Przedszkole w Dobrzanach


Aktualności
Zerówki w bibliotece miejskiej

W związku z omawianą tematyką w oddziałach zerowych, która dotyczyła książek i wszystkiego co z nimi związane, zerówki wybrały się 23 listopada do Biblioteki Miejskiej w Dobrzanach. Dzieci zapoznane zostały z pracą bibliotekarza, poznały księgozbiór biblioteki, a także miały możliwość obejrzenia ciekawych dla nich książek. Na zakończenie każdy uczestnik dostał pamiątkową odznakę „czytelnika biblioteki w Dobrzanach”i słodki upominek. Zajęcia odbyte w ten sposób na pewno na długo zostaną w pamięci naszym podopiecznym.
Tego samego dnia, historie papieru i pierwszych książek naszym „zerówiakom” przedstawiły uczennice klas czwartych. Opowiedziały jak powstał pierwszy druk, wywołując zainteresowanie wśród małych odbiorców. Swój występ uatrakcyjniły pięknymi plakatami i pomocami dydaktycznymi

Przedszkolaki w kinie

Dnia 22.11.2016r oddziały zerowe oraz grupa pięciolatków wraz z opiekunami, wybrały się na wycieczkę do Sargardzkiego Centrum Kultury, gdzie w sali kinowej obejrzały bajkę pt „Wilk w owczej skórze”. Bajka ta emitowana jest w projekcji 3D, a więc każdy uczestnik wycieczki oglądał historie wilka w specjalnych okularach, co uatrakcyjniło nasz wyjazd. Zadowolone buzie naszych wychowanków były doskonałym odzwierciedleniem całej wycieczki.

Dzień króla i królowej

Tydzień od 14 do 18 listopada to czas, w którym wychowankowie oddziałów zerowych poznawały tajniki teatru.Nie lada wyzwaniem, było dla dzieci rozszyfrowanie teatralnych definicji i nazw, a także dopasowywanie ich na obrazku przedstawiających teatr. Wychowankowie przynieśli z domów teatralne rekwizyty, przebrania i maski, które każdy mogł dotknąć a nawet przymierzyć. Dzieci bawiły się w aktorów, wykonywały teatralne kukiełki i pacynki, a prawdziwą atrakcją był dla nich bal, podczas którego wystąpiły w samodzielnie przygotowanych koronach.

Październikowe teatrzyki

W październiku nasze przedszkole gościło aktorów teatru z Krakowa. Pierwsze przedstawienie pt. „Świat według Reksia” mieli okazję obejrzeć wychowankowie „zerówek” oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Przedstawione w zabawny sposób perypetie chłopca o imieniu Dominik, poruszyły bardzo ważną tematykę odpowiedzialności i miały na celu uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt.
Kolejne przedstawienie odbyło się 24 października. Widzami stali się wszyscy wychowankowie przedszkola. Spektakl o tytule : „Magia słów : proszę, dziękuje, przepraszam” spotkał się z wielką aprobatą wśród dzieci. Ciekawa scenografia, oryginalne stroje i niezwykła gra aktorska bardzo zainteresowała małych odbiorców.

Warzywa, warzywa...

Ostatnie tygodnie października w naszym przedszkolu upłynęły nam od hasłem „zdrowo jem, więcej wiem”. Nasi wychowankowie poznawali i utrwalali wiedzę o warzywach i owocach w przeróżny sposób. Mieli okazję skosztować wybranych warzyw, wskazywać ich jadalne części, rozpoznawać po zapachu i kształcie. Przygotowywały również owocowe szaszłyki, które oprócz tego, że wyglądały smakowicie, jeszcze lepiej smakowały. Wykonały prace plastyczne, związane z omawianą tematyką w które włożyły wiele pracy i cierpliwości.

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

Dnia 18.10.2016 roku w Przedszkolu w Dobrzanach, w grupie wiewiórek odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka i starszaka. Pasowanie to pierwsza otwarta impreza, w której mogli uczestniczyć rodzice, zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez Pana Dyrektora Jerzego Młotkiewicza. Przedszkolaki przygotowały część artystyczną pt: „Kolory jesieni”. Były piosenki, wierszyki i taniec.
Po występach, Pan Dyrektor dotknięciem czarodziejskiego ołówka pasował każdego malucha na dzielnego przedszkolaka bądź starszaka. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz rożek ze słodyczami.

Sędzia Anna Maria Wesołowska w naszych murach!

17.10.2016r. nasi podopieczni, kadra pedagogiczna i rodzice mieli okazję spotkać się ze znaną z programu telewizyjnego sędzią Anną Marią Wesołowską. Choć z naszego przedszkola w spotkaniu uczestniczyły oddziały zerowe, poruszenie i zachwyt wśród dzieci był widoczny gołym okiem. Zaproszony gość przybliżył dzieciom pracę sędziego oraz wyjaśnił na czym ona polega. Przypomniała również dzieciom ich prawa oraz obowiązki. Wychowankowie uwieczniając tą niecodzienną chwilę wykonali pamiątkowe zdjęcie oraz mieli okazję zdobyć autograf.

Z wizytą w lesie!

Dnia 11 października wychowankowie klasy pierwszej oraz dwa oddziały zerowe odwiedziły pobliskie szkółki leśne. Podczas spotkania, które poprowadził leśniczy Nadleśnictwa
w Dobrzanach – pan Wiesław Borzęcki, uczniowie w praktyce zaznajomili się z tematyką lasu i jego mieszkańców. Zwieńczeniem spotkania były przepyszne kiełbaski pieczone na ognisku. Wszyscy obecni otrzymali również upominki.

Dzień marchewki

1Dnia 11.10.2016r nasze przedszkole obchodziło Dzień Marchewki. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Oprócz poznania walorów odżywczych tego warzywa, nasi wychowankowie uczestniczyli w różnych konkurencjach związanych z marchewką, przygotowanych przez wychowawczynie. Dzieci smakowały pomarańczowych przysmaków w przeróżnej postaci : soków, ciastek, marchewkowych lizaczków … Stworzyły marchewkowe stworki, układały marchewkowe puzzle, a  podsumowaniem dnia, była wystawa grupowych marchewek wykonanych różną techniką. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji dnia marchewki.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2016r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w grupie wiewiórek świętowaliśmy dzień przedszkolaka i dzień wiewiórki. Ubrani w coś pomarańczowego zamieniliśmy się w te leśne zwierzątko. Zbieraliśmy zapasy na zimowe czasy, przeliczaliśmy orzeszki zebrane w dziupli wiewiórki. Miłą niespodzianką, było odwiedzenie przedszkola przez wiewiórkę Tosię. Poprosiła przedszkolaków o nauczenie jej bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Wspólnie wykonali pracę plastyczną – sygnalizację świetlną. Dla rozruszania poskakaliśmy jak prawdziwe wiewiórki, do piosenki pt: „Wiewióreczka mała”. W nagrodę za znajomość zasad ruchu drogowego na wiewiórki czekał słodki poczęstunek.

Wszystkim dzieciom życzymy wiele radości, wspaniałej zabawy i spełnienia wszystkich marzeń.

Spotkanie z policją

27.09.2016r odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Stargardzie. Tematyka spotkania związana była z bezpieczeństwem maluchów podczas drogi do przedszkola. Omówione zostały wszystkie zasady o jakich mały uczestnik ruchu drogowego musi pamiętać. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat i odblask, dzięki któremu będzie widoczny na drodze!

Jesienne zbiory

Wrzesień był czasem, w którym tematyka w większości grup przedszkolnych, związana była z jesienią i darami jakie daje nam ta pora roku. Nasze maluchy ambitnie uczestniczyły w spacerach, podczas których poznawały nazwy drzew, dopasowywały do nich liście oraz zbierały dary jesieni. Udowodniły również, że uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Z zebranych „skarbów” tworzyły kąciki przyrody, klasyfikowały i przeliczały elementy oraz tworzyły prześliczne jesienne bukiety.

Tańce w naszym przedszkolu!

W połowie września, nasi wychowankowie wzięli udział w zajęciach tanecznych, zorganizowanych przez szkołę tańca ze Szczecina. Zajęcia, przeprowadzone przez profesjonalnych tancerzy miały charakter otwarty i pokazowy, a mali widzowie mogli na własnej skórze ocenić atrakcyjność zajęć. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci mówiły same za siebie. W ten oto sposób, w naszym przedszkolu co poniedziałek odbywają się zajęcia taneczne, w których udział bierze liczna grupa naszych podopiecznych.

Wyniki dodatkowej rekrutacji do przedszkola
Dni otwarte w przedszkolu

Zapraszamy rodziców dzieci przyjetych do przedszkola na rok szkolny 2016/2017 na dni otwarte w terminie od 20.06 - 24.06 w godzinach 9.30 do 11.30.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych

Rekrutacja uzupełniająca

Dyrektor ZSP w Dobrzanach informuje, że Przedszkole dysponuje wolnymi miejscami. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 22.04.2016r. Wnioski o przyjęcie dziecka do placówki można składać w sekretariacie szkoły w terminie od 22 do 26 kwietnia 2016r. Rozpatrywanie wniosków przez komisję Rekrutacyjną zakończy się 28.04.2016r.

Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017

Lista przyjętych dzieci do Przedszkola.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola Publicznego w Dobrzanach zobowiązani są w terminie od 15 kwietnia do 20 kwietnia 2016r. do potwierdzenia woli przyjęcia kandydata do przedszkola - należy wypałnić stosowny dokument - załącznik nr 4 i złożyć go w sekretariacie szkoły.

Zmiana organizacji zajęć oddziałów "O"

W związku z rekolekcjami następuje zmiana organizacji zajęć oddziałów "O":

  • we wtorek (16 luty 2016 r.) zajęcia od 9:00 do 12:25
  • w środę (17 lutego 2016 r.) zajęcia od 9:00 do 14:15
  • w czwartek (18 lutego 2016 r.) zajęcia od 9:00 do 12:25.

Poza tymi godzinami zapewniona jest opieka świetlicowa. Przyjazdy według II kursu.

Powered by CuteNews