baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Mistrzostwa Powiatu

W dniu 24.01.2020 roku braliśmy udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbywały się w Stargardzie. Tym razem reprezentowały nas zawodniczki z rocznika 2005/2006. Na parkiecie rywalizowaliśmy z drużynami szkół SP Rzeplinko, SP Stargard Nr 3,4,5,6,7. Nasze zawodniczki łącznie rozegrały cztery spotkania, w których wysoko pokonały swoje rywalki. Na boisku nie miały sobie równych. 💪💪💪Dzięki wszystkim wygranym meczom zostały Mistrzyniami Powiatu i zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek o mistrzostwo województwa, które odbędą się już wkrótce. Życzymy im wygranej w dalszych rozgrywkach! 🥇🥇🥇🏆🏆🏆

Odwiedziny w ,,Rezydencji Jaśmin” w Wapnicy

We wtorek 21 stycznia 2020r. trzecie klasy pod opieką swoich wychowawczyń Pań:      A.  Baryłki  i  A. Szmiłyk oraz B. Grąźlewskiej udały się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego ,,Rezydencja Jaśmin”  w Wapnicy. Celem wycieczki były odwiedziny osób starszych i chorych znajdujących się w tym obiekcie. 

Dzieci przedstawiły inscenizację pt. ,,Cztery pory roku”, występując w pięknych, kolorowych strojach. Następnie recytowały wiersze związane tematycznie z Dniem Babci i Dziadka oraz śpiewały kolędy i specjalnie przygotowane piosenki. Szczególną radość słuchającym sprawił utwór pt. ,,Czerwone jabłuszko”, który wywołał wiele wspomnień. Na zakończenie części artystycznej dzieci otrzymały serdeczne oklaski i podziękowania od Pań pracujących w zakładzie.

Następnie uczniowie wręczyli Seniorom przygotowane przez siebie laurki na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil, po czym zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Wizytę w zakładzie można uznać za szczególnie udaną. Występy dzieci wzbudziły radość i wzruszenie osób starszych i schorowanych. Dzieciom dostarczyły satysfakcji i zadowolenia. Należy także podkreślić wzorowe zachowanie uczniów oraz szacunek, z jakim się odnosiły w stosunku do mieszkańców ośrodka.

W imieniu własnym i uczniów serdecznie dziękujemy Paniom z zakładu, które zaangażowały się w organizację naszych odwiedzin.                        

A. Baryłka

A. Szmiłyk

B. Grąźlewska


Szkolenie online

Szanowni Rodzice, Nauczyciele,

 zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

 Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

MARCONI VS TESLA

Dnia 14 stycznia 2020r. uczniowie klas III a i III b pod opieką swoich wychowawczyń        A. Baryłki i A. Szmiłyk  pojechali do SCK w celu obejrzenia przedstawienia teatralnego, które miało na celu przybliżenie dzieciom historii niektórych wynalazków i naukowców. 

Dzieci każdego dnia korzystają z radia, telewizji, prądu – nie zawsze zdają jednak sobie sprawę, że to co dziś jest powszechnie dostępne, kiedyś było nowością, do której prowadziła długa droga.

Uczniowie zapoznali się też ze specyfiką słuchowiska radiowego, programu telewizyjnego. Mieli też możliwość stanąć na scenie i towarzyszyć aktorom.


Turniej

W dniu 16.01.2020 roku braliśmy udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu w ramach Igrzyskach Dzieci, które odbywały się w Stargardzie. Tym razem reprezentowały nas zawodniczki z rocznika 2008/2009. Na parkiecie rywalizowaliśmy z dziewczynami z rocznika 2007. Mimo przewagi fizycznej przeciwnika nasze dziewczęta wysoko pokonały swoje rywalki, zdobywając pierwsze miejsce. Na boisku nie miały sobie równych. Zostały tym samym mistrzyniami powiatu i zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek o mistrzostwo województwa. Życzymy im wygranej w dalszych rozgrywkach!

Turniej

Dnia 12 stycznia 2020 r. w hali CKS Szczecin odbył się pierwszy turniej o Puchar ZZPR dziewcząt rocznika 2008. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, które rozegrały w sumie 22 spotkania. Po pierwszym turnieju z kompletem zwycięstw są trzy zespoły: MKS Zorza Dobrzany, MKS CKS SMS I Szczecin, MKS Kusy 16 Szczecin. Dokończenie rywalizacji nastąpi podczas drugiego turnieju, który zostanie rozegrany 10 maja u nas w Dobrzanach.

Wyniki naszego zespołu:
MKS Zorza - UKS Drawianka Drawno 16:5
MKS Zorza - UKS Lider Sławno 28:1
MKS Zorza - KU AZS Politechnika Koszalin 15:5
MKS Zorza - MKS CKS SMS II Szczecin 16:9