Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Lista dzieci przyjętych do przedszkola

Dni wolne

Dni 30.04, 02.05 i 04.05.2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Jeśli nie możecie Państwo pozostawić w trakcie tych dni dnia dziecka w domu, może być ono objęte opieką świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 15.00. W tych dniach nie ma kursów autobusów. Obiady w dni wolne będą wydawane.

Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola

Wyróżnienie w konkursie

Zakończył się etap okręgowy konkursu pt. „Orzeł Biały – nasz duma” zorganizowanego przez Kancelarię Senatu RP w ramach jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym tematem prac konkursowych był polskie godło symbolizujące wszystkie okresy polskiej państwowości używane przez nasze władze, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Komisja konkursowa uhonorowała wyróżnieniem pracę uczennicy naszej szkoły – Natalii Szmiłyk z klasy VII C. Serdecznie gratulujemy.

Uwaga rodzice

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia do 20.04.2018r. Oświadczenia można pobrać w sekretariacie szkoły.

Spotkania z rodzicami

Dnia 10 kwietnia 2018r. (wtorek) o godz.16.30 odbędą się zebrania rodziców dla wszystkich klas szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjum.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach

O Kościuszko, piękny wzorze...
27 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym Tadeuszowi Kościuszce. Część artystyczną składającą się z wiadomości, prezentacji multimedialnej i piosenek o Patronie przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej. Na "scenie" zadebiutowali dwaj młodzi "raperzy" z kl. V, z tekstem o Tadeuszu Kościuszce. Atrakcją apelu był także taniec, w wykonaniu uczniów klasy trzeciej - krakowiak w pięknych ludowych strojach. Apel przygotowali nauczyciele: historii, edukacji wczesnoszkolnej, muzyki, informatyki i plastyki.
Konferencja Matematyczna

Wdniu 19.03.2018r. w naszej szkole odbyła się konferencja dla matematyków oraz dyrektorów szkół z naszego regionu poświęcona metodom aktywizującym w nauczaniu matematyki. Na to spotkanie przybyli dyrektorzy z Kunowa, Marianowa i Reptowa oraz nauczyciele matematyki z ościennych szkół.

Pierwsza część konferencji była poświęcona metodom aktywizacyjnym. Krótką prelekcję oraz prezentację na ten temat przedstawiła p. Anna Cichowicz. Następnie wszyscy obejrzeli zwycięski film "W krainie Liczbolandii", w którym p. Cichowicz pokazała praktyczne zastosowanie różnych metod i form pracy. Trzecią część prezentacji przedstawił p. Krzysztof Cichowicz, opowiadając zebranym, przebieg II Szkolnego Dnia Matematyki.

Druga część konferencji dotyczyła dyskusji na temat sposobów oraz form diagnozowania uczniów w klasach IV i VII szkoły podstawowej. Nauczyciele wspólnie ustalili, jakim narzędziem zewnętrznym będą mierzone postępy naszych uczniów w nauce.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następny >>

Powered by CuteNews