baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Udział w wyzwaniu "Tydzień z technologią" z Uczymy Dzieci Programować

Ostatnie dni marca w klasie 1 b Szkoły Podstawowej w Dobrzanach upływały uczniom na realizowaniu zadań pokazujących jak efektywnie można wykorzystać technologię informatyczną, aby się czegoś ciekawego nauczyć oraz przyjemnie i twórczo spędzić czas z rówieśnikami. Matematyczne zabawy z kodowaniem rozpoczęliśmy już w połowie marca podczas obchodów III Szkolnego Dnia Matematyki. Z przyjemnością i dużym zaangażowaniem kiedy tylko nadarzy się okazja pracujemy na macie i konstruujemy z kubeczków wieże według przygotowanych wcześniej instrukcji lub według własnych pomysłów.II Szkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 26 kwietnia 2019 roku wykonali piosenki o tematyce ekologicznej – zachęcając w ten sposób do dbania o naszą planetę i troski o jej los. Występ obserwowali młodsi koledzy i koleżanki z grup przedszkolnych nagradzając wykonane piosenki gromkimi brawami. Każda klasa za udział w przeglądzie otrzymała z rąk Pani wicedyrektor Edyty Olesińskiej nagrodę w postaci sprzętu sportowego. 

Na zakończenie wręczone zostały również dyplomy dla klas najbardziej aktywnych podczas udziału w akcji "Góra Grosza". Klasa 1 a zajęła I miejsce a kategorii "Największa zebrana liczba monet", a klasa 1 b zajęła I miejsce w kategorii "Największa zebrana kwota".

Rozstrzygnięcie konkursu "Ekologiczna skarbonka"

We wtorek, 30 kwietnia 2019 r. podczas apelu dla klas I - III ogłoszone zostały wyniki konkursu "Ekologiczna skarbonka" zorganizowanego przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędności. Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Goleniowie, które wręczyła Pani kierownik Alina Zdziebłowska. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali również nagrodzeni głośnymi brawami.


Turniej

XLIII TURNIEJ RUCHU DROGOWEGO

26 kwietnia nasi uczniowie  wzięli udział XLII Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zawodnicy zmagali się z trzema konkurencjami. Pierwszym zadaniem był test z zakresu przepisów ruchu drogowego. W drugim zadaniu rowerzyści musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami poruszania się po drodze. Natomiast w trzeciej konkurencji na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami technicznej jazdy rowerem. Konkurencje praktyczne rozgrywane były na terenie boiska przy budynku starostwa.


Podczas tegorocznego turnieju w kategorii drużynowej nasi uczniowie zajęli III miejsce


Gratulujemy !!!