami. 

               

Spotkanie z uczniami klas pierwszych – uczestnikami projektu ,,Mała książka- wielki człowiek”

Spotkanie z uczniami klas pierwszych – uczestnikami projektu ,,Mała książka- wielki człowiek”

W dniu 30 października 2020r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste spotkanie uczniów klas pierwszych, związane z realizacją projektu ,,Mała książka- wielki człowiek”. Twórcą projektu jest Instytut  Książki , a celem akcji promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem otrzymały książki- niespodzianki   pt. ,,Pierwsze abecadło”, które będą pomocne w zdobywaniu niełatwej umiejętności czytania  oraz kreatywny alfabet- plakat, który ma wspomagać naukę liter i czytania. Do wspólnej lektury zostali zaproszeni także rodzice. Do nich została skierowana broszura pt.,, Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Zawiera ona wskazówki  dla rodziców, dotyczące sposobów uczestniczenia we wspólnej lekturze książek ze swoimi dziećmi  oraz praktyczne porady dotyczące zabaw z tekstem, a także aktywnej pracy nad czytanym utworem.