Przedszkole w Dobrzanach


Aktualności
W Chlebowym Domu...

19 grudnia, a więc przed samymi świętami, wychowankowie oddziału pięciolatków oraz oddziałów zerowych wraz z wychowawczyniami i opiekunami odbyli warsztaty kulinarne w pobliskim Marianowie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zagniatali ciasto, następnie wycinając pierniczki. Każde dziecko upiekło również chleb, który zabrano do domów. Było bardzo smacznie i apetycznie!

Z wizytą w bibliotece

Dnia 7 grudnia przedszkolaki z oddziałów zerowych oraz grupa pięciolatków wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę miejską. Obejrzały tam film o przygodach świętego Mikołaja, odpowiedziały na wszystkie pytania do filmu, a nawet stworzyły specjalną drogę dla elfów. Z zaciekawieniem zwiedziły bibliotekę, podziwiając cały księgozbiór. Na zakończenie wspólnie zaśpiewały piosenkę o tematyce bożonarodzeniowej.

Dzień życzliwości

Dnia 21 listopada obchodzony jest światowy dzień życzliwości, do którego włączyły się również przedszkolaki z grupy „Biedronki”. W holu przedszkola wystawiona została tablica, na której widniał „KODEKS CZŁOWIEKA ŻYCZLIWEGO”, którego autorami były dzieci z grupy pięciolatków. Rodzice, dziadkowie, nauczyciele, ale przede wszystkim nasi wychowankowie, poprzez przypięcie do tablicy swojej odrysowanej dłoni, mogli dołączyć do grona ludzi życzliwych. Pięciolatki, wraz ze swoją wychowawczynią – panią Eweliną Filip, przygotowały także zdrową niespodziankę dla personelu szkoły – jabłko, i karteczkę „niespodziankę” z miłym słowem. Inicjatywa ta wywołała uśmiech na twarzach wielu osób – i taki właśnie był cel tej akcji.

Przedszkolaki ojczyźnie...

Z wielkim szacunkiem i dumą dnia 10 listopada 2017r grupa pięciolatków oraz oddziały zerowe zaprezentowały rodzicom i dyrekcji przedstawienie z okazji święta odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki recytowały wiersze, z przejęciem śpiewały pieśni patriotyczne oraz  zaprezentowały pokaz tańca ludowego. Występ dzieci przygotowany przez panią Magdalenę Dziwińską i panią Ewelinę Filip został odebrany bardzo entuzjastycznie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu występu!

Zabawy z wiatrem

Drugi tydzień listopada w grupie Biedronek opierał się na zabawach z wiatrem. Dzieci poznawały wiatr za pomocą różnych zmysłów, bawiąc się przy tym doskonale. Wymyślały również różne określenia dotyczące omawianego zjawiska, czym wzbogaciły swoje słownictwo. Największą frajdą dla dzieci była zabawa z folią malarską, podczas której "wywoływały" wiatr. Za pomocą niekonwencjonalnych przedmiotów odgrywały dźwięki, tworząc "wietrzną" orkiestrę.

Dzień kundelka

2 listopada wychowankowie grupy pięciolatków obchodziły kolejny dzień tematyczny – Dzień Kundelka. Tego dnia do przedszkola w nieznajomych dzieciom okolicznościach zawędrował piesek – a właściwie kartonowa atrapa czworonożnego przyjaciela. Przyniósł ze sobą list, w którym swoją historią bardzo wzruszył dzieci. Celem zajęć było rozwijanie empatii, a także kształtowanie odpowiedniej postawy wobec zwierząt. Dzieci „karmiły” pieska, dopasowywały miskę do upodobań przyjaciela, przeliczały kości a przy okazji utrwaliły cyfry. Na koniec stworzyły swojego pieska techniką orgiami oraz nadały mu imię.

Dzień ogórka

„Ogórek, ogórek, ogórek”… w rytm znanej wszystkim piosenki dnia 10 października grupa pięciolatków i oddziału 0b rozpoczęła kolejny dzień tematyczny – dzień ogórka. Wszelkie aktywności tego dnia odbywały się właśnie z zielonym warzywem w roli głównej. Do obchodów tego dnia przygotowywaliśmy się jednak dużo wcześniej kisząc ogórki z udziałem babci jednego z wychowanków. Wychowankom przedszkola najbardziej spodobała się „wizyta” w SPA gdzie mogły odpocząć, zrelaksować się, ale przede wszystkim poznać regeneracyjną wartość omawianego warzywa.

Uwaga Rodzice!

Rada Rodziców Przedszkola ustaliła wysokość składki na rok szkolny 2017/2018 w kwocie 10,00 zł od rodziny.

Wymiana pocztówkowa

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie „POCZTÓWKA Z PRZEDSZKOLA”. Celem akcji jest propagowanie piśmiennictwa oraz rozsławienie swojego regionu w całej Polsce. W związku z powyższym przedszkolaki wymyślały treść pozdrowień, zapoznały się z pojęciami adresat, nadawca, przyklejały znaczki i odwiedziły lokalną pocztę. Pozostało nam tylko czekać na pocztówki z pozdrowieniami z innych przedszkoli.

Biedronki kucharzami!

3 października grupa pięciolatków zamieniła się w prawdziwych kuchmistrzów. Przy niewielkiej pomocy wychowawczyni kroiły, obierały i nadziewały na patyczki przeróżne owoce, którymi następnie poczęstowały pracowników przedszkola. Owocowe szaszłyki nie tylko ładnie wyglądały, ale i wyśmienicie smakowały. Dziękujemy rodzicom za zakup owoców.

Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!

Dnia 26 września oddział 5 latków obchodził Dzień Zdrowego Ząbka. Tego dnia wszystkie aktywności dzieci związane były z edukacją prozdrowotną. Przedszkolaki wykonały dwa plakaty – uśmiechniętego ząbka i smutnego, adekwatnie przyklejając zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze. Oprócz tego segregowały, przeliczały wszelkie elementy, stworzyły własne szczęki i oczywiście same również porządnie wyszczotkowały zęby.

Sprzątanie Świata

15 września grupa 5 latków włączyła się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata. Tego dnia grupie Biedronek ktoś podrzucił stertę śmieci i tajemniczy list, w którym ostrzeżono przedszkolaków, ze los naszej planety leży w ich rękach. Dzieci miały do wykonania kilka zadań, z którymi poradziły sobie bez większego problemu. Oby podjęte działania miały swoje odzwierciedlenie w praktyce …

Powered by CuteNews